Gemeenteberi MlVAJ Kleurrijke Voorjaarsmodeshow en stylingworkshops Expositie Adrianus van Otterloo Wijkoverleg Schiedam Centrum m gemeente Schiedam ul 'Bt 8'ig Drie shows op rij, verschillende styling- eh kledingworkshops, de monstraties en een treintje door de stad. Zaterdag 17 april is winkelen in Schiedam nog leuker met de Voorjaarsmodeshow en alle acti viteiten die in dit kader georgani seerd worden. Styliste Mirjam Geldof van Mg Fa shion organiseert de Voorjaarsmode show. Meer dan dertig ondernemers tonen in drie shows om 12.30, 14.00 en 15.30 uur kleding en accessoi res. "Mensen hoeven geen toegangs kaartje te kopen. De modeshow vindt in de openlucht op het plein bij het Stedelijk Museum Schiedam plaats. Je komt aanlopen en kunt gelijk van de show genieten." Door de grote verscheidenheid aan deelne mers kan Geldof er een gevarieerde en sfeervolle show van maken. "Het brede winkelaanbod van Schiedam wordt zichtbaar op de catwalk: van Nederlandse designkleding tot Bra ziliaanse kleding, van sjiek tot spor tief en we hebben drie zaken die hun lingerie showen. Ook het variëren van de muziek is belangrijk om een goede show neer te zetten." Een van de ondernemers die mee doet, is Pieter Sla van kledingwinkel Verroux op Hoogstraat 49. Hij vindt de modeshow een mooie manier om de collectie naar buiten te brengen: "Door de kleding te tonen op de catwalk, verlaag je de drempel van je winkel. De kleding ziet er anders uit, dan wanneer het aan een hanger hangt." Verroux deed eerder mee aan de succesvolle Mantelpakjesavond in november: "De kleding die we daar hebben getoond, was binnen een week uitverkocht!" Dit jaar gaat Ver roux voor een thema in hun gedeelte van de show. Sla: "We kiezen voor de Savana look. Lekker zomers en casual voor ieder kleedmoment." Samen sterk Pieter Sla vindt het heel bijzonder dat zoveel ondernemers samenwerken: "Op deze manier ben je samen sterk en zet je Schiedam op een andere manier weer op de kaart. Ook wordt er goed samengewerkt met de ge meente, die een belangrijke partner in het geheel is. Door twee keer per jaar een show te organiseren, wordt het een vast evenement van de stad. Ook Elly Achterberg van Parfume rie Douglas en penningmeester van de winkeliersvereniging de Nieuwe Passage is enthousiast over het initiatief. Net als Pieter Sla heeft Achterberg meegedacht over moge lijke activiteiten rondom de mode show: "Wij geven demonstraties visagie en wenkbrauwverzorging te genover de catwalk. Mensen kunnen zich gratis laten adviseren en laten verzorgen." Het laten rijden van een treintje door de stad is een van de nevenactiviteiten waar Achterberg een belangrijke rol in heeft gespeeld: "Winkeliersvereniging Nieuwe Pas sage maakt het financieel mogelijk dat mensen die de auto geparkeerd hebben in de ABC garage, met het treintje naar de modeshow gebracht worden." Workshops Naast de modeshow zijn er work shops op Hoogstraat 91 en 96. De workshop 'Stijl en trends' wordt verzorgd door Mg Fashion. Mirjam Geldof verwacht dit voorjaar en voor de show vooral vrolijke kleuren waar het zomergevoel vanaf spat: "De trend is op dit moment veel bloemen en pastel kleuren. Heel frivool en vrouwelijk." Tijdens de workshop is er aandacht voor trends, maar ook vooral advies aan de deelnemers wat zij goed kunnen dragen. We gaan hierbij uit van het naar voren halen van de sterke punten. Mensen krijgen ook een stijlboek mee naar huis." Naast de workshop 'Stijl en trends', zijn er de kleurenworkshops 'Ontdek uw kleuren' en 'Kleuren voor het innerlijk' door Yvon van de Bos van Style Studio en is het mogelijk een fashion tour door Schiedam te maken. Kaarten voor de workshops zijn verkrijgbaar bij VVV Schie dam: 010-4733000. Kijk voor meer informatie over kosten en tijden van de workshops op www.ontdekschie- dam.nu/andersinmode. Voorjaarsmodeshow za 17 april: 12.30, 14.00 en 15.30 uur www. ontdekschiedam.nu/andersinmode De Schiedamse kunstenaar Adria nus van Otterloo exposeert tot eind mei samen met Loes Ham Charles Hermus en Eric Goede in Artgallery Maurice Vrolijk in Dordrecht. Het werk van Van Otterloo, die zijn atelier heeft op de Lange Haven in Schiedam, staat bol van tekens en symbolen en dan voornamelijk die uit verschillende culturen. Dingen