Veiligheidsmarkt in Margriethal Wijkoverleg Schiedam Kethel Koningin onthult kunstwerk 't Lam Gemeenteberichten Zaterdag 10 april: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 V www.schiedam.nl In verband met Goede Vrijdag en Pasen is het Instituut Sociaal Raadslieden gesloten van vrijdag 2 april tot en met maandag 5 april 2010 Wij wensen u fijne paasdagen. 31 maart 2010 nummer 13 Pagina 2 Kennisgeving Monumentenwet 1988 Ontwerpbeschikking Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergun ning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Op 8 februari 2010 is een aanvraag ontvangen van AMA Beheer BV om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Tuinlaan 50, 3111 AW Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen onderhoudswerkzaamheden aan de voorgevel en het wijzigen van de indeling van de ramen op de begane grond. Burgemeester en Wethouders van Schiedam zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen dan voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 31 maart 2010 tot en met 11 mei 2010 op werkdagen inzien in de stadswinkel, Stadserf 1: maandag van 12.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00 - 20.00. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 11 mei 2010 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Wonen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de be schikking, kunt u daarom telefonisch bij de Gemeente Schiedam verzoeken. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ont werpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer G. Roodbol van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191809. Projectnummer: (10INK01920) Op zaterdag 10 april wordt voor het eerst een grote Veiligheids- markt gehouden in de Margriet hal in Schiedam. Voor zowel jong als oud is er van alles te zien en te doen op het gebied van veilig heid. De Veiligheidsmarkt laat bezoekers zien wat ze zelf kun nen doen om hun veiligheid en veiligheidsgevoel te vergroten. Voor dit evenement hebben de gemeente Schiedam, Politie Rot terdam-Rijnmond, Brandweer Waterweg en woningcorporatie Woonplus Schiedam de handen ineengeslagen. Tal van activiteiten, ook voor kinderen Op de Veiligheidsmarkt krijgen bezoekers informatie over bijvoor beeld veilig autorijden en fietsen, over buurtpreventie, maar ook over het beveiligen van huis of bedrijf. Fietsers kunnen hun fiets laten keuren en hun rijwiel ook meteen laten graveren tegen dief stal. Verder zijn er veel demon straties van onder andere de poli tie (met paarden en een biketeam), Lichtblauwe Brigade, Brandweer en de reddingsbrigade. Bezoekers kunnen niet alleen kijken naar demonstraties, maar zelf ook deelnemen. Er is bijvoor beeld een ongeval-kantelsimulator aanwezig. Deze simulator traint bestuurder en passagiers om op veilige wijze een auto, die bij voorbeeld van de weg is geraakt, te verlaten. Tijdens een 'Huis kamerrace' ervaren deelnemers hoe het is om bij brand in het donker de weg naar buiten te vinden. Er komt zelfs een politie- helikopter een landing uitvoeren, mits deze op die dag niet hoeft te worden ingezet bij een echte politieactie. Voor kinderen zijn er allerlei activiteiten waaronder een springkussen. Vrije toegang De Veiligheidsmarkt vindt plaats op zaterdag 10 april van 11.00 tot 17.00 uur in de Margriethal in Schiedam (Nieuwe Damlaan 5). De toegang is vrij. Vanwege de verwachte drukte wordt bezoekers geadviseerd om de auto thuis te laten en met de fiets of het openbaar vervoer te komen. Het wijkoverleg van de wijk Kethel zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 12 april 2010 Locatie: Schietbaanstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - Ontwikkelingen Beheer Openbare Ruimte door Ly- dia Buist en André Hertog - Buurtbemiddeling Schiedam (voorstellen bedrijf Cocon) - Verslag van de vorige vergadering Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.(OIO) 219 1111 j Rax: (010) 473 70 21 Stadswinkel, Stadserf 1 E-mail: info@SGhledam.nl Postadres Postbus 1501 3300 EA Schiedam Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Eindredactie Gemeente Schiedam Stand van zaken wijkbudget - Rondvraag/ Wat verder ter tafel komt Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer H. Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Kennisgeving Erfgoedverordening 2008 Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer G. Roodbol van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191809. Beschikking (dossiernr. 09INK19787) Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Erfgoedverordening 2008 Schie dam te hebben ontvangen. Op 14 december 2009 is een aanvraag ontvangen van D&S Beleggingen in OZ BV om een vergunning voor het wijzigen van de gemeentelijke monumen ten Hoogstraat 79 en 81, 3111 HC Schiedam. De aanvraag betreft in hoofd lijnen het maken van twee woningen op de verdiepingen en groot onderhoud aan de panden. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de ge vraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage De ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken hebben van 10 februari 2010 tot 23 maart 2010 ter inzage gelegen. Hierop zijn geen zienswijzen ingediend. U kunt deze definitieve beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 31 maart 2010 tot en met 11 mei 2010 op werkdagen inzien in de stadswinkel: maandag vanl2.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00 - 20.00. Bezwaar Wanneer u een bezwaar heeft tegen de inhoud van deze beschikking kunt u deze tot en met 11 mei 2010 schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Ruimtelijk Gebruik, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. H Foto's: Jan van der Ploeg Koningin Beatrix heeft dinsdagmid dag 30 maart in de Grote of St. Janskerk een kunstwerk onthuld, dat is vervaardigd door de Schie- damse kunstenaar Sjef Henderickx. Het kunstwerk bestaat uit een grote schaal waaruit brokstukken oprijzen die bovenin de vorm aannemen van een lam. De brokstukken zijn afkom stig van Middeleeuwse altaren die zijn gevonden onder de vloer van de kerk tijdens de restauratie van 1947. De symboliek van het lam staat voor verzoening; wat eens verwoest werd, keert in een nieuwe creatie terug. "Het was een buitengewoon sfeer volle middag, waarbij een prachtig beeld is onthuld dat recht doet aan Schiedam met al haar cultuur en historie", aldus burgemeester Verver- Aartsen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 7