Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl Kunstweek óp St. Bernardusschool Nieuw hondenbeleid in Schiedam Gemeenteberichten burgemeester Verver-Aartsen 14 april 2010 nummer 15 Pagina 4 Aanvraag Evenementenvergunning Koninginnedag Grand-Café De Amstelbron en Bram Ladage Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd door de heer J. Schuitemaker (exploitant Grand-Café De Amstelbron) en de heer J.F. Leermakers (exploitant Bram Ladage) voor het organiseren van diverse activiteiten op de Koemarkt te Schiedam op 30 april 2010 (Konin ginnedag) van 13.00 uur tot 22.00 uur. Het betreft hier het optreden van een zanger en het draaien van een dj. Gedurende de onderstaande periode van een week ligt een afschrift van de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Koninginnedag Grand-Café De Amstelbron en Bram Ladage (aanvraag): 14 april 2010 t/m 21 april 2010 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van Koninginnedag Grand-Café De Amstelbron en Bram Ladage. Wet Milieubeheer Beschikking Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 9 juni 2008 een aanvraag op grond van de Wm ontvangen van Vlietland Ziekenhuis, gelegen aan het Vlietlandplein 2 te Schiedam. Het gaat om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een algemeen ziekenhuis. De vergunnin genprocedure wordt opnieuw uitgevoerd, daar de op 10-09-2002 verleende vergunning van rechtswege is komen te vervallen. Het Hoogheemraadschap van Delfland heeft op 16 juli 2008 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren van bovengenoemde aanvrager ontvangen. Deze aanvragen zijn gecoördineerd behandeld. De procedure om te komen tot een WVO vergunning is volledig afgerond met het besluit van 23 maart 2009. Het betreft een ziekenhuis met een capaciteit van 472 bedden waar het verple gen en het verzorgen van zieken, het verlenen van spoedeisende hulp, het ver richten van medische ingrepen (ook poliklinisch), het verrichten van medisch laboratoriumonderzoek en het verstrekken van medicijnen de voornaamste activiteiten zijn. Hiervoor zijn tevens een groot aantal technische installaties' benodigd voor verwarming, koeling, luchtbehandeling, stoomvoorziening, vacuüm en perslucht, noodstroomvoorziening, medische gassen en aardgas. Ten westen van het ziekenhuis is een parkeerterrein dat is opgebouwd uit twee delen. Op dit parkeerterrein is ruimte voor maximaal 680 auto's. Het ziekenhuis is 24 uur per dag in bedrijf. De poliklinieken en de onder steunende afdelingen zijn over het algemeen alleen in werking op werkdagen van 08.00 tot 18.00 uur. Indien het (medisch) noodzakelijk is wordt er van deze tijden afgeweken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam en hebben op grond van artikel 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Inzage U kunt de beschikking en overige van belang zijnde stukken van 15 april 2010 tot en met 26 mei 2010 op werkdagen van 08,30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaats inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schie dam; (telefoonnummer 010 - 246 8621). Indien daarom telefonisch wordt verzocht kunnen de stukken in de bovenge noemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien. Beroep Binnen zes weken na de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag beroep worden ingesteld door: - belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen de ontwerpbe schikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de be schikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen De heer Bakx van de DCMR (Wm) (010) 246 8571, DCMR bureau DCI (in zage, procedure en kopieën) (010) 246 8621. Locatienummer: 413401 DMS: 20999245 De Sint Bernardusschool in Schie dam heeft ieder jaar een project- week met een wisselend thema. Dit jaar is dat het thema Uit de Kunst. Wethouder Siljee gaf de aftrap voor de projectweek door een bord te onthullen waarmee de school is om getoverd van een basisschool naar een kunstacademie. Iedere klas vult dit thema op zijn eigen manier in. Leerlingen maken ook zelf kunst werken die tentoongesteld worden. Een aantal van de activiteiten zal op school plaatsvinden. Hiervoor krijgt De Sint Bernardus ook hulp van een aantal echte kunstenaars die bijvoor beeld met leerlingen een kunstwerk maken en een muurschildering op de muur van het schoolplein zetten. Andere activiteiten die gepland zijn is een bezoek aan een museum ol een speurtocht door de wijk. Foto's: