Jongeren in de huid van Anne Frank ORRO dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 14 april 2010 - Pagina 30 UaUiyi SCHIEDAM - De spelers van de rol van Anne Frank, de moeder van Anne en Anne's vriendje Peter, zijn jong 14, 15 en 18 jaar. Buiten het to neelstuk van jeugdtheater- school De Teerstoof zijn ze duidelijk van deze tijd, maar in hun rol zijn het jon geren in een tijd van onder drukking, waarin angst de hoofdrol speelt in het Ach terhuis. Diane (14) neemt de rol van An ne Frank op zich. "Eigenlijk spe len alle meisjes Anne. Ik speel de gedachten, dat klinkt inge wikkelder dan het is, maar tij dens de voorstelling wordt dat helemaal duidelijk." Net als Anne Frank houdt ook Diane een dagboek bij. "Dat kan je eigenlijk niet vergelijken met het dagboek van Anne. Ze was nog maar een kind, maar haar gedachten waren heel volwas sen." In de voorstelling staat angst centraal. Esmeralda (15) speelt Het Dagboek van Anne Frank wordt op 16 t/m 18,24 en 25 april gespeeld. Kom midden in het decor zitten en bleef hoe de familie Frank met veel mensen op weinig vierkante meter angstige tij den meemaakt. Kaarten kosten €8,50 voor volwassenen en €6,50 voor kinderen tot 12 jaar. Reser veren kan bij VW Schie dam, 010-4733000 of via teerstoof@vwschiedam.nl. de moeder van Anne en moet die emotie de hele voorstelling vasthouden. "We kwamen voor de repetitie flink melig, giebelig en uitbundig binnen. Toen zei regisseur Maarten Bakker dat we ons allemaal moesten con centreren. Dan voel je dat het heel serieus wordt. Op dat mo ment ben ik echt de moeder van Anne, de angst van het onder duiken zit dan helemaal in me." De jonge speelster heeft ook te maken met de spanning tussen Anne en haar moeder. "Eigen lijk kunnen we helemaal niet met elkaar opschieten, dat is mooi om te spelen." In een sce ne wordt het haar erg moeilijk gemaakt door haar dochter. "Al le Anne's keren zich tegen hun moeder, mij dus. Ze zijn kwaad dat ze worden behandeld als een kind. Dat is een heftige sce ne waarin ik echt moet huilen." Ook Björn en Diane vinden dat de meest benauwende scene. Het vriendje van Anne Frank, Peter, wordt gespeeld door Bjom (18). Hij heeft eerder in een verhaal van Anne Frank ge speeld, maar dan in de vorm van een dansopera. "Maarten Bakker vroeg of ik mee wilde doen aan deze voorstelling. In het Achterhuis gebeuren slech te, maar ook leuke dingen. De spanning zit hem in het feit dat je weet dat er ieder moment een bom kan vallen op het huis en die angst moet je overbrengen in je spel." Nieuw. Orro Energy. De energieleverancier die aandacht voor u heeft Mogen we ons even voorstellen? Wij zijn Orro Energy. Wij maken energie persoonlijker en eenvoudiger. Voor uw gas en elektriciteit, wordt een eerlijke, lage prijs betaald. Dat ziet u terug op uw rekeningafschrift dat ,er ook een stuk eenvoudiger uit ziet. En dat is nog niet alles. We vinden ook dat u recht heeft op respect en de allerbeste service. Zo is klant worden van Orro Energy heel eenvoudig en probleemloos. Bovendien zit u bij ons nergens aan vast. En mocht u vragen hebben,dan zijn we op allerlei manieren bereikbaar. Via de telefoon, e-mail of sms. Wat u het liefste heeft. We kunnen u zelfs in verschillende talen te woord staan. Zo proberen we u zo goed mogelijk van dienst te zijn. Want dat is wat mensen van een energieleverancier mogen verwachten. Dat het goed voor elkaar is en dat we goed voor elkaar zijn. Op die manier heeft Nederland nu nieuwe energie. De energie van Orro Energy. Meer weten? Kijk op www.orro.nl of bel 088 - 123 67 76. Goed voor elkaar ENERGY Esmeralda (15), Diane (14) en Björn (18) van jeugdtheaterschool De Teerstoof kruipen in het Dagboek van Anne Frank. foto: whm

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 30