Gemeentebericht 65 jaar samen Gemeente besteedt milieubewust aan voor Schieveste Stallingsverbod fietsen station Schiedam Centrum Wijkoverleg Schiedam Nieuwland fïiU gemeente Schiedam Uitgeweken na het bombardement kwam mevrouw Groeneweg uit Rotterdam uiteindelijk in Kethel terecht. Daar ontmoette ze haar man, de heer Heijdra, een echte Kethelaar. Na hun huwelijk op 21 maart 1945 hebben ze hartje Kethel, boven de fietsenmaker, gewoond. En ze bleven samen, want deze week vierden ze hun 65ste of briljanten huwelijksdag! Reden genoeg voor burgemeester Verver om het bruidspaar te bezoe ken. Het echtpaar verkeert gelukkig nog in goede gezondheid. Zo doet mevrouw nog <je dagelijkse bood schappen en gaat meneer Heijdra af en toe nog een rondje fietsen. ;t'BE if r Foto: Jan van Kampenhout De gemeente Schiedam heeft de ambitie om bij te dragen aan klimaatverbetering en duurzame economische groei. Het in juli 2009 door de gemeenteraad vastgestelde Klimaatbeleid is richtinggevend voor de maatregelen die in dit ver band genomen kunnen worden. Eén van de prioriteiten in het gemeente lijke beleid betreft het vergroten van de benutting van duurzame energie bronnen in nieuwbouw en bestaan de bouw. Bij het project Schieveste wordt hieraan binnenkort concreet invulling gegeven door het zand dat gebruikt is bij het nieuwbouw pro ject Over het Water te hergebruiken voor civiele werkzaamheden op de locatie Schieveste. Zoals bekend moet de verdere plan vorming voor fase 2 van Over Het Water nog zijn beslag krijgen. Door in de tussentijd het zand te gebrui ken voor Schieveste worden twee vliegen in één klap geslagen doordat het materiaal kan worden herge bruikt en dus goedkoper kan worden aanbesteed. Het duurzame aspect hiervan is dat voorkomen wordt dat onnodig een grote afstand met zand van het ene naar het andere project moet worden afgelegd. Met het zand wordt in Schieveste (fase 2) een deel van het terrein opgehoogd en een an der deel voorbelast. Mejt het laatste wordt voorkomen dat in de toekomst verzakkingen kunnen optreden. Een ander duurzaam aspect bij dit trans port is de inzet van vrachtwagens die extra voorzieningen hebben om de uitstoot van C02 te beperken. Er worden alleen vrachtwagens en machines ingezet die voldoen aan strengere milieu-eisen. In het station Schiedam Centrum is een uitbreiding van stallingmoge lijkheden voor fietsers gerealiseerd. Het aantal vrije stallingsplaatsen is nagenoeg verdubbeld tot ongeveer 1100 vrije plaatsen. In verband met het opschonen van de omgeving van het station Schiedam Centrum vragen wij u om de fiets niet meer te stallen aan de voorzijde van het Station Schiedam Centrum. Na woensdag 31 maart 2010 worden fietsen, die voor het station Schiedam Centrum zijn geparkeerd, verwijderd. Voor het verwijderen van fietsen kunnen kosten worden berekend. Het gebied voor het station Schiedam Centrum is aangewezen als gebied waar het stallen van fietsen verboden is. Opname peuterspeelzaal De Wieken in het Register Kinderopvang Met ingang van 1 oktober 2009 peuterspeelzaal De Wieken in het Register Peuterspeelzaal van gemeente Schiedam onder locatienummer 03.02. De volgende gegevens zijn opgenomen. Gegevens van het kindercentrum Locatienummer: Naam: Adres: Pc+gemeente: Datum inschrijving: 03.02 Peuterspeelzaal De Wieken De Wildestraat 65 3119 PL Schiedam 1 oktober 2009 Peuterspeelzaal de Wieken is onderdeel van KomKids Peuterwerk bv. Het Register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Ge meentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stad- serf 1. Openingstijden: maandag van 12:00-16:00 uur. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 8:00-16:00 uur en donderdag van 8-20:00 uur. Daarnaast zijn deze gege vens ook beschikbaar via de website www.schiedam. nl. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij de afdeling Educatie&Welzijn, telefonisch bereikbaar op het num mer 010-219 1528 en via e-mail m.vd.ven@schiedam.nl. Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland zal plaats vinden op: Datum: Donderdag 15 april 2010 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur Besproken wordt o.a.: - het verslag van de vorige vergadering - kredietoverzicht bespreking aanvragen wijkbudget - stand van zaken betreffende de vouchers. Voor informatie kunt u terepht bij de wijkproces- manager, de heer Darius Spencer, tel. 010-2191029 of e-mail: dm.spencer@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Onttrekkingsvergunningen Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het onttrekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte (een woning, kamers of delen van een woning) door afzonderlijke huishoudens wordt bewoond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die één of meer kamers verhuren zijn verplicht over een zogenaamde onttrek kingsvergunning te beschikken. Deze vergunning is vereist voor het omzetten van een zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimten. Wat wordt verstaan onder onzelfstandige woonruimte? - Onzelfstandige woonruimte is woonruimte die geen eigen toegang heeft eri die niet door een huishouden kan worden bewoond zonder afhankelijk te zijn van wezenlijke voorzieningen buiten die woonruimte. Wat wordt verstaan onder een huishouden? - Een huishouden is een alleenstaande (1) of twee (2) of meer personen, die een duurzame gemeenschappelijke huishouding voeren of willen gaan voeren. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woens dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende onttrekkingsvergunningen: Verzonden d.d. 16 maart 2010 Adres: Professor Kamerlingh Onneslaan 139 b, 3112 VE voor het omzet ten van een zelfstandige woonruimte in zes (6) onzelfstandige woonruimten met totaal zes (6) slaapplaatsen; Verzonden d.d. 19 maart 2010 Adres: Westfrankelandsestraat 99, 3117 AM voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in vier (4) onzelfstandige woonruimten met totaal zes (6) slaapplaatsen; Deze vergunningen zijn verleend op grond van overgangsrecht, als bedoeld in artikel 10 van het uitvoeringsbesluit kamerverhuur gemeente Schiedahf Hierin staat vermeld dat voor bestaande kamerverhuurbedrijven die tijdig een aanvraag om een vergunning hebben ingediend, de weigeringsgronden van artikel 4 van eerder genoemd besluit niet van toepassing zijn. N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden be sluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: i de onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 1 april 2010: Het Bachplein, voor pand nr. 78,3122 KD Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge motiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arron dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. A. Baglieto, tel.nr. 2191806. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads! winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Ol Schiedam, 27 januari 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6