eddaten met oorlogsveteraan Nieuwe toneelstuk Gerard Cox Geen clichés bij optreden Franse circusfamilie Alle kanten van Marilyn Monroe belicht in theater Theater Circus Chaos met Wende Snijders WGG6NGR Huis-aan-huisMi Joke de Kruijf en Mariska van Kolck in succesmusical Chicago Wereldfoto's van Nederlandse bodem ROTTERDAM - Fotograaf Hans Wilschut exposeert in Museum Boijmans Van Beuningen met de tentoonstelling Perforated Perspective. De fotograaf maak te tijdens recente reizen wereld foto's van steden. In Nanjing ontstond het beeld 'Perforated Perspective' en in Johannesburg maakte hij de beeldefl 'Touch' en 'Reloca tion'. Perforated Perspective bestaat uit twee foto's die zijn genomen met telelens. Bij de reconstruc tie van de twee opnamen tot één beeld, bleek het beeld exact dezelfde maatverhouding te hebben als die van de muur bij het trappenhuis van Boijmans. De gebouwen uit de foto wor den figuurlijk achter de ruimte van het museum geplaatst, alsof het buiten is. De ldjker wordt hierdoor de horizon ingetrok ken. Daarnaast zijn twee wer ken uit Johannesburg te zien. Wilschuts levensechte beelden kijken achter de grenzen van de stedelijke werkelijkheid. Drie Marilyn Monroe's in theatervoorstelling Diamonds are a girl's best Mend. rara joep L£nnarts ROTTERDAM - Marilyn Monroe over mannen, achteren, haar moeder en over haarzelf. Het komt allemaal voor in de voorstel ling Marilyn Monroe: Diamonds are a girl's best friend van Mat- zer Theaterproducties. Vier Nederlandse toneelschrijvers, Frou- ke Fokkema, Peter De Graef, Frederieke Hijink en Gerardjan Rijnders kruipen in de huid van marilyn en laten alle vier een ge heel andere kant van dit icoon zien. Marilyn's leven bevatte alle elementen van drama en soap. Ze was sekssymbool, muze, icoon en mythe maar ook een beschadigd kind dat opgroeide tot een bijzondere vrouw. Marilyn Monroe wordt gespeeld door de actrices Wendell Jaspers en Fokka Deelen en zangeres Mar lijn Weerdenburg. De muziekvoorstelling wordt donderdag 29 april vanaf 20.30 uur gespeeld in de Rotterdamse Schouwburg aan Schouwburgplein 45. Kaarten kosten 15 euro en zijn te be stellen via 010 4118110 en www.rotterdamseschouwburg.nl. REGIO - Bevrijdingsfestival Zuid-Holland presenteert op 5 mei een programma dat er niet om liegt. Alle leeftijden zijn ver tegenwoordigt en kunnen mee genieten met de viering van 65 jaar vrijheid. De Parklaan te Rotterdam is de nieuwe locatie waar vanaf 11.00 uur de dag be gint met een spectaculair kin derprogramma. Vervolgens start om 13.00 uur het middag programma met muziek, debat, stand-up comedy, theater en workshops. Met het sfeervolle decor van de Parklaan gaat Be vrijdingsfestival Zuid-Holland voor een echt festivalgevoel zor gen en dat terwijl het seizoen nog moet beginnen. Het Erasmuspodium staat in het teken van nationale en in ternationale bands en artiesten. Muzikaliteit is het sleutelwoord als het gaat om de programme ring van dit podium, het is dan ook aan de artiesten om hun stem te laten horen en de Park laan in te weiden met het thema Vrijheid Wereldwijd. Alvast een klein tipje van de sluier: The Bo- ris Wicked Jazz Experience, ambassadeurs de vrijheid, no digen jou uit voor de ultieme soul, funk, jazz en house expe rience. De band Rigby is er klaar voor en maakt dat kenbaar met een eigen sound, het perfecte popliedje en de wilskracht daar mee zoveel mogelijk mensen te bereiken. Naast het muzikale programma is er ook een inhoudelijk podi um waar het thema 'Vrijheid Wereldwijd' verder uitgediept wordt. Onder leiding van Abdel- lah Dami wordt er gedebatteerd met BN'ers, politici en vrijheids trijders. Altijd al willen weten hoe het is om te werken aan vre de, vrijheid en veiligheid? Grijp dan je kans en schuif aan bij het Veteranen Speeddaten en praat met mensen die in de afgelopen decennia als militair betrokken zijn geweest bij conflicten of vredesmissies. Kijk voor het volledige pro gramma op www.bevrijdings- festivalzh.nl. Mensen die betrokken zijn geweest bij conflicten of vredesmissies delen hun ervaringen. FOTO: PR SCHIEDAM - Gerard Cox is na zijn regiedebuut Au, au, au... Me Rug terug met een nieuwe komedie: Inspecteur Vlijm scherp. Dit toneelstuk vertelt het verhaal van Annie en Ger Bestebreurtje. Wanneer het echtpaar terugkomt van vakan tie ontmoeten ze hun nieuwe buren. Annie houdt het stel goed in de gaten, en vindt dat het tijd is voor slim speurwerk. De buren weten het zeker, ga nooit naast Inspecteur Vlijm scherp woneij! In het toneelstuk spelen Paul van Soest, Eval-lise Geerlings, Niels Höreman en Amber Teterissa en is te zien in Theater aan de Schie aan Stads- erf 1. Kaarten kosten €22,50 en zijn te reserveren via www.theateraandeschie.nl of Inspecteur Vlijmscherp, geregisseerd door Gerard Cox, is een 010-2467467. komedie over een echtpaar die de buren bespioneerd. ron): pr VLAARDINGEN - Wende Snijders is met haar nieuwe theatervoorstelling 'Chaos' op zaterdag 1 mei te zien in het Stadsgehoorzaal. Het wordt een avond waarop niets is wat het lijkt. 'Cha os' is een zoektocht naar het mooiste verhaal van de liefde door een combinatie van muziek, beeld, dans, tekst en zang. Kaarten kos ten €20 en is te reserveren via 010-4340500 of www.stadsgehoorzaal.nl. Het theater is te vinden aan de Schiedamseweg 51.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 35