Wethouder Siljee slaat eerste paal voor De Beatles Bezoek ministerie van WWI aan Schiedam-Oost Afsluiting Beneluxtunnel Wijkoverleg Schiedam Zuid Gemeenteberichten cl www.schiedam.nl 14 april 2010 nummer 15 Pagina 2 Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV- Schiedam is op 1 april 2010 een kapvergunning verleend voor het rooien van: Eén Atlas Ceder in de achtertuin wegens overlast. De boom is te groot voor de achtertuin en kan schade veroorzaken aan de omgeving. De boom bevindt zich op het perceel, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q nummer 2674, plaatselijk bekend Faassenplein 92 te Schiedam Dit is een besluit in de zin van de Algemene wet bestuursrecht. Belangheb benden kunnen tegen dit besluit, binnen zes weken na bekendmaking daarvan, een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten: naam en adres van de belanghebbende a. de dagtekening b. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht c. de gronden van het bezwaar d. een volmacht, indien het bezwaarschrift niet door de belanghebbende, maar door een ander, namens hem, wordt ingediend. U wordt verzocht een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, mee te zenden. Bezwaar tegen deze beslissing heeft geen schorsende werking. Om de rechtsgevolgen te schorsen dient er een voorlopige voorziening aangevraagd te worden bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht, postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voor vragen kunt u contact opnemen met mevrouw M. Schut van de afdeling Vergunningen en Handhaving onder telefoonnummer: 010- 2191894. Aanvraag exploitatievergunning en verzoek om ontheffing ex. artikel 3.23 Wro horeca bedrijf 'Restaurant Prego' Lange Haven 24-26 Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam (exploitatie vergunning) ten behoeve van de overname en uitbreiding van het horeca bedrijf in het pand met adres Lange Haven 24-26, 3111 CG te Schiedam (voorheen Tapasbar Perrito Caliente). Het horecabedrijf zal worden geëxploiteerd als restaurant op de begane grond van beide panden en op de eerste verdieping van het pand nummer 26. Ook zal een terras worden geëxploiteerd. Het aangevraagde terras is gesitueerd op het ponton gelegen voor het horecabedrijf en bestaat uit 12 tafels en 48 stoelen. De gevraagde openingstijden van het horecabedrijf, inclusief het terras, zijn maandag tof en met zondag van 10.00 uur tot 01.00 uur. Vanaf 15 april 2010 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Gemeente lijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor bovenstaande horeca-exploitatie is een bouwplan ingediend, dat deels in strijd is met het van toepassing zijnde bestemmingsplan. Het bouwplan is getoetst aan het geldend bestemmingsplan 'Binnenstad 2003', waarin het valt onder de bestemming 'woondoeleinden mede bestemd tot horeca en detailhandel'. Het pand met nummer 24 heeft de- subbestem ming detailhandel. Het bouwplan betreffende het pand met nummer 24 is hiermee in strijd. In dat'kader kan het bouwplan daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening biedt aan burgemeester en wethouders de mo gelijkheid om ontheffing te verlenen en om de wijziging van het gebruik toe te staan, mits het betreffende gebruiksoppervlak minder is dan 1500m2. Het voornemen heeft betrekking op ca. 30m2, welke van detailhandel omgezet zal worden naar horeca. Dit voldoet aan het bovengenoemd artikel en ste denbouwkundige overwegingen. Het bouwplan komt hiermee in aanmerking voor een ontheffingprocedure ex artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke orde ning. Het plan ligt hiertoe van 15 april t/m 27 mei 2010 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Wethouder Menno Siljee heeft za terdag de eerste paal geslagen van het nieuwbouwproject De Beatles, 54 eengezinswoningen die aan de Eduard van Beinumlaan gebouwd gaan worden. De paal werd geslagen door zes kopers met behulp van een nostalgi sche heimachine. Daarna volgde een optreden van de bekende Schiedam mer en Holland's got Talent-finalist, tenor Alberto da Moreno. Meer in formatie over het project is te vinden op www.wogroenoord.nl. I Foto: Jan van der Ploeg Afgelopen vrijdag bezocht direc teur-generaal Mark Frequin van het ministerie van Wonen, Wijken en Integratie Schiedam-Oost. Na een korte introductie in het wijk centrum maakte de heer Frequin samen met wethouder Maarten Groene, bewoners en andere ver tegenwoordigers uit de wijk een uitgebreide wandeling door Schie dam Oost. Schiedam-Oost heeft de laatste ja ren in toenemende mate te maken met overlast door hennepkwekerijen, leegstand, verslechterende woning kwaliteit, overbewoning en parkeer druk. De verschillende vraagstuk ken van de wijk zijn ook al door oud-minister Van der Laan onder kend en de heer Frequin legde uit, dat het ministerie op dit moment voor het nieuwe kabinet inventa riseert welke maatregelen kunnen worden genomen om de problemen in wijken als Schiedam-Oost aan te pakken. Hij benadrukte het belang van een goede samenwerking tussen alle maatschappelijke partijen, die moet leiden tot meer samenhang in de wijk. Wethouder Groene en andere ver tegenwoordigers van de gemeente en van de wijk lieten plekken zien waar de aanpak van de gemeente Schiedam van de afgelopen jaren al zijn vruchten heeft afgeworpen maar ook plekken waar het nog niet goed gaat. De wethouder benadrukte dat de gemeente Schiedam zich al jaren sterk maakt voor Oost, maar dat steun van de landelijke overheid onontbeerlijk is om ook voor de lan gere termijn een goede leefbaarheid te garanderen. I Foto: Ed Karsseboom In verband met het herstellen van schade aan de tunnelverlichting dient de A-buis van de Benelux tunnel tijdelijk voor alle verkeer te worden afgesloten. De afsluiting van de A-buis van de Beneluxtunnel van de A4 rechts (richting Hoogvliet) en bijbehorende toerit 16 (Vlaardingen-Oost Schie dam-West) vindt plaats van maandag 19 april 21.00 uur tot dinsdag 20 april 05.00 uur en van dinsdag 20 april 21.00 uur tot woensdag 21 april 05.00 uur of zoveel langer of korter als nood zakelijk. Bij slechte weersomstan digheden kan het werk uitgesteld worden. Omleidingen Doorgaand verkeer op de A4 kan gebruik maken van de B-buis (afrit 16 Vlaardingen-Oost Schiedam- West is open). Het verkeer vanuit Vlaardingen en Schiedam (Vlaardin- gerdijk) richting Beneluxtunnel zal worden omgeleid via de A4 Links (richting Kethelplein), A20 (richting Hoek van Holland), af- en toerit 9 (Vlaardingen) terug naar de A4 Rechts, omleidingsroute 2. Het wijkoverleg van de wijk Zuid zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 19 april 2010 Locatie: Bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: Verslag bijeenkomst 8 maart 2010 Stand van zaken vouchers Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties - Stand van zaken wijkbudget Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.krcuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: I.jongebreur@schiedam.nl. Stadskantoor Tel.: (OIO) 2191111| Fa*. (010) 473 70 21 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 E-mail: info®schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (OIO) 246 54 57 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 7