Veel belangstelling voor herdenking Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? gemeente Schiedam De 4 mei herdenking op de kop van de Plantage werd ook dit jaar weer druk bezocht. Burgemeester Verver legde namens de gemeente Schie dam samen met leerlingen van de Sint Jozefschool een krans. I Foto: Jan van der Ploeg INFORMATIEBIJEENKOMST: Nieuw bestemmingsplan voor het gebied Woudhoek De gemeente Schiedam is bezig met het actualiseren van de bestem mingplannen. Eén van de nieuwe bestemmingsplannen betreft het gebied Woudhoek. De gemeente Schiedam kent een aantal gebieds indelingen. Wij hebben de grenzen aangehouden van de nu geldende bestemmingsplannen. Dit doen wij in alle wijken/buurten. Bestem mingsplannen die voor Woudhoek van kracht zijn, zijn deels verou derd. Dit moet in overeenstemming worden gebracht met de huidige regels (beleid) van de gemeente. Plangebied Woudhoek Het plangebied omvat het noordwes telijke kwadrant van de vier uitbrei dingsgebieden ten noorden van de A20 die rondom de oude dorpskern Kethel zijn gegroepeerd. De wijk wordt aan de oostzijde begrensd door de eeuwen oude Harreweg. De ze weg was de verbindingsroute tus sen Kethel en Abtswoude. De weste lijke grens wordt gevormd door een groenstrook. In deze groenstrook wordt in de toekomst waarschijnlijk het tracé van de A4 aangelegd. Aan de zuidkant sluit Woudhoek aan op de wijk Groenoord. Ten noorden van de wijk ligt het open polderland schap Midden-Delfland. Op de afbeelding is de begrenzing van het plangebied weergegeven. Informatieavond voorontwerp bestemmingsplan Woudhoek Wij vinden het belangrijk om in een zo vroeg mogelijk stadium na te gaan bij bewoners/bedrijven of de huidige situatie goed is opgenomen in het nieuwe bestemmingsplan Het gaat erom of het gebruik van alle grond goed is opgenomen in het bestemmingsplan, maar ook of de bebouwing juist is aangegeven. Tij dens de informatieavond kunt u bij medewerkers van de gemeente door middel van een reactieformulier aangeven dat de plankaart of regels naar uw idee onjuist zijn. Het is uit drukkelijk niet de bedoeling van dit bestemmingsplan om nieuwe plan nen bij de gemeente in te dienen. Het gaat vooral om het goed vastleggen van de bestaande situatie. De informatiebijeenkomst is een in loopavond. Dit houdt in dat u 27 mei 2010 tussen 18.30 uur en 20.30 uur welkom bent. Locatie: Natuurcentrum De Boshoek, Bospad 3, 3121 CL te SCHIEDAM Kennisgeving Wet Geluidhinder Burgemeester en wethouders van de Gemeente Schie dam maken bekend, dat zij op 23 maart 2010 in ontwerp de beleidsnota 'hogere waarden voor geluid' hebben vastgesteld. Voor het maximale geluidniveau op de gevel van een woning of andere geluidgevoelige bebouwing wordt een voorkeursgrenswaarde gehanteerd. Wanneer deze waarde niet haalbaar is, kan een hogere waarde worden aangevraagd, maar dit is tot een maximum begrensd. De aanvraag en toekenning verloopt via de zogenoemde 'hogere waardenprocedure'. Volgens artikel 110a van de Wet geluidhinder zijn Burgemeester en wethouders binnen de grenzen van de gemeente bevoegd tot het vaststellen van een hogere waarde voor de ten hoogste toelaatbare geluidsbelasting. Binnen de gemeente Schiedam worden regelmatig b estemmingsplannen,verkeersplannen en bouwplannen vastgesteld, waarbij hogere waarden worden .verleend. Derhalve is hiertoe een beleidsnota opgesteld. In de beleidsnota wordt naast de wettelijke grondslag van het beleid tevens aandacht besteed aan het principe Ho gere Waarden. Verder wordt weergegeven onder welke voorwaarden hogere waarden worden verleend en welke aanvullende of compenserende maatregelen getroffen moeten worden. Tot slot wordt de procedure beschreven hoe een hogere waarde wordt verleend. Deze ontwerpnota ligt, tijdens openingstijden, bij de 1 balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor (Stadserf 1 te Schiedam) gedurende 6 weken voor een ieder ter inzage van 13 mei tot en met 23 juni 2010. In die periode kan iedereen schriftelijk of mondeling zijn of haar zienswijze indienen. Ten behoeve van de mondelinge zienswijzen dient u contact op te nemen met de heer F.R. van Gaaien van de gemeente Schiedam via het telefoonnummer 010-2191746. De mondeling ingebrachte zienswijzen worden behandeld als onderdeel van de openbare voorbereidingsproce dure als bedoeld in afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht. De ontwerpnota is tevens te downloaden op www.schiedam.nl onder Vergunningen en bekend makingen. Tegen de vaststelling van de beleidsnota is, na ver werking van de ingediende zienswijzen, conform art. 8:2 van de Algemene wet bestuursrecht geen beroep mogelijk. Kennisgeving voornemens Ontheffing ex. artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een ont heffing ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het geheel plaatsen van een dakkapel aan de Jan Vermeerstraat 26. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan bebouwingsvoor schriften voor de Bebouwde Kom bestemmingen Bebouwingsklasse All. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat enkel dakvensters zijn toegestaan en geen dakkapellen. Het bouwplan kan daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing'te verlenen. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om dakkapellen toe te staan. Het voornemen voldoet aan het bovengenoemde artikel en de steden bouwkundige overwegingen en komt hierbij in aanmerking voor een onthef fingprocedure Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 17 mei t/m 28 juni 2010 ter inzage bij de balie Bou wen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur en na afspraak maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en op vrijdag van 14.00 - 17.00 uur, telefoon 010-2191111 of via www.schiedam.nl. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kennisgeving voornemens Ontheffing ex. artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een ont heffing ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: De bouw van één vrijstaande woning en het vergroten van 15 buiten ruimten (terrassen boven water) en bijbehorende voorzieningen als waterkering en erfafscheidingen etc. op de locatie Lange Nieuwstraat 5. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad 2003" waarin de locatie de bestemmingen "woondoeleinden" "erf' en "water" heeft. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan omdat de vrijstaande woning zowel de bouwgrens aan de voor- als achterzijde overschrijdt en de breedte van de woning groter is dan ter plaatse toegestaan en omdat het bouwen boven water ten behoeve van woningen niet is toege staan. Het bouwplan dient daarom tevens te worden aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Burgemeester en wethouders overwegen voor het bouwplan ontheffing te verlenen met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 17 mei 2010 t/m 28 juni 2010 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 9.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon 010- 2191111. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving/Postbus 1501, 31Ó0 EA Schiedam. Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Loket"

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 10