Trefbal- toernooi 2010 Klankbordgroepavonden hondenbeleid VrUwrt* fcw*0»w6*« Vrijmarkten tijdens Koninginnedag 2010 Op 8 april jl. heeft de gemeenteraad de nota: Naar een integraal honden- beleid; een beleid op hoofdlijnen vastgesteld. De gemeenteraad heeft hier mee de randvoorwaarden vastgesteld om het probleem van de hondenpoep en loslopende honden in de gemeente aan te pakken. Regels De regels komen in het kort neer op het volgende. De verantwoordelijkheid voor het gedrag van de hond en het opruimen van de hondenpoep ligt vol ledig bij de hondeneigenaar. Als de eigenaar het uitlaten van de hond aan een ander overlaat, dient de 'uitlater' voldoende op de hoogte te zijn van de regels en deze ook na te leven. In de hele gemeente geldt een opruimplicht en een aanlijnplicht. Uitgezon derd hiervan zijn de door het college aangewezen losloopgebieden, uitlaat- gebieden en hondentoiletten. Daarnaast zijn er nog gebieden waar honden niet mogen komen, ook niet aangelijnd. Het gaat hierbij om kinderspeelplaatsen, zandbakken, speel- en ligweiden, barbecueplekken etc. Alle bovenstaande regels gelden ongeacht of er wel of geen verbodsbord staat. Iedereen die een hond uitlaat dient verder een deugdelijk opruimmiddel bij zich te dragen en de hond dient een identiteitskenmerk te dragen van de eigenaar. Welke voorzieningen wil de gemeente realiseren De gemeente zal zorgdragen voor voldoende hele en schone voorzienin gen. Men kan denken aan het aanleggen van nieuwe en het opknappen van bestaande hondentoiletten en losloopgebieden en het plaatsen van extra afvalbakken waar de hondenpoep in weggegooid kan worden. Ook zal de gemeente zorgen voor de regelmatige reiniging van de voorzieningen. Overigens mag de hondenpoep in een zakje verpakt ook in elke willekeurige andere vuilnisbak en ook in de ondergrondse containers w|rden gegooid. Voor de nieuwe hondentoiletten zijn zoekgebieden aangewezen. De ge meente heeft al nagedacht waar deze voorzieningen eventueel zouden kunnen komen, maar wil de inwoners en speciaal de hondenbezitters van Schiedam graag laten meedenken over geschikte locaties. Ook suggesties voor locaties van de hondenpoepafvalbakken of ter verbetering van de losloopgebieden zijn welkom. Aanmelden voor klankbordgroepavonden De gemeente organiseert hiervoor een tweetal klankbordgroepavonden op 26 mei voor de zuidelijke wijken en op 27 mei voor de noordelijke wij ken, waarvoor zich zowel hondenbezitters als niet hondenbezitters kunnen aanmelden. Iedereen die interesse heeft om mee te denken, kan zich voor 15 mei aanmelden met naam en adres bij mevrouw R. Beulen via email r.beulen@schiedam.nl of telefoon 010-2191797. Verleende Evenementenvergunning Koninginnedag 2010 De burgemeester van Schiedam heeft een vergunning/ontheffing verleend aan de Oranjevereniging "Wilhemina" Kethel voor het organiseren van diverse activiteiten waaronder een feestmarkt, een feesttent met muziek, een lampionoptocht en vuurwerk in het kader van de Koninginnedagvie ring op 30 april 2010 in de oude dorpskern van Kethel. Vanaf 29 april 2010 ligt een afschrift van de verleende vergunning/ontheffing gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van deze vergunning/ontheffing een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kos ten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleen de vergun n ing/ontheffi«g bent en waarom u" vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning/ontheffing geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector, bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Winkeluitstallingsvergunning gemeente Schiedam Op grond van artikel 2.1.8 A.P.V. heeft het college een vergunning verleend voor het plaatsen van een winkeluitstalling op de Nieuwe Haven langs de "Plantenschuit" op donderdag, vrijdag, zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur voor de verkoop van bloemen. Ook dit jaar werd, tijdens de zesde editie van Nationale Sportweek, door Sport en Recreatie het Trefbal- toernooi georganiseerd in de Sport hal Margriet. Ruim 280 leerlingen van groep 7 en 8 van Schiedamse basisscholen namen deel aan deze ongeorganiseerde tak van sport. B Foto: Jan van der Ploeg De burgemeester van Schiedam maakt het volgende bekend. Vrijmarkt in Kethel, Centrum en de Groenelaan tijdens Koninginnedag Naar verwachting zullen ook