'Asperges moet je horen zingen' Sponsorloop voor school en sportprojecten Comfort in mooiste natuur cv*;- Zo snel mogelijk naar Parijs m Ambassadeur Braakhekke: witte goud heeft liefde nodig Landal GreenParks al vanaf 119 euro p.p.! Landal Drie historische thrillers Zaklamp 3 watt voor het laatste nieuws kijk op deweekkrant.ni COLUMN I HENK SPAAN DOOR DICK SNUDERS Al zijn kracht en een heus breekijzer. Dat had Joop Braakhekke nodig om een 25 kilo zwaar ei van witte chocolade te slopen en een bos asperges te bevrijden. "Hiermee ben ik weer een beetje terug bij het begin," grijnst de nieuwbakken as pergeambassadeur. Na Erica Terpstra in 2009, is de bekende chef-kok gevraagd om dit jaar het witte goud te pro moten. Voor Braakhekke hele maal géén opgave. "Het is bijna vijftig jaar geleden dat ik op sta ge ging naar het zuiden van het land en daarbij werd onderge bracht bij een aspergeboerin. Toen al heb ik kennisgemaakt met de asperge en de asperge teelt. En de korte periode waar in alles moet gebeuren." Naast de kwaliteit van het grondwater is volgens Braak hekke juist de korte aspergepe riode belangrijk om echt van de groente te genieten. "Door de Met een breekijzer en veel moeite bevrijdt loop Braakhekke een bosje asperges. welvaart zijn we zo verwend ge raakt dat we het hele jaar door alles willen eten. Maar dat moet je niet willen. Asperges moeten vers en vochtig gekocht wor den. Als je een bosje tussen je handen draait moet je ze horen zingen. Het seizoen loopt tot 24 juni; dan zijn de bedden moe en moeten we uit kijken naar het volgend jaar." Hoewel de aspergeconsumptie fors is gestegen, heerst er vol gens Braakhekke nog altijd angst bij het grote publiek. "Nergens voor nodig. Zorg dat je eerste klas asperges koopt, schil ze dun, kook ze kort en laat ze daarna 15 tot 20 minuten be tijen. En vooral doe hét met lief de. Dat heeft de asperge nodig." Volgens plan wordt dinsdag 1 juni een groot aantal basisscho len in Nederland voor het eerst de landelijke Oranjesponsor loop gehouden. Leerlingen lo pen een Coopertest - een condi tietest van 12 minuten - en laten zich door hun omgeving spon soren. Dit initiatief heeft tot doel om kinderen in beweging te brengen en ze bewust te ma ken van het belang van bewe gen voor hun gezondheid. Daarnaast levert de Oranje sponsorloop geld op voor de school én voor sport- en bewe gingsprojecten voor kinderen met en zonder handicap in Ne derland en daarbuiten. De school die gemiddeld per leer ling het meeste geld 'binnen loopt' wint een Cruyff Founda tion Sportpakket Dit sportpak- ket bestaat uit voetballen, hes jes en pionnen, zodat je met je school kan sporten en bewegen! De Oranjesponsorloop is een LEZERSACTIE I LANPAL GREENPARKS Heerlijk een weekend of een midweek weg in eigen land. De bungalowparken Landal Green Parks, met veelal vrijstaande bungalows, vindt u in de mooiste natuurgebieden van Neder land. Inclusief: Verblijf in een standaard bungalow Fles wijn en welkomst presentje in de bungalow Bedlinnen en opgemaakte bedden bij aankomst Keuken- en handdoeken pakket Toeristenbelasting en reServeringskosten Geldig op onderstaande parken - Coldenhove (Eerbeek) - Heihaas (Putten) - Heideheuvel (Beekbergen) - Miggelenberg (Hoenderloo) - Landgoed 't Loo ('t Loo-Oldenbroek) - Rabbit Hill (Nieuw Milligen) - Twenhaarsveld (Holten)* - Aelderholt (Aalden)* - Sluftervallei (De Cocksdorp, Texel)* Speciaal voor lezers van de Wegener Weekkrant is er een comfort-arrangement samengesteld. Er is al een arrangement voor 119 euro p.p. En de 3e t/m de 6e persoon betaalt slechts 17,50 euro p.p.! Weekend (vr-ma) 23 april 28 mei, 4,11,18,25 juni Midweek (ma-vr) 19 april 17,31 mei, 7,14,21,28 juni Prijs 3e t/m 6e