die mensen achterlaten op aarde. Zij zijn eigenlijk de weerslag van de vele reizen die hij met zijn vrouw heeft gemaakt. Het interesseert hem wat de mensen uit die landen met de tekens en symbolen hebben willen communiceren. De intense beleving van die culturen kan in al zijn werk worden teruggevonden. Het adres van de galerie is Rietdijk 40, Dordrecht. Meer informatie: www.art-vrolijk.nl Het wijkoverleg van de wijk Centrum zal plaats vinden op: Datum: Dinsdag 20 april 2010 Locatie: Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ingang tuinzijde Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - Buurtbemiddeling Schiedam (voorstellen Cocon) - het verslag van de vorige vergadering - wijkbudgetten en nieuwe aanvragen Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Hüseyin Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam;nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Kennisgeving voornemens Ontheffing ex. artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een ont heffing ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: De vestiging van een ING oranjewinkel in het pand aan de Broersvest 32f Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan Binnenstad 2003 bestemmingen Centrumdoeleinden -CII-. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat er per vestiging maximaal 100m2 BVO mag worden ingericht ten behoeve van persoonlijk dienstverlenende bedrij ven Het bouwplan kan daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van de woning in de bebouwde kom toe te staan, mits het totale aantal BVO's niet meer is dan 1500m2. Het voornemen tot vestiging van een ING oranjewinkel voldoet aan het bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwe gingen en komt hierbij in aanmerking voor een ontheffingprocedure Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 15 april t/m 27 mei 2010 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf-> 1, 'maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag, van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kennisgeving Concept aanwijzingsbesluit gemeentelijk monument Onderwerp Het college van Burgemeester en wethouders van de Gemeente Schiedam; - gelet op artikel 3 lid 1 van de Erfgoedverordening 2008 Schiedam; - gelet op ons besluit van 2 maart 2010 waarin is besloten het aanwijzings besluit op grond van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) voor te bereiden met de uniforme openbare voorbereidingsprocedure; zijn voornemens het volgende pand aan te wijzen als gemeentelijk monument: het Zusterhuis aan de Nassau Dillenburgstraat te Schiedam Aanvraag Op 18 november 2008 is door de Historische Vereniging Schiedam een verzoek ingediend om het voormalige Zusterhuisgelegen aan de Nassau Dil lenburgstraat aan te wijzen tot gemeentelijk monument. Inzage U kunt het concept aanwijzingsbesluit en de redengevende omschrijving vanaf 7 april 2010 gedurende zes weken op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en don derdag van 8.00-20.00 uur. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van het concept aanwijzingsbe sluit kunt u deze tot en met 19 mei 2010 schriftelijk of mondeling kenbaar ma ken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Ruimtelijk Gebruik, Postbus 1501,3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Inlichtingen Voor informatie over het concept aanwijzingsbesluit kunt u zich wenden tot mevrouw C. Bakker van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010- 2191792. Belastingen Burgemeester en wethouders van Schiedam delen mede dat de gemeente raad op 8 april 2010 heeft vastgesteld de eerste verordening tot wijziging van de Legesverordening 2010. Deze verordening treedt in werking op 15 april 20-10. De bekendmaking vindt plaats door opneming van het besluit in de verzame ling 'Belasting- en retributieverordeningen" op 14 april 2010, onder 'Belas ting- en retributieverordeningen 2010", nummer 14. De belasting- en retributieverordeningen liggen ter inzage bij het Gemeente lijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Een ieder kan op verzoek tegen beta ling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van vermeld besluit.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6