De oudste wordt de Jongste lr lr Hamlappen kilo 4.95 7.95 5 halen 4 betalen Riblappen ki,. 5.95 Kipfilet 4.95 s awiwierlaan www.vleesland.nl u r u s ii r Punt broodjes Saucijzen broodje si kakker is» Appel taartje Groep acht www.vleeschhouwerij.nl Franselaan 279 Tel.010-4151581 Varkens satévlees Duitse biefstuk kilo Rundergehakt kilo Kipfilet kilo Verse Worst kilo Filetlapjes Deze folder wekelijks in uw mailbox Schrijf u in dp: Kornknispers ii li dé Weekkrant! Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 14 april 2010 - Pagina 16 SCHIEDAM - Ze kunnen bijna niet wachten maar vinden het ook erg span nend om het veilige nest te verlaten. Het Nieuwe Stads blad praat in het laatste deel van het drieluik met Dave Marrevee, Anne-Jansen en Tivona Vicario over de grote stap naar de middelbare school. Dave en Tivona gaan beiden naar het Stedelijk Gymnasium, Anne heeft gekozen voor het Groen van Prinsteren College. Alle drie vinden ze dat ze goed zijn voorbereid op de middel bare school. "We werken al erg zelfstandig", legt Dave uit. "Maar dat is dan ook het Dalton onderwijs." De drie leerlingen zitten in groep acht van Dalton basisschool De Klinker en heb ben al geleerd hoe ze moeten plannen. Anne legt uit: "We krij gen per week een planner waar in we de taken moeten verdelen die we aan het einde van de week af moeten hebben." "Als je er een af hebt, dan kleur Het Nieuwe Stadsblad volgt drie leerlingen van openbare basisschool 'De Klinker' op hun weg naar de middelbare school. Zo zijn de afgelopen weken de Cito-toets en de schoolkeuze die de boven- bouwers te wachten staaft terugblik op de hun tijd o de basischool al aan bod ge weest. In het laatste deel blikken we samen met Dave Marrevee, Tivona Vicario en Anne Jansen vooruit naar de middelbare school. je die in", vult Dave snel aan. Die zelfstandigheid zit er al goed in. Wat dat betreft ver wachten de drie geen proble men. Maar er is wel iets anders dat ze toch wel een beetje zor gen baart. "Hier ben je de oud- ste, maar op de middelbare school kom je weer als kleuter binnen." Vooral Dave"vindt dat maar niks. Anne heeft alvast na vraag gedaan bij haar zus. "Zij Nog even en Tivona (links), Anne en Dave nemen definitief afscheid van De Klinker. zegt dat er niet zo veel gepest wordt op 'Het Groen'." En Tivo na? Die staat te trappelen, zegt ze. "Je leert weer allemaal nieu we mensen kennen en nieuwe dingen." Die nieuwe dingen zijn onder andere de talen Grieks en Latijn, die zij en Dave onder knie moeten gaan krijgen. Voor Dave is Latijn perfect. Hij wil la ter medicijnen gaan ontwikke len om ervoor te zorgen dat mensen minder pijn hebben. "En alle namen van die medicij nen zijn in het Latijns, dus dat is goed." Het was voor hem ook een-reden om naar het Gymna sium te gaan. Medicijnen ont wikkelen lijkt hem fantastisch, maar dokter worden? "Dan zit je de hele dag in een kamer te praten. Al praat ik nu ook wel veel." Tivona vindt tekenen erg leuk en wil later graag gebouwen ontwerpen. "Iets met dieren", is wat Anne later wil gaan doen. "Of ik dierenarts wil worden weet ik nog niet. Ik kan nu nog niet zo goed tegen bloed." Daar heeft ze nog een aantal jaren de tijd voor om zich daar tegen te wapenen. Maar voordat ze voor de laatste keer door de school deur naar buiten lopen, moet eerst de musical nog af. Lentiz LIFE College populair SCHIEDAM - Veel vmbo- leerlingen uit Schiedam heb ben zich aangemeld bij Len tiz LIFE College. Deze flinke groei in aanmeldingen kan veroorzaakt zijn door de structurele veranderingen in het onderwijsaanbod, de ve le buitenschoolse activitei ten, de cultuurverandering en de op stapel staande nieuwbouw. De naams- en identiteitsver andering brengt de nieuwe school veel verbeteringen. Zowel op onderwijskundig, didactisch gebied als op so ciaal-emotioneel vlak veran dert. Er wordt op een nieuwe manier naar leerlingen geke ken en 'aandacht' gegeven. Eerst bekijkt de docent wat de leerling allemaal al kan, leert de leerling dit in te zien en vervolgens bouwt men hierop voort. Ook zijn ande re de waarden en normen, zoals het toneii van Respect, Zorg en Eerlijkheid belang rijke maandelijkse (ge spreksthema's. De thema's zijn niet vrijblijvend, ieder een kan hierop worden aan gesproken. Het doel is dat el ke leerling op zijn of haar ei gen niveau verantwoorde lijkheid leert te nemen. Open repetitie SCHIEDAM - The new Life Singers vieren op 6 novem ber het 25 jarig jubileum met een concert in de Ark. Be nieuwd hoe het met de voor bereiding gaat? Kom dan 20 april om 20.00 uur naar de Visitatie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan 99 in Schie dam om mee te repeteren of te luisteren. Aanbiedingen zijn geldig van 15 april t/m 21 april 2010 GRATIS &IPPE met een GRATIS potje satésaus GRATIS 100 gram Gebraden Gehakt bij aankoop van: 100 gram Achterham 100 gram Rosbief 100 gram Fricandeau Campingpakket kilo Shoarmavlees 5 kilo van 30.- voor ZiTa" 6 stuks 4 stuks (alleen vrijdag en zaterdag) 11 Aanbiedingen gelden van donderdag IS april t/m woensdag 21 april 2010 Schiedam: Hof van Spaland 23 (OIO) 471 69 69 www.bakkerammerlaan.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 16