'Handen af van renteaftrek' ll II ll ll ll Ik sta voor de tijger Normen voor taxaties Energieactie Eigen Huis ruwjjimiiU Nieuwe Stadsblad 4i i Bezichtig het grootste lokale aanbod op maeslanden.nl Specifieke controles door AFM 'Senioren op de Woningmarkt' Controleer juistheid huurverhoging I1 ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 26 mei 2010 - Pagina 34 De banken in Nederland zijn bang voor de discussie rond de hypotheekrenteaftrek. Dat is dan ook de reden dat zij zich buiten de discussie houden. De vrees van de banken is te begrij pen, omdat ingrijpen bij de af trek slecht is voor de balans van de banken en de zaken van de bank. In een artikel in de Volkskrant zegt Hans Stegeman, econoom bij hypotheekmarktleider Ra bobank, dat afschaffing van de hypotheekrenteaftrek niet al leen lastenverzwaring voor de mensen zal betekenen. Banken zijn er immers op gericht om winst te maken en door meer uit te lenen kunnen ze ook meer winst maken. Bij het afschaffen van de aftrek is de kans groot dat minder geleend zal worden voor de hypotheek en dus voe len de banken dat dan in hun portemonnee. Stegeman denkt dat de aftrek ook een belangrijke steen is voor de Nederlandse woning markt. 'In tegenstelling tot bui tenlandse markten is de hui zenmarkt in Nederland redelijk stabiel. Als de aftrek wordt afge schaft, zal de markt ip Neder land instorten. De Rabobank, ING en ABN Amro praten ook liever niet over de kwestie, om dat alleen praten over de aftrek al voor wantrouwen kan zorgen bij de consument. En dat kan de woningmarkt niet gebruiken', aldus de Raboman. Drie makelaarsverenigingen hebben een eigen normenpak ket opgesteld om fraude met te hoge taxaties te voorkomen. De Stichting Nationale Hypotheek garantie (NHG) is er blij mee. Foutieve taxaties hebben geleid tot kritiek. Een groot aantal huiseigenaren kon op basis van te hoge waardeschattingen een veel hogere hypotheek krijgen dan de waarde van het pand werkelijk billijkte. Wanneer een huiseigenaar zijn hypotheek niet meer kon aflossen en de bank een huis in beslag nam, kreeg de NHG het verlies op zijn bord. Directeur Karei Schiffer van NHG noemt de normen van NVM, VBO en Vastgoedpro een spectaculaire doorbraak. Vereniging Eigen Huis organi seert voor de tweede keer een actie voor collectieve inkoop van energie. Na de eerste ener gieveiling in november 2009 zijn ruim 17.000 huishoudens overgestapt naar een andere energieleverancier. Gemiddeld besparen zij hiermee €230 per jaar. Met de collectieve energiein- koopveiling wil Vereniging Ei gen Huis de overstap naar een goedkopere energieleverancier op gang krijgen. Huishoudens betalen vaak te veel voor gas en elektra. Zij zien op tegen de rompslomp die verandering van energieleverancier met zich meebrengt en zijn bang dat de overstap problemen geeft. Maasland Maassluis Fraai appartement van ca. 200m2, gelegen op de 1e verdieping 'rrassen in prachtig grachtenpand (Rijksmonument) aan de Nieuwe haven is nu te koop. Of u nu heerlijk wilt na tafelen met een groep vrienden in de prachtige woonkeuken van "life and cooking", genieten in de zitruimte van een fabuleus uitzicht over de levendige haven, of wilt loungen, hier in dit fantastische appartement is het al lemaal mogelijk. Het pand stamt oorspronkelijk uit 1850 en is in 2003 volledig aangepakt-In het ruime trappenhuis is een lift aanwezig met royale berging. Dit appartement leent zicht ti r prestigieuze kantoorruimte. Vraagprijs 444.444,- k.k. In een prachtig taal pand gelegen aan de representatieve Lange Haven en bruisende Koemarkt bieden wij u deze multifunctionele kantoor-/winkelruimte te huur aan wegens verhuizing naar een regiokantoor. Een speelse ruimte met goede afwerking, een prachtige etalage riante raampartij met luifel geven u wellicht de kansen Huurprijs 1.695,- p.mnd ■Koopprijs 199.500,- k.k. Huurprijs 900,- p.mnd gemeubileerd Volledig gerenoveerde stadswoning met dakterras gelegen in de historische binnenstad van Schiedam met haar prachtige grachten. De woning is smaakvol verbouwd en beschikt over karakteristieke details. U zoekt een