'Net Center Parts, met vemle£in£ i HemelVaartdag donderdag 13 mei 2010 om 14.00 uur! De Vaart erin! Kom ook! I IOO Kliniek Laat uw stem horen! www.a4metvaart.nl - Teken voor het behoud van Midden Delfland! Onthulling projectbord A4 met Vaart De eerste spade gaat de grond in! naar de gezellige actie voor de hele familie! Europaboulevard Grens Vlaardingen Holy Schiedam Groenoord dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: JtANT.NL DOOR ESTHER KLÉIN SCHIEDAM - Harold Smul ders kan bijna niet meer wachten. De Schiedammer woont nu nog in het oude gebouw van DrieMaasStede maar neemt deze maand zijn intrek in de nieuw bouw. "Het lijkt Center Pares wel, alleen dan met verpleging." Het veertig jaar oude gebouw van DrieMaasStede voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. Reden voor de organisatie om te verhuizen. Gelukkig hoeven de bewoners niet ver want het nieuwe gebouw staat op steen worp afstand. Harold kijkt er verlekkerd naar. De 38-jarige nierpatiënt had totaal kracht- verlies waardoor hij niet meer thuis kon blijven wonen en ze ven maanden geleden werd op genomen in het verpleeghuis. Natuurlijk zou hij liever thuis zijn, maar tot nu toe bevalt het. En dat kan alleen maar beter worden als ze naar de nieuw- Verpleeg- reactiverings centrum DrieMaasStede, onderdeel van Argos Zorg groep stelt haar eerstelijns kliniek open. Schiedammers kunnen, na een verwijzing bij de huis arts te hebben gehaald, te recht bij de fysiotherapeut, diëtiste, logopedist en ergo therapeut. bouw verhuizen. "Nu staan de verpleegsters 's ochtends te dringen bij de wastafel omdat er geen plek is. Dat is dadelijk an ders." In plaats van met z'n tweeën of vieren op een kamer beschikken bewoners dadelijk allemaal over een eigen kamer, waar alleen het sanitair gedeeld moet worden. Volgens Wil Zaj- denband, divisiemanager ver pleeghuiszorg van Argos Zorg groep, is het zo ruim dat delen makkelijk kan. "Het zijn veel vierkante meters per bewoner." In het nieuwe gebouw word ge- Wil Zajdenband inspecteert samen met Harold Smulders het zwembad. bruik gemaakt van "huiskamers waar je volgens Zajdenband hoogstens acht mensen kan te genkomen. "We willen ervoor zorgen dat iemand zich thuis voelt. Daarom plaatsen we ook acht mensen die bij elkaar pas sen." Daarnaast verandert ook het maaltijdsysteem. Het eten dat in een instellingskeuken werd klaargemaakt en die som migen moeilijk naar binnen kregen, is verleden tijd. De keu ken van DrieMaasStede is volle dig gemoderniseerd waarbij de cliënt voortaan aan tafel kan kiezen uit verschillende verse groenten en vlees. Een verbete ring, maar niet de enige. Want in het Plaza, het cirkelvor mige gebouw voor de nieuw bouw, komt een brasserie, een ruimte waar je kan internetten, een bibliotheek, bezinnings- ruimtes, bioscoopzaal en een heerlijk verwarmd zwembad. Vooral het internet en het zwembad ziet Harold wel zitten. "Eerst moet m'n katheter eruit, maar als de wond daarna dicht is,.ga ik zeker het zwembad in. Dat is goed om m'n spieren te trainen." Woensdag 12 mei 2010 - Pagina 18 Parkinsoncafé in Schiedam SCHIEDAM - Recent is het eerste en enige Parkinson café van Zuid-Holland geo pend. De toegang tot het Parkinsoncafé is gratis voor mensen met de ziekte van Parkinson en hun partner of- verzorger(s). Het volgende Parkinsoncafé is op 19 mei van 14.30 - 16.30 uur geo pend, en bevindt zich in de Brasserie van de Franke- landgroep aan de StLidui- nastraat 10. Voor meer infor matie kunnen geïnteresseer den op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 uur tot 17.00 uur bellen met Saskia Innemee, tel: 010 426 49 25. Straatcircus spettert in zwembad SCHIEDAM - Zwembad Zuid bruist binnenkort van muziek en entertainment. Arricirco, de Zuid-Ameri kaanse straatcircusgroep, komt op 28 mei voor de tweede keer naar Schiedam en brengt Acrobatiek, circus acts, capoeira en Braziliaan se dans. De voorstelling met als the ma 'vriendschap' is onder deel van een tournee van zes weken door Nederland. De opbrengsten gaan naar pro jecten om kansarme jonge ren uiteen uitzichtloze situ atie teihalen en een betere toekomst te bieden. Voor jongeren, door jongeren dus, want de leden van Arricirco zijn allen tussen de 8 eri 18 jaar. Vanaf 19.00 is iedereen welkom in het zwembad. Zwembad Zuid is gelegen aan de Westffankelandsedijk 3. www.zwembadgroe- noord.nl Deze advertentie is mogelijk gemaakt door onderstaande sympathisanten: Altena Hoeve Delft. Architektenburo Luc Meijer Rotterdam. Bree's New World Vlaardingen. Commandeur Maasland Maassluis. CP Group Vlaardingen. Gam beheer Den Hoorn. Hoogendijk Import Export Vlaardingen. Hotel Coen Delft. Micros Software Services Schiedam. Midden Delfland Vereniging Schipluiden. «Onderons Delft. Ophodenpiji Schipluiden «SjaakBuijs de Lier «StopRw19-A4 Delft. Total Langstraat Schipluiden. Van der Eijk hoveniers Den Hoorn. Van der Velden Administratie Schipluiden. «Vedemit Schiedam Wam architecten Delft. Warmelo van der Drift Vlaardingen. Woningstichting Samenwerking Vlaardingen Vlaardingen. 2administrate Schipluiden. en vele particuliere giften die gestort zijn op Rabo rek. 1546.84.899 Stichting A4metVaart te Delft. Bij de Brederoweg/Europaboulevard kan een haven of sportvelden worden gemaakt. De tram kan daar gewoon op maaiveld blijven! Dit alles kan voor hetzelfde geld! Het plan is er, de techniek is er en het geld is er. KORTOM: De Stichting A4 met Vaart timmert aan de weg! Steeds meer mensen tekenen de petitie, inmiddels al bijna 6.000! Dat is niet zo gek, want het alternatieve plan voor de aanleg van de snelweg in een tunnel met een vaart erop biedt vele voordelen voor ons landschap en onze leefomgeving. En het is niet slechter voor de mobiliteit. Je hoort, ziet en ruikt de weg niet. Het plan is beter voor het milieu. Met de vaart wordt voorzien in een zoetwater buffer en 10 kilometer natuurlijke en uittreedbare oevers. En in meer recreatie mogelijkheden, varen, vissen en schaatsen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 18