Hoogste Schiedamse onderschei ding voor Christine Daskalakis Herdenking gevallenen Tweede Wereld oorlog 1940 - 1945 dinsdag 4 mei 2010 Schiedam 65 jaar bevrijd Sluiting Instituut Sociaal Raadslieden www.schiedam.nl Gemeenteberïchten Twee minuten stilte... 28 april 2010 nummer 17 Pagina 2 Onttrekkingsvergunningen Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het onttrekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte (een woning, kamers of delen van een woning) door afzonderlijke huishoudens wordt bewoond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die één of meer kamers verhuren zijn verplicht over een zogenaamde onttrek kingsvergunning te beschikken. Deze vergunning is vereist yoor het omzetten van een zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimten. Wat wordt verstaan onder onzelfstandige woonruimte? -Onzelfstandige woonruimte is woonruimte die geen eigen toegang heeft en die niet door een huishouden kan worden bewoond zonder afhankelijk te zijn van wezenlijke voorzieningen buiten die woonruimte. Wat wordt verstaan onder een huishouden? -Een huishouden is een allèenstaande (1) of twee (2) of meer personen, die een duurzame gemeenschappelijke huishouding voeren of willen gaan voeren. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande-en voor inzage in (archief-) stukken nadére informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woens dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende onttrekkingsvergunningen: Verzonden d.d. 21 april 2010 Adres: Groenelaan 50 B, 3114 CJ, voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in drie (3) onzelfstandige woonruimten met totaal drie (3) slaap plaatsen; Adres: Puttershoeksestraat 65 A, 3114 PK, voor het omzetten van een zelf standige woonruimte in vier (4) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaapplaatsen; Adres: Rozenburgsestraat 14 A, 3114 BS, voor het omzetten van een zelf standige woonruimte in vier (4) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaapplaatsen. Deze vergunningen zijn verleend op grond van overgangsrecht, als bedoeld in artikel 10 van het uitvoeringsbesluit kamerverhuur gemeente Schiedam. Hierin staat vermeld dat voor bestaande kamerverhuurbedrijven die tijdig een aanvraag om een vergunning hebben ingediend, de weigeringsgronden van artikel 4 van eerder genoemd besluit niet van toepassing zijn. N-B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Wet bodembescherming; Besluit uniforme saneringen (te graven vijverpartij binnen het plangebied 'Parkweg Noord') Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de volgende melding als bedoeld in de artikelen 28 en 39b van de Wet bodembescherming is ontvangen van: - gemeente Schiedam, cluster Stedelijke Ontwikkeling, afdeling Projecten d.d. 13 april 2010. Deze melding betreft het voornemen de bodem op de locatie Parkweg/Hugo de Grootstraat (postcode 3119 GK) kadastraal be kend gemeente Schiedam sectie H nummer 2824 bekend onder de code SC060600409 te saneren volgens het Besluit. Uniforme Saneringen catego rie immobiel (art. 1.2.a). Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme sane ringen kunnen de saneringswerkzaamheden binnen vijf weken na ontvangst van de melding aanvangen tenzij binnen een termijn van circa 4 weken na ontvangst van de melding schriftelijk is medegedeeld dat de melding niet in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen. Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen moet de saneer der uiterlijk 12 maanden na ontvangst van de melding zijn aangevangen met de saneringswerkzaamheden. Deze mededeling betreft geen beschikking in de zin van artikel 1:3 van de Al gemene wet bestuursrecht (Awb). Het Besluit uniforme saneringen kent geen inspraak-, terinzageleggings-, zienswijzen-, bezwaar- en beroepsprocedure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer E.L.D. Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 010-2191 795. Wbb-code: SC060600409 De Aleidapenning, Schiedams hoog ste onderscheiding, werd in 1987 ingesteld door het toenmalige ge meentebestuur. Deze onderschei ding wordt alleen uitgereikt aan die personen die zich gedurende een lange reeks van jaren uitzonderlijk verdienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam en haar inwoners. Op vrijdag 23 april viel de bij zondere eer te beurt aan mevrouw C.A.C. Daskalakis. Zij nam op die dag na 8 jaar afscheid als wethouder van Schiedam. Voor die periode was mevrouw Daskalakis al voor een periode 7 jaar zeer betrokken in het stadsbestuur als raadslid voor het CDA. Mevrouw Daskalakis heeft zich ge durende vele jaren