Druk, maar chaos valt mee 4r lr lr- lr uitvaartcompact.nl i*| s^akkert® s aMMerlaan uitvaart regelen via internet Hazelnoot slagroom taartje Indisch broodje Keizer- broodjes Punt broodjes Aanpak En verder 24 uur per dag, 7 dagen per week ook vooraf vast te leggen In 4 stappen snel en eenvoudig zélf uw online advertentie maken ii ii ii r dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 26 mei 2010- Pagina 13 DOOR MARJOLEIN MENSINK SCHIEDAM - Het kruispunt van de Burgemeester van Haarenlaan met de Park weg staat dit jaar op num mer 38 op de lijst met de meest gevaarlijke kruis punten van Nederland die RTL nieuws opstelde. Een hoge binnenkomer, want vorig jaar stond er nog geen enkel Schiedams kruispunt op de lijst. Er gebeurden ze ven ongelukken waarbij ge wonden vielen. Een bDk op het kruispunt: het is druk, maar chaotisch lijkt het niet. In de buurt zijn enkele middelbare scholen en staan veel woningen. Al het verkeer dat van en naar het Beatrixpark wil, moet over het kruispunt. Momenteel gaan ook veel vrachtwagens af en aan gezien de woningbouw vlakbij. In de weekenden rijdt veel verkeer van en naar het Beatrixpark, ge zien de vele sportactiviteiten daar. "Veel mensen geven geen Zeven ongelukken waren er volgens de lijst. "De gege vens gaan over drie' voor gaande jaren. De Burge meester van Haarenlaan is in deze periode al heringe deeld met het 'duurzaam en veilig' principe," zegt Cees van der Hulst, teamleider verkeer bij de gemeente. De weg is van 2x2 naar 2x1 met gescheiden fietspaden gegaan. Sindsdien gebeuren er minder ongelukken. En dat was de bedoeling." voorrang. Het is echt gevaarlijk, er zijn veel botsingen," vertelt Suleimy Windster, bewoonster van de Van Haarenlaan. Zelf heeft Windster bijna een keer een ongeluk gehad op het kruis punt. Ze kon net op tijd rem men. Volgens haar zit het pro bleem vooral in autobestuur ders die niet genoeg opletten. De maximumsnelheid is zoals normaal voor de bebouwde kom 50 km/u. Overigens lijkt niet iedereen zich daaraan te houden. Wel stoppen veel au to's netjes voor de voetgangers op de zebrapaden die aan elke kant van het kruispunt liggen. Dan de tram. De lijnen 21, tus sen Woudhoek en de Esch, en 23, tussen Holy en Beverwaard, komen ongeveer elke tien mi nuten voorbij. De jeugd van de scholen "vliegt er rond", vol gens trambestuurder Jaap Smit. "Maar daar houd je rekening mee, je weet het als chauffeur." Smit rijdt al twaalf jaar op de tram en heeft in die tijd nog nooit een ongeluk zien gebeu ren. De aanpassingen die ge daan zijn op de van Haarenlaan heeft hij meegemaakt. Als Schiedammer rijdt hij er zelf ook regelmatig met zijn auto. "De snelheid is er nu wel uit." Behalve het kruispunt op de Burgemeester van Haarenlaan met de Parkweg staan nog twee Schiedamse punten op de ranglijst dit jaar. Op nummer 78 is dat de Laan van Bol'Es, waar ook ze ven slachtoffers vielen. Volgende week meer over de ervaringen van de redactie daar. Net daaronder, op nummer 79, staat nog een keer de Burgemeester van Haarenlaan. Deze keer gaat het om het kruispunt met de Piersonstraat. Ook daar nemen wij binnenkort een kijkje. Aantrekkelijke tarieven én online betaalgemak www.deweekkrant.nl/maakmedia S stuks MM mmi (alleen vrijdag en zaterdag) 11 6 stuks Aanbiedingen gelden van donderdag 27 mei t/m woensdag 2 juni 2010 Schiedam: Hof van Spaland 23 (0101 471 69 69 Mrww.bakkerammerlaan.nl Er gebeurt van alles op het kruispunt Parkweg-Burgemeester van Haarenlaan. Als er in jouw huis is ingebroken, kan dat heel ingrijpend zijn. Zowel door financiële als emotionele schade die je mogelijk hebt opgelopen. Fonds Slachtofferhulp steunt de hulpverlening aan slachtoffers, nabestaanden en getuigen van misdrijven, verkeersongevallen en rampen. Kijk voor meer informatie op fondsslachtofferhulp.nl Hef verleden kan slachtoffers nog lang achtervolgen. Laat ze niet aileen staan. Fonds Giro 6700

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 13