ROGJ^5 ROQplus Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl Culturele kaart voor Schiedamse scholen jri T Koopsubsidie stopt, maar Starterslening gaat door! Openbare bestuurs vergadering ROGplus Feestdagensluiting werkplein www.schiedam.nl Gemeenteberichten ROGplus is gesloten op: 30 april (Koninginnedag) 5 mei (Bevrijdingsdag) 13 mei (Hemelvaartsdag) 24 mei (2e Pinksterdag) burgemeester Verver-Aartsen 28 april 2010 nummer 17 Pagina 4 Ontheffing sluitingstijd horeca tijdens Koninginnedag, 29 en 30 april 2010 Bij besluit van 26 april 2010 heeft de burgemeester op grond van artikel 2.3.9, lid 4 onder c en d van de Algemene Plaatselijke Verordening Schie dam 2008, in het kader van de viering van Koninginnedag, een ontheffing van het vergunde sluitingsuur van horecabedrijven verleend, geldend op Donderdag 29 april 2010, alleen geldend voor horecabedrijven in de binnenstad: toegestane openingstijd tot maximaal 02.00 uur; Vrijdag 30 april 2010, alleen geldend voor horeca-bedrijven in dé gehele stad, die reeds vóór 28 april 2010 hebben gemeld aan de gemeente Schie dam van deze ontheffing gebruik te willen maken: toegestane openingstijd tot maximaal 04.00 uur. De ontheffingen gelden niet voor cannabisverkopende horecabedrijven (cof feeshops); De ontheffing geldt niet voor terrassen; Het afkoeluur dat geldt in de binnenstad is niet van toepassing voor horeca bedrijven die gebruik maken van de ontheffing. Deze bedrijven dienen uiter lijk om 02.00 uur, respectievelijk 04.00 uur gesloten te zijn. Vanaf 28 april 2010 ligt een afschrift van bovengenoemd besluit, inclusief - een lijst met horecabedrijven die op 30 april 2010 van de ontheffing gebruik maken, gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de genoemde periode kunnen belang hebbenden hiertegen een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Verleende Evenementenvergunningen Koninginnedag 2010 De burgemeester van Schiedam heeft een aantal vergunningen/ontheffin gen voor het organiseren van activiteiten in het kader van Koninginnedag 30 april 2010 verleend. Het betreft: Groenelaan Live, muziekfestival op het Wilhelminaplein van 10.00 uur tot 19.00 uur; Vrijmarkt en kindëractiviteiten op de Groenelaan van 09.00 uur tot 16.00 uur (gebied wordt afgezet); Koninginnedagfestiviteiten in het Julianapark, o.a. braderie, kinderactivi teiten, diverse optredens van 10.00 uur tot 17.00 uur; Diverse kinderactiviteiten met muziek rond de wijkcentra: Nieuwland/ Dreesplein van 11.00 uur tot 15.30 uur, Zuid van 10.30 uur tot 11.30 uur en Oost van 10.00 uur tot 16.00 uur; Gerrit Verboonstraat 23, tent met muziek op terras café de Unie van 11.00 uur tot 22.00 uur; Oude Sluis 17, live muziek buiten bij café Sjiek van 13.00 uur tot 22.00 uur; Koemarkt, live muziek DJ buiten van 13.00 uur tot 22.00 uur. Vanaf 29 april 2010 liggen afschriften van de verleende vergunningen/onthef fingen gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de af zonderlijke vergunning/ontheffing een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning/ontheffing bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaar schrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning/ontheffing geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector be stuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Wethouder Maarten Groene heeft op woensdag 21 april het eerste exemplaar in ontvangst genomen van de zogenaamde Cultuurkaart die de openbare basisschool De Kring heeft ontworpen. De Kring was geselecteerd om mee te doen aan 'De Ontdekking', het provinciale project waarin scholen voor primair onderwijs samenwer ken met culturele instellingen in hun gemeente. De culturele kaart biedt een handzaam overzicht van cul turele organisaties in Schiedam en omgeving waarmee scholen kunnen (gaan) samenwerken. Tijdens de bij eenkomst werd tevens de reizende tentoonstelling 'Wijk West vol ver halen' geopend. Deze expositie laat zien hoe leerlingen hun wijk kunnen ontdekken en beter leren kennen. Foto: Jan van der Ploeg De Koopsubsidie stopt, omdat het geld dat het kabinet daarvoor beschikbaar had gesteld op is. De Starters lening daarentegen gaat nog gewoon door.' De Starterslening in Schiedam Beginnende koopstarters in Schiedam kunnen gebruik maken van de