Groenoord Zomerfeest mei 2010 Sloopwerkzaamheden van start in Huysmansstraat Algemeen In de wijkenj 26 juni in het Oreliopark: In de wijken. Verhuizing buurtpost West Woonplus Kort Op 17 mei zijn de eerste zichtbare sloopwerkzaamheden begonnen aan de Huysmansstraat/West Franke- landsestraat in Schiedam West. De huidige 52 boven- en benedenwoningen van begin jaren 20 uit de vorige eeuw maken plaats voor 29 eengezins woningen, volledig passend bij de uitstraling van de buurt. Het worden allemaal huurwoningen in de betaal bare sector. De bewoners en omwonenden zijn in 2008 op de hoogte gebracht van de sloop- en nieuwbouwplannen. Daarna zijn diverse stappen gezet om daadwerkelijk te kunnen gaan slopen. Het uitverhuizen van de huur ders, het verkrijgen van de sloopvergunning, de aanbesteding van het werk, zijn zomaar een greep uit vele zaken die eerst afgerond moeten zijn om tot uitvoering te kunnen en mogen over gaan. Klankbordgroep Schiedam West kent een grote betrokkenheid van bewoners bij alles wat er in de wijk gebeurt. Dat geldt ook voor dit project. We zijn blij dat omwonenden en vertegenwoor digers van de Bewonersvereniging Schiedam West (BVSW) met ons meedenken via een klankbordgroep. Deze klankbordgroep is in februari 2009 gestart en heeft een signa lerende functie tijdens het gehele sloop- en nieuwbouwproces. Ook helpt zij Woonplus bij de communicatie richting omwonenden. Maatregelen Een sloopperiode gaat altijd gepaard met overlast. In overleg met betrokken partijen is een pakket aan maatregelen getroffen om de gevolgen van de sloop voor omwo nenden zo klein mogelijk te laten zijn. Mede door goede communicatie, hoopt Woonplus op begrip hiervoor. Natuurlijk kan er wat fout gaan. Een opgestelde klachten- en schadeprocedure moet bijdragen in een zorgvuldige afhandeling hiervan. Vanaf midden juni opent de buurtpost West aan de Van Beverenstraat 36B zijn deuren. Deze buurtpost komt in de plaats van de post aan de Kortlandstraat 11a. De nieuwe buurtpost ligt centraler in de wijk. Huis vol verhalen Naast de complexbeheerder van Woonplus, gaat de stichting Thpjs op Straat (TOS) gebruik maken van de buurtpost. Vanaf die locatie organiseert TOS haar activiteiten in de wijk West. Bovendien doet de tentoonstel ling 'Huis Vol Verhalen' de nieuwe buurtpost aan. Vanaf midden juni tot september reist de tentoonstelling door Schiedam-West. 'Huis Vol Verhalen' gaat over de geschiedenis van huizen en de mensen die erin wonen. Spreekuur Bewoners zijn welkom op het spreekuur dat elke donderdag van 15.30 tot 16.30 uur plaats vindt. Vanuit Woonplus zijn een com plexbeheerder en medewerker sociale bege leiding aanwezig. Noteer het vast in uw agenda: zaterdag 26 juni. Op die datum vindt namelijk het Zomerfeest Groenoord plaats in het Oreliopark. Dit is alweer de zesde editie van dit sfeervolle feest met een doorlopend programma op het grote podium, een kinderprogramma, sportprogramma en mobiele kinderboerderij. Aan het pro gramma wordt nog druk gewerkt, maar het doel is onveranderd: het moet een daverend feest worden voor en door Groenoorders van alie leeftijden. Vrijwilligers De organisatie is nog op zoek naar vrijwil ligers die op de dag zelf willen meehelpen, bijvoorbeeld door kinderspelen te bege leiden of te koken in de wereldkeuken. Wilt u helpen, dan kunt u zich opgeven door een mail te sturen aan de organisatie via rocogommel@kpnplanet.nl. Nieuwbouwproject Havendijk Rijnstraat opgeleverd In De Gorzen realiseert Woonplus het nieuwbouwproject Havendijk Rijnstraat. Het project bestaat uit 14 ruime eenge zinswoningen en 12 appartementen. Onlangs zijn de eengezinswoningen aan de nieuwe bewoners opgeleverd. Geen onbekenden van De Gorzen, want een groot aantal van de kopers is er zelfs geboren en getogen. Wie geïnteresseerd is in een eengezins woning moet snel zijn. Op dit moment zijn er nog twee te koop. De woningen hebben een woonoppervlak van circa 140 m2. Iedere woning heeft een tuin met berging, die grenst aan het geza menlijke binnenterrein. Ook de toekomstige bewoners van de appartementen kunnen gebruik maken van deze binnentuin. De appartementen worden vanaf eind mei opgeleverd. Alle appartementen zijn inmiddels verkocht. Meer informatie is te vinden op www. havendijkrijnstraat.nl. Het project wordt ook gepresenteerd op de Woonplus Wo nendag op 29 mei tussen 11.00 - 15.00 uur aan de Valeriusstraat 5. Barbecue De zomermaanden komen er weer aan, dus wordt barbecueën weer populair. Wat velen niet lijken te weten, is dat barbecueën op het balkon niet is toege staan. Het open vuur zorgt voor brand gevaar en de rook levert overlast voor de buren. Wilt u toch graag buiten uw eten bereiden? Dan is een elektrische barbecue een goed alternatief. Voorkom inbraak! Gaat u op zomervakantie of een dagje weg? In de zomermaanden zijn woningen extra inbraakgevoelig. U kunt zelf veel doen om de kans op ongewenst bezoek te verkleinen. Zorg ervoor dat uw woning een bewoonde indruk maakt. Laat de brievenbus bijvoorbeeld regelmatig legen en.laat de gordijnen open. Zorg verder voor goed hang- en sluitwerk en plaats een anti-inbraakstrip op de buitendeuren. Meer tips vindt u op www.politie-rijnmond.nl in de rubriek 'Preventietips'. Spreekuren Onze complexbeheerders en medewerkers sociale begeleiding van Woonplus spelen een belangrijke rol in de buurt. Zij vormen dé ogen en oren van de wijk, wijzen op de regels, spreken bewoners aan, signaleren problemen en helpen deze op te lossen. Vragen, opmerkingen of meldingen? Bezoek het spreekuurl Stad Centrum Di. 15.30 tot 16.30 uur Bagijnhof 20 Oost Di. 10.00 tot 11.00 uur Wattstraat 35 West Do. 15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid Di. 14.30 tot 15.30 uur Zwartewaa^estraat 11 Noord Van Beethovenplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Onderbouw Van Beethovenflat Groenoord Midden C Di. 10.00 tot 12.00 uur L. Zimmermannplein 55a Groenoord-Zuid Di. en do. 14.00 tot 14.30 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermanspiein Ma. 09.00 tot 9.30 uur Do. 13.00 tot 13.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek Lisztplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Lisztplein 241a Nieuwland B.H. Gretelaan Di. 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 289 Nolensiaan Do. 13.00 tot 14.00 uur in Min. Donkerstraat 11 even weken/ D. Curtiusstraat 94 oneven weken Troelstralaan Ma. 13.00 tot 14.00 uur Buurtpost Troelstralaan 83

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 15