dit jaar ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag op vrijdag 30 april 2010 in de omgeving van de dorpskern van Kethel, in Schiedam Centrum en Schiedam Zuid (de Gorzen) vrijmarktactiviteiten ondernomen worden. In beginsel zijn deze activiteiten strijdig met het bepaalde in de Algemeen Plaatselijke Verordening Schiedam 2008, maar vanwege het feestelijke en spontane karakter van deze activiteiten, voor een groot deel gedragen door kinderen, wordt een en ander door mij voor deze gele genheid door de vingers gezien. Om het feestelijk te hou den en vooral om ongewenste effecten en excessen tegen te gaan, zullen in ieder geval de volgende voorschriften in acht genomen moeten worden: 1. vrijmarktactiviteiten zijn niet toegestaan: - in het gebied waarbinnen de Oranjevereniging Wil- helmin te Schiedam - Kethel Oranjeactiviteiten organiseert, welk gebied wordt begrensd door de volgende wegen: de Harreweg, het Noordeinde, de Schiedamseweg,- de Dokter Sauerstraat, de Meeu- wensingel, de Kerklaan, de Abel Tasmanstraat, de Olivier van Noortstraat, de Cornelis Houtmanstraat, de Kerkweg en het Rien Poortvlietpad, voor welke activiteiten de vereniging een vergunning is ver leend; - in het winkelcentrum Hof van Spaland. Dit winkel centrum zal zelfs worden afgesloten tussen 29 april 2010, 22.00 uur en 30 april 2010, 07.00 uur. - in de winkelcentra de Nieuwe Passage en ABC; - de Grote Markt en Hoogstraat; 2. vrijmarktactiviteiten zullen in beginsel niet worden geweerd langs de volgende wegen: Kethel Laan van Spaland (op de trottoirs), Vlaardingseweg (maar niet het gedeelte tussen de Lindeijerstraat en het Noordeinde), parkeerterrein achterzijde Hof van Spaland, Lindeijerstraat (op de trottoirs) tussen de Vlaardingseweg en het parkeerterrein achter de Hof van Spaland en de twee, bij de winkels aan de oost zijde van de Schiedamseweg te hoogte van nummer 41 gelegen parkeerterreintjes; Schiedam Centrum: Broersveld, Land van Belofte en de Lange Kerkstraat (op de trottoirs); Schiedam Zuid (de Gorzen): Groenelaan; 3. toegangen en inritten naar woningen, winkels, bedrij ven enz. dienen vrij gehouden te worden. Verder die nen de straten en de pleinen een vrije doorrijbreedte van minimaal 3.50 meter te hebben ten behoeve van voertuigen van hulpverleningsdiensten; 4. niet vergunde commerciële activiteiten (inclusief de verkoop van snacks, dranken etc.), niet zijnde vereni gingsactiviteiten, zullen niet worden gedoogd; 5. de vrijmarktactiviteiten mogen uitsluitend plaatsvin den op 30 april 2010 doch dienen die dag om 17.00 uur beëindigd te zijn; 6. de aanwijzingen van handhavingsambtenaren dienen onverwijld te worden opgevolgd. Verder zullen er met betrekking tot de vrijmarktactivitei ten tijdelijke verkeersmaatregelen worden getroffen. In Schiedam Kethel -betreft dit parkeerverboden in de gehele Lindeijerstraat, de Laan van Spaland, het parkeerterrein achter de Hof van Spaland en de twee parkeerterreintjes bij de winkels/horecabedrijven aan de Schiedamseweg 41 a t/m 41h. In verband met te verwachten drukte is de parkeergelegenheid schaars. Bezoekers wordt aangeraden gebruik te maken van het openbaar vervoer (tramlijn 21 en 23 of buslijn 51). In Schiedam Centrum zal een inrijverbod gelden voor de Broersveld van vrijdag 30 april 2010 07.00 tot 17.00 uur. In Schiedam Zuid zal een inrijverbod gelden voor de gehele Groenelaan van vrijdag 30 april 2010 07.00 tot 17.00 uur. Indien onverhoopt de voorschriften niet in acht worden genomen en/of op andere wijze de goede orde en veilig heid in het geding is, kan handhavend worden opge treden, hetgeen verwijdering van stoffen en goederen (bestuursdwang) kan inhouden. Tevens kunnen, indien weersomstandigheden en/of (internationale gebeur tenissen daartoe aanleiding geven, zulks ter mijn be- oordelingT de activiteiten worden afgelast of tussentijds worden beëindigd. Daar wordt echter niet van uitgegaan en daarom wenst ik de deelnemers en de bezoekers aan de vrijmarkten een feestelijke Koninginnedag toe. De burgemeester van Schiedam Verzenddatum besluit: 26 april maart 2010 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na bekendmaking. Voor inzage in de stukken en nadere informatie kunt u con tact opnemen met de afdeling Vastgoed Grondbedrijf, tel. 010-2191708.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 10