r Bij annuïteit stijgen netto lasten Kopen wordt leuker, NHG verhoogd! OGfl MAKELAARS 'Belgen doen het ook' OGA Lasten stijgen minder in grote steden Renteaftrek afschaffen Doorhalen hypotheek? dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 14 april 2010 - Pagina 25 Doe nü de NHG check op www.ooms.com/nhg HL en ontdek uw °0mc mogelijkheden! Schiedam Prataiengaarde 4 Odinholm 41 FNV Bouw roept het kabinet op nieuw op om de btw op nieuw bouw te verlagen naar 6%. De over heid heeft zich volgens vakbonds voorzitter John Kerstens hardge maakt voor de bouwsector via de huizenmarkt: koopsubsidie, het uitbreiding van de Nationale Hypo theekgarantie en €395 miljoen aan crisisbestrijdingsmaatregelen, maar vindt dat toch onvoldoende. De vakbond wil dat opnieuw wordt onderzocht of de btw op nieuw bouw verlaagd kan worden. Vol gens minister De Jager (Financiën) is btw-verlaging in strijd met Euro pese richtlijnen. Dat gaat er bij de FNV niet in: "Als het in België wel kan, dan kan het hier ook. T (0174)387 002 F (0174)386 367 E info@oga-makelaars.nl Schitterend afgewerkte ruime 5 kamer eengezinswoning met zonnig achtertuin (Zuid-Westen) welke voorzien is van een complete keuken met diverse inbouw- apparatuur, luxe badkamer met inloopdouche en ligbad. Nagenoeg alle wanden afgewerkt met spuit werk. Elektrisch zonnescherm (2006). Fraai betegelde voortuin om 2 auto's te par keren. Oplevering in overleg, kan evt. spoedig. VRAAGPRIJS 299.000,- K.K. PARTNER IN DYNAMISrj/ DO WWW.OOIT1S.COm www.ooms.corri Gerrit Verboonstraat 2 Schiedam 010 - 2730102 Deze sfeervolle tussen woning ligt in een popu laire wijk in Schiedam met diverse voorzieningen o.a. scholen en winkelcentrum op loopafstand. Woonkamer met open keuken en toegang tot de zonnige tuin. lef 3 slaapkamers en bad kamer. Royale zolderetage ge schikt als 4e slaapkamer. Oplevering in overleg. SSS3ÜM11IS Strandweg 32 3151 HV Hoek van Holland Deze recente luxe 5 kamer tussenwoning met sauna ligt in een geliefde kind vriendelijke nieuwbouw wijk in Schiedam nabij het natuurgebied aan de rand van Schiedam richting Delft. Woonkamer met open keu ken. 3 slaapkamers en luxe badkamer. Royale zolderetage ge schikt als 4e slaapkamer. Oplevering in overleg. De annuïteitenhypötheek is vooral interessant als de huisei genaar voor lage aanvangslas- ten kiest. Deze vorm van hypo theek is ook uiterst geschikt voor mensen die in de toekomst een stijging in inkomen ver wachten, tenzij de huiseigenaar bijvoorbeeld ineen hoger belas tingtarief valt. Gedurende de looptijd - bij ge lijkblijvende rente - wordt een vast bedrag aan rente en aflos sing (annuïteit) betaald. Zo be taalt men steeds hetzelfde bruto bedrag, waardoor de rente en daarmee de fiscale aftrek jaar lijks lager worden; de netto las ten stijgen gedurende de loop tijd, omdat alleen de rente fis caal aftrekbaar is. De vaststel ling van deze annuïteit gebeurt altijd zo, dat aan het einde van de looptijd er geen schuld meer is. De annuïteiten worden meestal maandelijks voldaan. De voordelen zijn: lage aan- vangslasten, want in het begin betaalt men weinig aflossing bij de annuïteitenhypotheek; alter natief voor een hypotheek met vermogensopbouw, als de huis eigenaar een hogere leeftijd of slechtere gezondheid heeft; offertes van de annuïteitenhy potheek zijn gemakkelijker te vergelijken dan offertes van hy- potheekvormen met vermo gensopbouw; makkelijk bij ver huizing of beëindiging van de hypotheek. De nadelen zijn: het fiscaal voordeel van de annuïteitenhy potheek daalt tijdens de loop tijd vanwege de (stijgende) af lossingen; de netto lasten stij gen tijdens de looptijd van de annuïteitenhypotheek; de bruto