Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl Druk bezocht bevrijdingsfestival Kom naar de voorlichting over gratis openbaar vervoer voor 65- plussers met een laag inkomen Recente ontwikkelingen kunststofcontainers www.schiedam.nl Gemeent erichten burgemeester Verver-Aartsen 12 mei 2010 nummer 19 Pagina 2 Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van 28 april 2010 tot en met 7 mei 2010 Albert Cuijpstraat 25, 3117 WB Het plaatsen van een dakterras Broersveld 105, 3111 LE Het plaatsen van lichtreclame en uithangbord Het plaatsen van een brug Het plaatsen van een dakopbouw en nokverhoging Het gedeeltelijk veranderen van een restaurant Het gedeeltelijk vergroten van de woning Het vernieuwen van de achtergevel op de ie verdieping Het gedeeltelijk vernieuwen van een industriegebouw (2e fase) Het vernieuwen van de fundering W.H. Vliegenstraat 2-68, 3118 TP Het gedeeltelijk veranderen van de entree, galerijen, het dak en de CV/MV in de woningen Göteborg Koperslagerhof 9, 3123 PE Lange Kerkstraat 27, 3111 NN Polderweg 258, 3125 KH Puttershoeksestraat 40, 3114 PL Ringersstraat 18 Van Heekstraat 10 Schie 68, 3111 PN Verleende bouwvergunningen Verzonden 4 mei 2010 Degerfors 79, 3124 RA Tuinlaan (achter nummer 82) Zwaluwlaan 113, 3121 XX Het gedeeltelijk vergroten van de woonkamer Het vernieuwen van een voormalig washuis en berging ten behoeve van het realiseren van een Bed Breakfast (le fase) Het gedeeltelijk vegroten van een woning en toevoegen van kantoorruimte op de le verdieping N B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen sloopaanvragen van 3 mei 2010 en 6 mei 2010 Bettoweg 11, 3125 AB Het gedeeltelijk slopen van een loods Jozef Oreliosingel 1 t/m 83, Het gedeeltelijk slopen van de 3122 CL stookruimte Verleende sloopvergunningen Verzonden 1 april 2010 Pernissestraat 12, 3114 PH Het verwijderen van asbest N B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden tegen een besluit (verle'ènde/ geweigerde bouw- en sloopvergun ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Het was erg druk op 5 mei in de Plantage. Ter ere van 65 jaar vrijheid werden in het oudste stads park van Nederland diverse activi teiten georganiseerd. Burgemeester Verver nam onder andere de bevrijdingsvlam en het 65-jarig jubileum boek van Hans van der Sloot in ontvangst. Daarna trapte zij samen met wethouder Mostert het straatvoetbaltoernooi af. I Foto's:Jan van der Ploeg Het speciale bevrijdingsboek 'Einde lijk weer naar buiten' van Hans van der Sloot wordt door de gemeente Schiedam en Bibliotheek Waterweg aangeboden aan alle jongeren van Schiedam. Op vertoon van hun bi bliotheekpas (of OSNpas) ontvangen alle jeugd- en jongerenleden van Bibliotheek Waterweg in de periode tot en met 22 mei het boek GRATIS. (Het exemplaar is gedurende de pe riode gratis af- te halen bij de balie in alle vestigingen van Bibliotheek Waterweg. Op Op Wilt u hier meer over weten, kom dan op woensdag 19 mei 14.00 -15.30 uur naar Ontmoetingscen trum Woudhoek, Heijermansplein 35, Schiedam. Er is een Turkse en Marokkaanse tolk aanwezig. In Schiedam is in 2010 een proef met een gratis openbaar vervoer voor 65 plussers. Het gratis openbaar vervoer geldt op vrijwel alle RET lijnen, metro tram en bus, niet alleen in Schiedam maar bijvoorbeeld ook in Rotterdam en Vlaardingen, en op Qbuzz lijn 126. U heeft recht op gratis openbaar ver voer als uw inkomen minder is dan: - 1.649 netto per maand als u gehuwd bent - 1.199 netto per maand als u alleenstaand bent - 1.506 netto per maand als u al leenstaand bent met èen inwonend kind jonger dan 18 jaar. Met inkomen wordt het bedrag be doeld dat u en uw eventuele partner ontvangen aan AOW, pensioen en eventuele inkomsten uit arbeid, lijf rente en levensverzekering. Ook de vakantietoeslag wordt bij uw inko men geteld. Denkt u dat u recht heeft op gratis openbaar vervoer? Neem contact op met de gemeente: telefoonnummer 010-219 27 00 of kom langs bij de formulierenbrigade. Kort na de ingebruikname van het eerste deel kunststofafvalcontai ners, blijken veel Schiedammers het gescheiden inzamelen van plas tic verpakkingsmateriaal al van harte te ondersteunen. In de eer ste vijf dagen haalde lrado circa 500kg plastic uit de containers. Dat is een hele prestatie getuige het feit dat pas de helft van de geplande containers open was en plastic bo vendien licht van gewicht is. De gemeente ontvangt veel vragen van bewoners.uit de Gorzen, West, Woudhoek en de Velden over moge lijke (bij)plaatsingen van kunststof containers. West De geplande container in de Ru benslaan kan niet worden geplaatst door de aanwezigheid van kabels en leidingen in de ondergrond. Mede dankzij de vele reacties uit de wijk is een alternatief gevonden in de vorm van het ombouwen van twee bestaande restafvalcontainers tot kunststofcontainers. Het betreft een container op de locatie Westfranken- landsestraat/Fabristraat en één op de Burgemeester Knappertlaan/Van Ostadelaan. De ombouw is mogelijk omdat op die locaties twee restafval containers dicht bij elkaar staan. Na de ombouw worden de resterende restafvalcontainers twee keer per week geleegd. Woudhoek Bij de voorbereidingen van de herin richting van het Geuzenplein .wordt onderzocht of er ruimte en mogelijk heid is tot plaatsing van een kunst stofcontainer. Gorzen Omdat er beperkt openbare ruimte beschikbaar is, krijgt het plaatsings plan voor vèrzamelcontainers van restafval voorrang. Indien er ruimte vrijkomt wordt nader onderzocht of en waar kunststofcontainers kunnen worden geplaatst. Voor die tijd kun nen bewoners van de wijk kunst- stofverpakkingsafval inleveren bij de retourette op de Groenelaan. Velden De kunststofcontainers zijn voor namelijk geplaatst bij bestaande AAP'en (Afval Apart Punten). Om dat er in de Velden geen AAP is, wordt in de Velden voorlopig geen kunststofcontainer geplaatst. Wan neer uitbreiding van het aantal kunst stofcontainers mogelijk is, zal ook in de Velden gezocht worden naar een geschikte locatie. Tel.: (010) 219 11111 fax: (010) 473 70 21 E-mail: lnfo@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 p7

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 7