ijdens Lintjesregen Aandacht voor beroerte in Vlietland Spirituele avond Zeilmakerij de Bruijn Meijer BELISOL Expo voi maritieme en theatrale onderwerpen in Nu grote sortering Courtelle Mode GEMEENTENIEUWS kozijnen en deuren dé Weekkrant Nieuwe Stadsvlad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL SCHIEDAM - In de maanden mei en juni exposeert kun stenaar Bert Otto in zorgcen trum Frankeland. Bert Otto, geboren op 19 no vember 1949 te Rotterdam, is een schilder in de traditie van het abstract-expressio- nistische figuratisme uit de jaren vijftig van de vorige eeuw. Maritieme en theatra le onderwerpen zijn een te rugkerend thema in zijn wer ken. die altijd kleurrijk zijn en waarbij tinten elkaar aanvul len en versterken. SCHIEDAM - Het Vlietland Zie kenhuis besteed op 11 mei uit gebreid aandacht aan de lande lijke Dag van de Beroerte. Jaar lijks krijgen ongeveer 40.000 mensen te maken met deze zeer ingrijpende aandoening. Als de bloedvoorziening naar de her senen plotseling onderbroken wordt, spreekt men van een be roerte. Er kan dan sprake zijn van een hersenbloeding, van een herseninfarct en van een TIA (voorbijgaande beroerte). In de Nolet Hal van het zieken huis word van 10.00 uur tot en met 17.00 uur een informatie markt gehouden en zitten vanaf 12.00 uur de neurologen in de 'Vraag maar raak hoek' om alle vragen van Schiedammer te beantwoorden over het herken nen en voorkomen van een be roerte. Er is gelegenheid om bloedsuikers en bloeddruk te meten en er is volop informatie van fysiotherapeuten en lo gopedisten. Verder zijn het Rijndam Revalidatiecentrum, de Stichting MEE en de Stich ting Samen Verder met een in formatiestand aanwezig. Alle activiteiten zijn gratis toeganke lijk voor patiënten, bezoekers en overige geïnteresseerden. Voor meer informatie kijk op de website: www.vlietlandzieken- huis.nl. De 8 jarige Luke Verburg en 92-jarige mevrouw Tilly van Traa-de Jongh vielen in de lintjesregen. ci. Ze speelde 400 voorstellin gen en kan niet wachten tot 'haar vereniging' in 2011 haar 100-jarig bestaan viert. "Ik over weeg een comeback voor de ju bileumvoorstelling. Ik ben zo een lintje naar huis ga." Burge- verrast vandaag. Er werd me meester Verver-Aartsen is trots verteld dat ik naar oude foto's in op de Schiedammers. "Een lin- het archief moest kijken. Wie tje krijg je niet, dat verdien je", kan nou bedenken dat ik met sprak ze tijdens haar toespraak. SCHIEDAM - Spirituele vereni ging Harmonia Schiedam ont vangt maandag 10 mei Simon Bakker, die helderziende waar nemingen doet aan de hand van een foto of voorwerpje. Geïnteresseerden kunnen te recht om 19.45 uur in het Wijk centrum Dreesplein aan het Dreesplein 2 in Schiedam. De kosten zijn €6,00. Meer infor matie is te vinden op de website van de vereniging: http://har- monia-schiedam.nl/forum. Donderdag 6 mei 2010 - Pagina 5 'Waar blijft de openheid?' DOOR LEZER GERHARD DE KOK SCHIEDAM - De kaart ver koop van 'dansfestijn Ste- reoSummer' is al begonnen zonder de vereiste vergun ning. Als organisator van een groot evenement, die neemt absoluut geen risico om te starten met de kaartverkoop. Hier is al iets toegezegd, maar wie is niet duidelijk? De gemeente Schiedam is dan in gebreke gebleven, om de bewoners niet in te lich ten hetgeen er zal plaats vin den op de Maasboulevard. Het 'Dansfestijn StereoSum- mer'. Gemeente waar blijft de openheid naar de bur gers. 'Verboden gebied' voor moeders SCHIEDAM - In winkelcen trum de Nieuwe Passage kunnen kinderen op zater dag 8 mei meedoen aan een workshop in het kader van Moederdag. Tussen 12.00 uur en 16.00 uur kunnen zij een spiegel versieren die ze als mooi ingepakt cadeau meekrijgen naar huis. Om dat het voor de moeders nog even een verrassing moet blijven, is de Nieuwe Passage voor hen 'verboden gebied'. Inloopconcert SCHIEDAM - Concertzange res Reinata Heemskerk komt op 8 mei met haar koor, het Nieuw-Rotterdams Ensem ble, naar de Grote Kerk. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. De Grote Kerk is te vinden aan de Nieuw- straat34. Jacks Shirts Blouses Rokken Pantalons ook met elastische band de Loper 45, Vlaardingen-Holy Het juiste adres voor een eerlijk advies en uitstekende service Ook voor de losse verkoop van: Div. doeksoorten garens Touw Reinigingsproducten Ritsen Buiskappen, beslag enz. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 08.30-17.00 uur mei, juni en juli ook zaterdag 09.00-13.00 uur 's Maandags gesloten Koningin Wilhelminahaven N.Z. 2 3134 KE Vlaardingen (ingang Doggerstraat) Telefoon 010 - 4343747 www.zeilmakerij.bm.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 5