op bijzondere wijze ingezet voor de stad Schiedam en haar inwoners. Met haar des kundigheid en betrokkenheid heeft zij zich buitengewoon verdienstelijk gemaakt op het gebied van wel zijn, participatie, onderwijs en sport. Uit handen van burgemeester Verver -Aartsen kreeg zij de Aleidapenning in de Grote Kerk uitgereikt. De laatste keer dat een Aleida- Foto: Jan van der Ploeg penning werd uitgereikt was in 2006 aan de heer Scheeres, die toen na een ambtsperiode van ruim 22 jaar afscheid nam als burgemeester van Schiedam. Op dinsdag 4 mei 2010 wordt de jaarlijkse herdenkingsplechtigheid voor de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog gehouden bij het monument in de Plantage in Schie dam. De Dodenherdenking wordt verzorgd door St. VNFG, Stich ting tot Viering en herdenking van Nationale Feest- en Gedenkdagen. De vlam bij het monument wordt om 18.00 uur ontstoken; de vlag gen hangen halfstok. De plechtig heid begint om 19.25 uur. Mevrouw W.M. Verver-Aartsen, burgemeester van Schiedam, houdt een toespraak. Er worden bloemen en kransen gelegd bij het monument. Christelijke Mu ziekvereniging Harpe Davids speelt koralen. De Schiedamse scouts vor men de erewacht. Het signaal wordt gespeeld om 19.59 uur, waarna om 20.00 uur twee minuten stilte in acht worden genomen. Daarna worden het le en 6e couplet van het Wilhel mus gezongen en worden de vlaggen door de scouts in top gehesen. Het Don Bosco koor Schiedam zingt het lied The Captives' Hymn, on der leiding van dirigent Rob Poels. The Captives Hymn-' is geschreven door Margaret Dryburgh tijdens haar verblijf in een jappenkamp. Destijds werd dit lied door de gevangenen gezongen. Voorafgaand aan de herdenkings plechtigheid in de Plantage wordt om 18.45 uur een dienst gehouden in kerk De Vaste Burg, Lange Nieuw- straat 219, Schiedam. Voorganger is pastoor drs. Pieter van Tilburg. Op 5 mei 2010 is het 65 jaar ge leden dat Schiedam werd bevrijd. Reden voor een uitbundig feest. Van 9.30 tot 18.00 uur vindt in en rond het park De Plantage in Schiedam een gevarieerd program ma plaats. Naast traditionele on derdelen als het binnenhalen van de bevrijdingsvlam en het défilé, zijn er veel feestelijke activiteiten voor oude en jonge Schiedam mers. Hoogtepunten van de dag zijn: het Groot Schiedams Bevrij- dingsontbijt, een optocht van oude legervoertuigen door de hele stad, muzikale optredens, een groot voet baltoernooi voor de jeugd en diverse kinderactiviteiten. 5 mei wordt een feestelijke happening waarbij vrij heid en respect voor elkaar hoog in het vaandel staan. De bevrijdingsvlam Om 11.00 uur arriveren hardlopers van SWS vanuit Wageningen met de bevrijdingsvlam bij het monument in De Plantage. Zij worden begeleidt door de Jeugdrijnmondband en ont haald door burgemeester W.M. Ver ver-Aartsen en Rijnmondband 1. Historische legervoertuigen en défilé Ruim 30 historische legervoertui gen sieren vanaf 9.00 uur de Lange Nieuwstraat. Hier kan iedereen de voertuigen bezichtigen tot 13.00 uur, waarna het défilé door Schiedam richting Vlaardingen van start gaat. De stoet rijdt via de Gorzen, terug door het cefttrum, door naar Schie dam Oost en van daar door Spa- land en de Woudhoek op naar Vlaar dingen. Het défilé doet hierbij alle Schiedamse verzorgingscentra aan, waar deze dag voor de bewoners een gezellig programma met activiteiten en muziek verzorgd wordt. Groot Schiedams Bevrijdingsontbijt In de Plantage, het oudste stadspark van Nederland, staat op Bevrijdings dag de ontbijttafel gedekt met 'be vrijdingsbrood' dat door lokale bak kers van Zweeds meel is gebakken. Om 9.30 uur schuiven onder andere Schiedamse oud-strijders en om wonenden van De Plantage aan. Muziek Vanaf het hoofdpodium, op de kop van De Plantage, wordt van 11.30 tot 18.00 uur een vrolijk muziekpro gramma geboden. Sergeant Wilson's Armyshow bijt de spits af met mu ziek uit de jaren '40 eir'50 waar bij odes aan Glenn Miller, Doris Day en The Andrew Sisters schal len. Daarna neemt smartlappenkoor De Tranentrekkers het over, gevolgd door de Rijnmondband 3 en shan- tykoor Stuurloos. Maar ook voor het jongere publiek is er 'muzikaal van alles te beleven. Jong Geluid verzorgt djembé demonstraties en workshops en in de muziekkoepel in De Plantage treden diverse rappers, streetdancers en een rockband op. Vierde dag van de vrijheid'mee en kom op 5 mei naar De Plantage in Schiedam. In verband met Koninginnedag 30 april en Bevrijdingsdag 5 mei 2010 is het Instituut Sociaal Raadslieden gesloten van vrijdag 30 april tot en met woensdag 5 mei 2010. Postbus 1501 3100 EA Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 7