Starterslening. Koopstarters kunnen, als ze aan de voor de lening gestelde voorwaarden die hier onder beschreven staan voldoen, het aanmeldingsformu lier afhalen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. Ook voor vragen kunt u daar terecht, telefoon: (010) 219 1257 of (010) 219 1252. De Starterslening in het kort De Starterslening overbrugt het verschil tussen de aan- koopkosten van de woning en het bedrag dat de starter maximaal kan lenen volgens de normen van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Veel jonge huishoudens willen voor het eerst een woning kopen, maar kunnen hier vaak niet voldoende hypotheek voor krijgen. De hoge woningprijzen staan in geen verhouding tot hun inkomen. Daarnaast is het aanbod van geschikte Star- terswoningen onvoldoende. Om deze koopstarters een financieel steuntje in de rug te geven hebben gemeenten en Stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Neder landse gemeenten (SVn) de Starterslening ontwikkeld. Gemeente en SVn bieden de lening aan als aanvulling op de eerste hypotheek van de koopstarter. De Star terslening beweegt mee met de inkomensontwikkeling van de klant. De eerste 3 jaar is de lening renteloos en aflossingsvrij. In de loop van de tijd groeit het inkomen naar verwachting dusdanig dat de klant op enig moment de Marktconforme rente en aflossing kan betalen. Voorwaarden Starterslening Schiedam De Starterslening is zowel voor nieuwbouw woningen als bestaande woningen bedoeld. Wanneer het jaar budget dat de gemeente voor de Starterslening heeft gereserveerd dreigt te worden overschreden wordt voorrang geven aan starters, die een nieuwbouw woning kopen in een door burgemeester en wethouders aangewezen project. De verwervingskosten (koopsom alle bijkomende kosten) van de bestaande koopwoning zijn maximaal 265.000,- en voor een nieuwbouwwoning geldt als maximale aankoopkostengrens de grens van de Natio nale Hypotheek Garantie (NHG). De doelgroep die voor een Starterslening in aanmer king komt is: koopstarters die nog niet ëerder in het bezit zijn geweest van een koopwoning en waarvan tenminste één van de aanvragers óf: minimaal één jaar staat ingeschreven in de Gemeente lijke Basisadministratie van Schiedam, óf; een economischel) of maatschappelijke2) binding heeft De Starterslening bedraagt maximaal 20% van de kosten voor het in eigendom verkrijgen van de woning met een maximum van 35.000,-. 1) Huisvestingswet, artikel 1, lid 1 definieert economi sche binding aan een gebied als vólgt: "de binding van een persoon aan een gebied, daarin ge legen dat die persoon, met het oog op de voorziening in het bestaan, een redelijk belang heeft zich in dat gebied te vestigen, met dien verstande dat een economische binding in elk geval wordt aangenomen ten aanzien van personen die voor de voorziening in het bestaan zijn aan gewezen op het duurzaam verrichten van arbeid binnen of vanuit dat gebied." 2) Huisvestingswet, artikel 1, lid 1 definieert maatschap pelijke binding aan een gebied als volgt: "de binding van een persoon aan een gebied, daarin gelegen dat die persoon een redelijk, met de plaatselijke samenleving verband houdend belang heeft zich in dat gebied te vestigen, met dien verstande dat een maat schappelijke binding in elk geval wordt aangenomen ten aanzien van personen die ten minste zes jaar onafgebro ken ingezetene zijn, dan wel gedurende de voorafgaande tien jaar tenminste zes jaar onafgebroken ingezetene zijn geweest van dat gebied." Ook dit jaar werd, tijdens de zesde editie van Nationale Sportweek, door Sport en Recreatie het Trefbal- toernooi georganiseerd in de Sport hal Margriet. Ruim 280 leerlingen van groep 7 en 8 van Schiedamse basisscholen namen deel aan deze ongeorganiseerde tak van sport. Het werkplein Nieuwe Waterweg Stationsplein 79) is gesloten op de volgende dagen: Koninginnedag vrijdag 30 april Bevrijdingsdag woensdag 5 mei Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 219 11111 Fax: {010) 473 70 21 Stadswinkel, Stadserf 1 E-mail: info@schledam.nl Postadres Postbus 1501 j 3100 EA Schiedam Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Eindredactie Gemeente Schiedam Hemelvaartsdag donderdag 13 mei Vrijdag 14 mei Tweed^e Pinksterdag Maandag 24 mei

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 9