op Koninginnedag Wat te doen tijdens Koninginnedag? Sportief met SWS GOUDPR Wijzigingen Koninginneda. irado Extra maatregelen in draaiboek Oranjevereniging 'Wilhelmina' RECORD Verkoop het nu Ik wil uw goud Potma Edelmetaal Nu grote sortering Courtelle Mode dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 28 april 2010 - Pagina 5 Lana Altorf, Kimberley van de Kamp en Michelle Huisman lopen stage op Koninginnedag, foto: v of het klikt, maar volgens mij hebben ze er wel zin in." Het wordt een lange dag van 9.00 tot 19.00 uur zijn de vrijwilligers in touw. "Hetwordtzekerpittig, maar het is niet alleen slaven handel hoor. Ze krijgen lunch en en avondeten, 's Middags mogen ze zelf even van Koning innedag genieten." Michelle SCHIEDAM Vorig jaar moest de Oranjevereniging 'Wilhelmina' Kethel vroegtij dig stoppen met alle festivi teiten doordat Kars T. tegen het monument 'De Naald' in Apeldoorn reed, op het mo ment dat een bus met de Ko ninklijke familie langskwam. Richard van Kleef vertelt dat het draaiboek dit jaar twee keer zo dik is door dit inci dent. "We hebben een route vastgelegd hoe we het pu bliek zo snel en veilig moge lijk kunnen evacueren." SCHIEDAM - De Oranjevereni ging 'Wilhelmina' Kethel heeft verschillende activiteiten op het programma staan voor Koning innedag. Om 9.00 uur is ieder een welkom op de Aubade op het kerkplein van de Neder lands Hervormde kerk aan het Noordeinde. Tien uur start de barderie aan de Schiedamse- weg, Kerklaan en Noordeinde. Óp het terrein aan de Abel Tas manstraat is het feest voor kin deren en er staat een podium waar heel de dag door optre dens worden gehouden met al hoogtepunt Djumbo om 13.00 uur. De band You Me sluit de optredens af om 15.30 uur. Ook zijn er kinderspelen op het feestterrein. Tot 18.00 uur kun nen kinderen voor 3 euro een strippenkaart kopen waarmee ze negen attracties langs kun nen. Er is een springkussen, een reuze spiraal en een popcorn- kraam. De Schiedammers die na een dag feest nog energie over hebben, kunnen meelo pen met de Lampionnenop- tocht die start op het Noor deinde om 21.00 uur. Een lampion is te koop op de bra derie bij de kraam van de Oranjevereniging. De tocht eindigt rond tien uur op de plek waar een spetterend vuurwerk plaatsvindt. SCHIEDAM - Samen sporten is gezelliger dan alleen, vindt Wijkcentrum De Erker. Maan dag 3 mei kan iedereen van 20.00 tot 22.00 uur werken aan de conditie. Eerst komen er oefeningen aan bod die alle spieren aanpakken, daarna is er gelegenheid tot volleybal len. Het kost drie euro. Aan melden kan via 010-4271692 of www.swswelzijn.nl. Het wijkcentrum is te vinden aan de Jan van Avennesstraat 32. per gram (basis tijngoud) U kunt het ook aangetekend opsturen U ontvangt direct de hoogste contantprijs voor C sieraden, heel of kapot, munten, goudbaren, tandengoud, zilver, guldens, rijksdaal ders, bestek, broodmanden, diamant, briljant en horloges: Cartier, Rolex, Breitling, Omega enz. Papestraat 28 - Den Haag Tel. 070-3636666 Di. t/m za. 11.00 - 17.00 uur www.potma-edelmetaal.nl Jacks Shirts Blouses Rokken Pantalons ook met elastieke band de Loper 45, Vlaardingen-Holy heeft geen probleem met de lange dag. "Ik heb er in! Het is alleen maar mooi meegenomen dat we er uren voor krijgen op school." Cursus EHBO voor Schiedamse ouders SCHIEDAM - Wat te doen bij verbranding, bewusteloos heid, verslikken/stikken, botbreuken of bloedingen bij kinderen? Tijdens de EH- BÓ-cursussen speciaal voor ouders wordt dat allemaal duidelijk. In vier avonden le ren de ouders hoe te hande len bij de meest voorkomen de kinderziektes en wordt er geoefend met reanimatie van baby's. De cursus sluit af met een erkend certificaat en start op woensdagavond 26 mei. Ouders weten na de cursus wanneer zij zelf moe ten handelen of wanneer het tijd is om de huisarts in te schakelen of 112 te bellen. Daardoor kan er zelfverze kerder gehandeld worden, wat beter is voor het kind. Veel zorgverzekeraars ver goeden een deel van de kos ten van deze cursus. Meer informatie en aanmelden voor de cursus: 088-1239988 of www.careynwinkel.nl. Opera tijdens inloopconcert SCHIEDAM - De Grote Kerk brengt met een inloopcon cert op zaterdag 1 mei opera in de kerk. Er worden frag menten gezongen uit ope ra's van Mozart en Bizet door de mezzosopraan Ro- salinde Nierop en de bari tons Hans Ritman en Eric Habets. Angeliqie Heems bergens zorgt voor de bege leiding aan de vleugel. Sa men zorgen zij voor een prachtig samenspel. De aan vang van dit concert is om 15.00 uur. De toegang is vrij. De Grote kerk is te vinden aan de Nieuwstraat 34. Informatie over huisvuil in Schiedam Op Koninginnedag vrijdag 30 april 2010 haalt IRAD0 geen huisvuil op. Hieronder staan de verschoven ophaaldagen. Minicontainer (grijs) We legen uw container op zaterdag 1 mei. Minicontainer (groen) We legen uw container op zaterdag 1 mei. Huisvuilzak aan de straat We halen uw huisvuilzak op zaterdag 1 mei op. Tijdstip U dient uw huisvuil op de verschoven ophaaldag tussen 5.00 en 7.30 uur buiten te zetten. Afvalbrengstation Het afvalbrengstation aan de Fokkerstraat 550 is gesloten op vrijdag 30 april. NV IRAD0 Fokkerstraat 550 3125 BE Schiedam telefoon 010-262 1000 e-mail info@irado.nl www.irado.nl Compleet naar wens

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 5