pers. Coldenhove, Rabbit Hill Heihaas, Heideheuvel 129,- 139,- 169,- 179,- 119,- 129,- 149,- 169,- 17,50 p.p. 17,50 p.p. 139,- 189,- 129,- 169,- 17,50 p.p. Kijk voor de prijzen en aankomstdata van de overige genoemde parken op www.landal.nl/WEG19L Voor informatie,voorwaarden en reserveringen Landal GreenParks tel 0900 - 8842 0,20 p. min.) o.v.v code WEG19L of kijk op www.landalnl/WEG19L initiatief van het gezondheids instituut NIGZ en de Jöhan Cruyff Foundation. Scholen kunnen zich aanmel den via de website www.oranje- sponsorloop.nl. Meer informa tie bij Maarten Stiggelbout, tel. (0348) 43 76 74 of via infb@oranjesponsorloop.nl. DEWEEKKRANT.NL I WEBWINKEL Voor het eerst zat ik in de snelst mogelijke trein naar Parijs. Hij gaat harder dan de Thalys. De beoogde reis tijd was drie uur en een kwartier. Ik maakte me geen illusies. Dat doe ik zelden, noch over reistijden, noch over het leven zelf. Ten slotte zouden we er vier uur over doen. Het gaf niet. Liever een trein met vertraging dan Mussolini. Ik had twee uur om over te stappen. Erger was dat het internet het niet deed. Een van de redenen waarom ik naar Parijs altijd een eersteklas kaartje koop, is de belofte van een onbeperkte interneWerbinding. "We zullen proberen de server te resettenzei de stewardess tegen mopperende zakenmannen. "Het ligt aan de tunnel, denk ik", had ze al eerder, ter hoogte van Schiphol, tegen mij gezegd. Het resetten van een server door een conducteur, klonk mij niet al te betrouwbaar in de oren. Van internet bleven we dan ook verstoken. Gélukkig had ik een spannend boek bij me waarin ik me kon afzonderen van de mopperende zakenmannen om me heen. Ook probeerde ik de jonge vrouw niet te horen die achter me met haar moeder zat te bellen. Ze wist zeker dat de experimentele chemo die ze moest ondergaan, zou helpen. Met die houding had ze 'in al haar be handelingen gestaan Ik dacht aan mijn kind in het buitenland dat me eerder die week had gemaild opgezette klieren in haar hals te hebben en een keel die leek dicht te groeien. Wat ze moest doen, wilde ze weten. "Ga maar even naar de dokter. Als het keelontsteking is, kan hij je antibiotica gevenschreef ik terug. "Dat kost geld", maildeze. "Toch maar gaan. Heb je witte stippen in je keel? Met angina moet je niet doorlopen", mailde ik. Twee dagen en één slapeloze nacht later, kwam er een sms. Het was niks. Ze had zich bij de dokter nogal voor joker voelen staan. Of ik zeventig dollar kon overmaken. "Je hoeft je echt geen zorgen te maken, mam. Ik ben niet bang voor de dood", zei het meisje achter me. Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan Uniek pakket spannende boeken voor de liefhebbers van Dan Brown en Kate Mosse. Ruim 1.000 pagina - complotten en mystenes. Alleen hier en als set te koop! Uitvoering paperback. - Valerio Evangelisti, Nostradamus, de profetie - Frank Tallis, Dodelijke driften - Martin Davies, De verloren vogel Lezersprijs 19,95 Exclusief 4,95 verzendkosten Altijd al een goede zaklamp willen hebben voor in huis, op de camping of boot? Dat kan nu met de 3 Watt NightHawk van Homeij. Stoer, com pact, degelijk en duurzaam door het gebruik van de nieuwste lithium-ion technologie! Dankzij de 12V adapter is deze zaklamp ook oplaadbaar in de auto. Lichtbereik circa 180 meter. Vijfjaar garantie. In handige giftbox met Nederlandse gebruiksaanwijzing. Adviesprijs 79,-, Lezersprijs 59,95 Verzendkosten 5,95. Kijk voor meer informatie en kopen op www.deweekkrant.nl/webwinkel. ACTIE I KLIK WIN Win een midweek- of weekendverblijf bij Vacantievreugd voor 2 personen! ARJEN KOOKT I MAKKELIJK EN GEZOND Wat eten we vandaag? Ga waar www.deweekkrant.nl/arien-kookt ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 43