Woonplus nieuws Woonplus: óók voor koopwoningen en vrije sector huurwoningen Zaterdag 29 mei Woonplus Wonendag Voor de huurder Geef de nieuwe huurprijs door Onderhoud Woonplus plaatst slimme elektriciteitsmeters 1 Verhuisdoos Verhuisdoos Op zaterdag 29 mei is de 'Woonplus Wonendag'. Op die dag kunt u kennis maken met het woningaanbod van Woonplus in de 'vrije huursector' en op het gebied van koopwoningen. De Woonplus Wonendag is van 11.00 tot 15.00 uur aan de Valeriusstraat 5. "Woonplus dntwikkelt en beheert op diverse locaties in Schiedam nieuwbouw koopwo ningen", zegt Patricia Kempers, medewerker Verkoop. "Van eengezinswoningen tot woon-werkwoningen, van watervilla's tot luxe appartementen. Voor wie op zoek is naar een koopwoning, is de Wonendag een geschikt moment om kennis te maken met de diverse nieuwbouwprojecten. Bovendien bieden we verschillende regelingen die hét kopen van een nieuwbouwwoning voor meer mensen mogelijk maken. Denk daarbij bijvoorbeeld aan 'Slimmer Kopen', een aan koopgarantie voor de huidige woning en een dubbele woonlastenvergoeding." Bestaande koopwoning Naast de nieuwbouwprojecten biedt Woonplus ook koopwoningen aan in de 'bestaande bouw'. "Daarmee bedoelen we woningen die al eerder bewoond zijn geweest. Het aanbod daarin is zeer gevarieerd", zegt Henny Verboon, die zich als projectleider bezig houdt met de verkoop van deze woningen. "Van gezellige benedenwoning tot ruime vierkamer appartementen. Deze woningen zijn over het algemeen zeer aan trekkelijk geprijsd en daardoor bijvoorbeeld heel geschikt voor koopstarters." Vrije sector "Wilt u toch liever huren, maar dan in de 'vrije sector'? Dat kan ook", vertelt Verboon. "We bieden diverse woningen in deze categorie, met huurprijzen vanaf ongeveer 600,- per maand. Als huurder heb je dan veel keus, over het type woning en de locatie. Bovendien zijn de meeste woningen per direct beschikbaar." Korting op verhuiskosten! Bezoekers van de Woonplus Wonendag die in 2010 een koopwoning of een huurwoning in de vrije sector van Woonplus afnemen, ontvangen een aantrekkelijke korting op de verhuiskosten. Komt u dus langs op zaterdag 29 mei en informeer naar de voorwaarden! Ons actuele aanbod vindt u overzichtelijk en snel op www.woonplus.nl Per l juli 2010 gaat de jaarlijkse huurverhoging van de netto huur in. Alle huurders hebben hierover een brief ontvangen. Geef op tijd de nieuwe huurprijs door, om extra kosten te voorkomen. Ontvangt u huurtoeslag? Dan geeft Woonplus de nieuwe huurprijs door aan de Belasting dienst. U ontvangt dan vóór 1 juli 2010 een nieuwe 'beschikking huurtoeslag' waarin de nieuwe huurprijs is verwerkt. Betaalt u de huur via automatische incasso via de bank of een andere betalende instantie (zoals het CWI)? Geeft u dan op tijd de nieuwe huurprijs door aan die instantie. Wanneer u geen bezwaar heeft gemaakt tegen de voorgestelde huurverhoging, maar ook de nieuwe huurprijs niet betaalt, dan is Woonplus Schiedam verplicht een aparte aanschrijving te sturen en dit te melden bij de Huurcommissie. Hiervoor brengt de Huurcommissie 11,- in rekening bij de huurder. Voorkom deze onnodige uitgave en geef uw nieuwe huurprijs vóór 1 juni 2010 door! Huurverhoging 2010 Woonplus Schiedam vervangt alle elektrameters die het verbruik van liften en verlichting van bijvoorbeeld galerijen, trappenhuizen, keldergangen en par keergarages registreren. De slimme elektriciteitsmeter komt hiervoor in de plaats. Eind 2010 zullen alle meters zijn vervangen. Met de slimme elektrameters heeft Woonplus dagelijks toegang tot de gegevens over het elektraverbruik. De huurders kunnen daardoor rekenen op meer snelheid: de jaarafrekening kan veel sneller worden gemaakt. Woonplus hoeft daarvoor niet meer te wachten tot het moment waarop de energieleverancier de gegevens beschikbaar stelt. Ook is de kans op fouten nihil, omdat de standen niet meer 'met de hand' worden opgenomen. Meer voordelen Door de overstap naar de slimme elektra- meter hoeven er geen medewerkers meer langs de ongeveer duizend locaties om de meterstanden op te nemen. Bovendien is illegaal elektraverbruik sneller op te sporen, doordat de verbruikgegevens dagelijks beschikbaar zijn. Ook kunnen bewoners organisaties nu de meest recente gegevens inzien. Afwijkingen in het verbruik worden direct geregistreerd. Bij afwijkingen die niet verklaarbaar zijn, kan direct een onderzoek naar de oorzaak worden ingesteld. 0 Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 20 45 100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 30 juni.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 14