sfeervolle woning die zonder moeite is te betrekken? Kom deze woning dan beslist bekijken! Markant wonen met een geweldig uitzicht op een unieke locatie in Maassluis Dit goed onderhouden 5-kamer topappartement heeft een zonnig balkon (zuid) over de gehele breedte (9m). Een fraaie 6-kamer eengezinswo ning met tuin op het zuidwesten gelegen aan het water is nu te koop. Deze woning heeft een perfecte locatie in deze plezierige wijk en scholen, sportfaciliteiten het recreatiegebied zijn mak kelijk aan te lopen! Fantastisch wonen in een moderne en strakke hoekeen- gezinswoning is nu mogelijk! Kindvriendelijke omgeving en alle voorzieningen onder handbereik, waaronder winkels scholen, sportvelden, busverbindingen, enz.. Een fantastische kant en klare woning is nu te koop! Aan de belangrijkste toegangsweg van het centrum en geschikt voor alle doeleinde r-Awinkel- /bedrijfsruimte te huur wegens verhuizing naar een regiokantoor. a lange ruimte heeft een goede raampartij rondom waardoor u uw eigen identiteit goed kan laten zii indeling: afgesloten er lift en toegang tot de berging n de onderbouw. 4e verd.: en tree/hal met toegang tot keuken. afzuigkap er sluiting, meterkast bi met doucheruimte en vaste wastafelTevens toegang tot 2 slaapkamers (8,2 en 7,4 m2) (één kamer heeft op dit moment de functie van studeerkamer) Huurprijs 1.950,- p.mnd HVraagprijs 135.000,- k.k Wij zijn voor U actief in: Berkel en Rodenrijs, Bleiswijk, CapeHe a.d. Ussei, delft, De Lier, Den Hoog, Den Hoorn, 's-Grovenzande, Hoek van Holland, Honselersdijk, Kwintsheul, Maasdijk, Maasland, Maassluis, Monster, Naaldwijk, Nieuwerkerk a.d. Ussel, Nootdorp, Pijnacker, Poeldijk, Rijswijk, Rotterdam, Vloardingen, Wateringen, Zoetermeer Toezichthouder AFM steekproefsgewijs vier keer per jaar extra let ten op specifieke onderdelen in de informatieverstrekking van fi nancieel dienstverleners. Daarnaast volgt de AFM op dagbasis hoe klanten worden geïnformeerd in o.a. reclame-uitingen. De eerste controle heeft plaatsgevonden. De betrokken kantoren werden vooraf op de hoogte gesteld, zodat zij zich konden voorbereiden. Er werd ook aangeven op welke punten specifiek zou worden gelet. De steeds rijker wordende nieuwe senioren willen grote, gelijk vloerse koopwoningen. Dat staat in de publicatie Senioren op de Woningmarkt van het ministerie van VROM. Volgens de on derzoekers zit deze groep niet te wachten op kleine senioren woningen in een complex waar zij zorg kunnen krijgen. Het liefst blijft men thuis en anders zal men weliswaar kleiner willen wonen, maar ook niet heel veel kleiner. Projectontwikkelaars moeten er rekening mee houden dat het klassieke beeld van de ouderenwoning als tweekamerwoning niet meer opgaat. De 55- plussers die etyi eengezinskoopwoning hebben, willen er zo lang mogelijk in blijven wonen. Huurders krijgen per 1 juli 2010 met de jaarlijkse huurverhoging te maken. De maximale huurverhoging is dit jaar vastgesteld op 1,2%. Dat percentage geld echter niet voor het hele bestand huurwonin gen in Nederland. Op www.vrom.nl heeft het ministerie een model geplaatst, waarmee huurders kunnen controleren of hun verhuur der het juiste percentage huurverhoging toepast. De maximale huurverhoging is gelijk aan de inflatie. Dit betekent dat de huren in 2010 ten hoogste 1,2% mogen stijgen. De inflatie in'2009 was na melijk 1,2%. Is een huurovereenkomst geliberaliseerd, dan geldt geen maximale huurverhoging. Oog in oog met de tijger? Het overkwam mij 4 jaar geleden in Nepal. En één ding wist ik zeker: de tijger mag nooit verloren gaan! Maar de tijger in het wild wordt met uitstegen bedreigd. Daarom ben ik vrijwilliger bij het Wereld Natuur Fonds. En geef ik af en toe voorlichting op events. Sta jij ook voor onmisbare natuur en wil je de aarde doorgeven? Meld je dan nu aan als vrijwilliger bij het WNF.jj Als vrijwilliger: Geef je informatie over het werk van WNF. l Maak je mensen enthousiast voor WNF Onderstetin je acties van WNF Kristy van Lammeren, medewerker communicatie GEEF DE AARDE DOOR

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 34