lasten blijven gelijk, terwijl het fiscaal voordeel daalt; ten op zichte van de hypotheken met vermogensopbouw: de annuï teitenhypotheek is fiscaal min der gunstig. De gemeentelijke belastingen stijgen dit jaar in grote gemeenten minder hard dan in kleine gemeenten. Gemeenten met meer dan 100.000 inwoners verwachten dit jaar 0,9% meer belasting op te ha len dan vorig jaar. Gemeenten met minder dan 20.000 inwoners gaan uit van een stijging van 4,5%. Het verschil zit vooral in de on- roerendezaakbelasting, zo blijkt uit cijfers van het CBS. De Woonbond wil harde afspra ken met woningcorporaties en het nieuwe kabinet over de huurontwikkeling in Nederland. De Woonbond is bereid een jaarlijkse huur- stijging te accep teren van 1% op de inflatie. Die moet in vier jaar structureel 'een half miljard opleve ren om te investeren in volkshuisvesting. Hierdoor moeten de huren be taalbaar blijven. Volgens de Woonbond moeten huurders een offer brengen om de wo ningmarkt gezond te maken. Huizenbezitters zien niet op te gen het aanpakken van de hy potheekrenteaftrek. Een meer derheid (55%) is voor. Een vijfde van die meerderheid is zelfs voor volledige afschaffing. Dit blijkt uit onderzoek van Eén- Vandaag. Het tv-programma vroeg ruim 15.000 huiseigena ren naar de kwestie hypotheek renteaftrek. Zowel VVD- als «CDA-aanhangers zijn voor de aanpak van de renteaftrek. Van de mensen die vandaag op het CDA zouden stemmen, is 71% vóór en is 59% voorstander van beperking of afschaffing. Een meerderheid van de PW-aan- hang (66%) wil de hypotheek- renteafrek houden zoals die nu wordt toegepast. De huiseigenaar die zijn hypo theek geheel heeft afgelost, heeft de mogelijkheid de in schrijving in het hypotheekre- gister tè laten doorhalen. Voor de doorhaling moet een af spraak met de notaris worden gemaakt. Het doorhalen van de hypo theek is niet verplicht en in sommige gevallen is het finan cieel beter om doorhalen ach terwege te laten. De inschrijving in het hypotheekregister kan namelijk kosten besparen, als er een nieuwe hypotheek wordt afgesloten. Een bezoek aan de notaris is dan namelijk niet meer nodig, zolang de hoogte van de nieuwe hypotheek de oude niet overschrijdt. Het stoomschip SS Rotterdam gaat de komende tien jaar de kas van de stad Rotterdam €50 tot €120 miljoen spekken. Daarnaast stijgt de geza menlijke waarde van de woningen in de buurt van het schip en in de stad met €60 miljoen. Dat blijkt uit een kosten-batenanalyse van de SEV (Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting). De SS Rotterdam is sinds februari geopend voor publiék. Tot nu toe heeft het schip de eigenaar, woningcorporatie Woonbron, €248 miljoen ge kost. Het opleiden van leerlingen in de horeca en het re-integreren van werklozen levert zo'n €3 miljoen op. De wijk Katendrecht, waar het schip is aangemeerd, kan naar verwachting de komen de tien jaar €15 miljoen rijker worden. Het geld komt van bezoekers aan restaurants, cafés en het theater. De SEV verwacht jaarlijks ruim 700.000 bezoekers. Daarmee is het trekpleister nummer drie in Rotterdam, na Diergaarde Blijdorp en het Casino. Het schip beschikt over restaurants, cafés en een hotel. Bezoekers kunnen een rondleiding krijgen door de machinekamer en over het dek. De renovatie van het 228 meter lange stoomschip heeft ruim €240 miljoen gekost. Het project was vijf jaar geleden begroot op enige tientallen mil joenen euro's. Het is de bedoeling dat de wo ningcorporatie haar aandeel in het stoomschip terugbrengt tot 20%. Een koper is echter nog niet gevonden. De SS Rotterdam stuwt de waarde van woning in Rotterdam omhoog.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 25