5G1IEOAM Bdlfi1" Leuk winkelinterieur gevonden in aanwinst Plaatsingsplan afvalcontainers Schiedam Centrum ter inzage Wijkoverleg Schiedam Spaland/Sveaparken gemeente Schiedam Voor de tijd van winkelwagentjes, muziek en broodgeur in de winkel of'supermarktenoorlogen waren er buurtwinkeltjes waar men de win kelier aangaf welke producten hij of zij van de schappen voor de klant mocht pakken. Ter vergelijking; De eerste zelfbedieningswinkel (van Al- bert Heijri) van Nederland opende in 1952. (In Schiedam!) Het Gemeentearchief ontving on langs een leuke aanwinst uit de na latenschap van Dick Groeneveld en Annie Groeneveld-Mulder. Zij had den in de jaren 1950 en 1960 een waterstokerij en later een kruide nierswinkel in de J.A. Alberdingk Thijmstraat in Schiedam. In de schenking waren ondermeer enkele (kleuren-)dia's opgenomen van het echtpaar in de winkel en van het inte rieur. De bij dit artikel geplaatste foto is genomen ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Zo'n foto komen we niet vaak tegen, want wie maakt nu een foto van een winkelinterieur? Nu is het een bron van informatie en wellicht nostalgie. Misschien zijn er nog lezers die producten herkennen? Foto's en beelddragers maken een belangrijk, en vaak het meest aan sprekende, deel uit van archieven. Het Gemeentearchief Schiedam be zit circa 50.000 foto's en prentbrief kaarten. Op dit moment zijn ruim 30.000 foto's in de studiezaal van het GEMEENTEARCHIEF Gemeentearchief raadpleegbaar via de Beeldbank. Ook het interieur van de kruidenierswinkel kunt u hierin al terugvinden! Bezoek hiervoor onze webstek www.archief.schiedam.nl. In de collectie zijn ondermeer glas negatieven, een enkele daguerréoty pie, zwart-wit en kleur fotoafdruk- ken, fotonegatieven op film en dia én natuurlijk digitale foto's opgenomen. De (nog niet digitale) foto's worden gescand en zo voor het publiek digi taal beschikbaar gesteld. Om ze ook voor volgende generaties beschik baar te houden, worden de originelen op de juiste temperatuur, vrij van vuil en stof bewaard in onze depots. Zo kunnen we over honderd jaar ook nog zien wat Van Delft's Taai-Taai, Sanrusa Honing en Doperwtjes in die tijd kostte. (De goede oplossing is respectievelijk 49 ct, 115 ct en ct. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stads- winkel. Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Voor een schonere woon- en leef omgeving wil de gemeente Schie dam zo veel als mogelijk het rest afval via containers inzamelen. Hiermee wordt een welkome bij drage geleverd in de strijd tegen zwerfvuil- en meeuwenoverlast. In de afgelopen jaren zijn de wijken Nieuwland, Groenoord, West en Oost voorzien van ondergrondse en bovengrondse afvalcontainers. Centrum is de eerst volgende. Vanaf woensdag 14 april aanstaan de tot en met 26 mei 2010 ligt het plan ter inzage. Bij het opstellen van het plaatsings plan is rekening gehouden met criteria als; woningtypen; loop afstanden; aantallen bewoners; kadeconstructies, verkeersveiligheid en ondergrondse kabels en leidingen. Uiteraard is ook rekening gehouden met het specifieke karakter van de historische binnenstad. Binnen deze criteria blijken een aan tal huishoudens niet kunnen worden aangesloten op een container. Voor deze adressen blijft zakkeninzame- ling gehanteerd. In samenwerking met Irado en in overleg met bewoners wordt gezocht naar mogelijkheden om ook daar de meeuwenoverlast zo veel als mogelijk te beperken. Bewoners kunnen het plaatsingsplan inzien bij de balie Bouwen en Milieu in de Stadswinkel, of digitaal via de website van de gemeente Schie dam: www.schiedam.nl/containers. Voorafgaand aan de plaatsing wordt een inloopavond georganiseerd voor de direct omwonenden. Zij worden schriftelijk nader op de hoogte ge bracht. De Stadswinkel (Stadserf 1) is geopend op maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 0.8.00 tot 16.00 uur en op donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer W. Urgert (projectleider gemeente Schiedam) via telefoonnummer 010-219 1878 of per email via w.urgert@schiedam.nl. Het wijkoverleg van de- wijk Spaland/Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: LET OP! Dinsdag 20 april 2010 Locatie: LET OP! Natuurcentrum De Boshoek, Bospad 3 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - Verslag bijeenkomst 4 maart 2010 - Stand van zaken vouchers - Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties - Stand van zaken wijkbudget - Terugkoppeling ontwikkelingen Beheer Openbare Ruimte dobr mw. L. Buist, clustermanager stede lijke ontwikkeling en A. Hertog, directeur Irado. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van Aleidastraat 36B, 3117 DH Burg. Honnerlage Gretelaan 494, 3118 BB Gerardus Blankenheymstraat 23, 3117 ZA Grote Markt 6B, 3111 NJ Karei Doormanweg 47, 3115 JD Lange Nieuwstraat 5, 3111 AC Lange Nieuwstraat 5, 3111 AC Maasboulevard Jachthavenlaan Overschiesedwarsstraat (speelplek), 3112 HC Stationsplein 2, 3112 HJ Vlaardingerstraat lb en lc Dam 43, 3111 BP Voorberghlaan 35, 3123 AX Warande 157, 3116 CE Windas Ringvaart Verleende bouwvergunningen Verzonden 1 april 2010 Aleidastraat 95, 3117 DC 25 maart 2010 tot en met 8 april 2010 Het plaatsen van een schotelantenne Het plaatsen van een paviljoen Het gedeeltelijk veranderen van de berging tot atelier Het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis Het gedeeltelijk vergroten van een kantoorpand Het oprichten van 15 geschakelde grond gebonden woningen Het oprichten van één vrijstaande woning plus 15 te vergroten buitenruimten Het gedeeltelijk oprichten van kunstgras veld met hekwerk Het gedeeltelijk oprichten van kunstgras veld met hekwerk Het gedeeltelijk vernieuwen van de vluchtroute Het gedeeltelijk veranderen van boven woningen inclusief dakopbouw plaatsen (2e fase) Het oprichten van een verbindingsgang tussen centraal deel en "Het Plein" Het gedeeltelijk vernieuwen en verande ren van fundering en gevel Het plaatsen van een schaapskooi Het gedeeltelijk vergroten van een berging en aanpassen van voorgevel N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen sloopaanvragen van 30 maart 2010 tot en met 6 april 2010 Het gedeeltelijk slopen van de stallen Het slopen van een bedrijfspand Asbest verwijderen Asbest verwijderen Asbest verwijderen Keiweg 105, 3124 KD Korte Dame 11, 3111 BG Verleende sloopvergunningen Verzonden 30 maart 2010 Rembrandtlaan27A, 3117 VC Verzonden 31 maart 2010 Schiedamseweg 44, 3121 JH Verzonden 7 april 2010 Eerste Tuinsingel 22, 3112 ER N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende,-indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8