Jan van der Ploeg Op 8 april jl. heeft de gemeenteraad de nota 'Naar een integraal hon denbeleid; een beleid op hoofdlij nen' vastgesteld. De gemeenteraad heeft hiermee de randvoorwaarden vastgesteld om de overlast van de hondenpoep en loslopende honden aan te pakken. Daarmee wordt ge hoor gegeven aan de wens van veel Schiedammers, die dit in verschil lende onderzoeken als belangrijkste probleem in hun wijk benoemen. Wat zijn de regels In de hele gemeente geldt een op- ruimplicht en een aanlijnplicht. Uit gezonderd hiervan zijn de door het college van burgemeester en wethou ders aangewezen losloopgebieden, uitlaatgebieden en hondentoiletten. Daarnaast zijn er nog gebieden waar honden niet mogen komen, ook niet aangelijnd. Het gaat hierbij om kin derspeelplaatsen, zandbakken, speel- en ligweiden, barbecueplekken etc. Alle regels gelden ongeacht of er wel of geen verbodsbord staat. Ie dereen die een hond uitlaat dient verder een deugdelijk opruimmiddel bij zich te dragen en de hond dient een identiteitskenmerk te dragen van de eigenaar. De verantwoordelijkheid voor het gedrag van de hond en het opruimen van de hondenpoep ligt volledig bij de hondeneigenaar. Als de eigenaar het uitlaten van de hond aan een ander overlaat, dient de uitlater vol doende op de hoogte te zijn van de regels en deze ook na te leven. Extra voorzieningen Tegelijk met het aanscherpen van de regels zal de gemeente Schiedam de voorzieningen voor honden uit te breiden en te verbeteren. Bestaande hondentoiletten worden waar nodig opgeknapt en op verschillende plaat sen zullen nieuwe toiletten worden aangelegd. Door de hele stad worden extra afvalbakken geplaatst, waarin hondenpoep kan worden wegge gooid. Die zullen uiteraard regelma tig worden schoongemaakt. Honden poep mag overigens ook in een zakje verpakt in elke willekeurige andere vuilnisbak en ondergrondse contai ner worden gegooid. Nieuwe hondentoiletten Er is in kaart gebracht in welke delen van de stad nieuwe hondentoiletten moeten worden aangelegd. Daar voor zijn zogenaamde zoekgebieden aangewezen. De gemeente heeft al nagedacht waar deze voorzieningen zouden kunnen komen, maar wil de inwoners van Schiedam graag laten meedenken over geschikte plekken voor toiletten en hondenpoepaf valbakken. Ook suggesties om de losloopgebieden te verbeteren zijn welkom. Er worden twee klankbordgroep avonden georganiseerd, waarvoor zich zowel niet-hondenbezitters als hondenbezitters kunnen aanmelden. Iedereen die belangstelling heeft om mee te denken, kan zich aanmelden bij mevrouw R. Beulen via email: r.beulen schiedam.nl Verdere informatie Het is de bedoeling dat de voorzie ningen in de tweede helft van dit jaar volledig zullen zijn gerealiseerd. In het najaar ontvangen hondenbezit ters een folder met de regels en een kaart met alle voorzieningen. Via deze pagina en de website van de ge meente Schiedam (www.schiedam. nl) houden we u op de hoogte van de voortgang van de uitvoering. Aanvraag vergunning jubileumfestiviteiten PPSC Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van een diverse jubileumfestiviteiten (90 jarig bestaan) bij PPSC, Parkweg 419, 3121 KK Schiedam. Op 30 april 2010: van 10.00 uur tot 18.00 uur diverse kinderactiviteiten op het terrein. Op 1 mei 2010: van 15.00 uur tot 02.00 uur een reünie en een feestavond in de kantine en in een tent die voor de kantine wordt geplaatst. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van onderstaande aanvraag ter Standplaatsvergunning Op grond van artikel 5.2.3.2 APV - Schiedam 2008 is een vergunning verleend voor het innemen van een commerciële standplaats op maandag tot en met vrijdag van 10.30 uur tot 19.00 uur, met een verkoop wagen aan de Admiraal de Ruyterstraat voor het verkopen van frites- snacks, etc. Verzenddatum besluit31 maart 2010. Tel.. (010) 2.19 11111 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Postbus 1501 3100 EA Schiedam Gemeente Schiedam inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Jubileumfestiviteiten PPSC (aanvraag): 14 april t/m 28 april 2010; Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van Jubileumfestiviteiten PPSC. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd be zwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Voor inzage in de stukken en nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Vastgoed en Grondbe drijf, tel. 010 -2191762. www.schiedam.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 9