Week ii ij IÉ van Gé Reinders Krant Wereld aan je voeten in 't Park Restauratie topstuk Dali live te volgen in Boijmans Hoe gaat het in Uruzgan? (www.mariniersmuseum.ni) 11 Theater Verwacht Zicht op veranderende kustlijn Salvador Dali, Landschap met touwtje springend meisje in de collectie van Boijmans van Beuningen. foto: pr. ROTTERDAM - Voor het eerst zal er in Museum Boijmans Van Beuningen een openbare restauratie plaatsvinden. Vanaf 11 ju ni wordt een delicaat drieluik van Salvador Dali twee maanden (lang voor de ogen van het publiek gerestaureerd. Het topstuk van deze meester van het surrealisme wordt vervolgens in Mil aan tentoongesteld. Tijdens de publieke restauratie hangt het schilderij aan een tij delijke wand, schuin in de ruimte. Bezoekers kunnen van ach ter een balustrade, om de restauratoren niet te storen, het pro ces van dichtbij meemaken. In de vorm van korte teksten, foto's en een filmpje, wordt uitleg gegeven bij de restauratie. Daar naast is er iedere woensdagmiddag een uur lang gelegenheid tot het stellen van vragen. Meer informatie is te vinden op pp www.boijmans.nl. MAASSLUIS - In 't Toetje" staat Gé Reinders samen met Kunst na Arbeid nog eenmaal op het podium van Koningshof op vrijdag 4 ju ni. Hiermee sluit hij een prachtig jubileumseizoen af voor Theater Schuurkerk. Als het net zo een succes wordt als de voorgaande keer, moet u hierbij zijn! Na de successen van Bloas mich nao hoes en Blaos mich 't landj door wordt 't Toetje voorlopig de laatste theatertour waarin Gé Reinders samen met een plaat selijk blaasorkest een avondvul lend programma verzorgt. Het bevat het beste van zijn voorgaande twee shows én nog een.beetje meer! Der nieuwe nummers laten zien dat je geen Limburger hoeft te zijn, en geen Limburgs hoeft te verstaan, om de essentie van de teksten te kunnen voelen. Tek sten, die boordevol emoties zit ten. Vanavond kunt u nog één keer genieten van zwoele Lim burgse klanken, treffende con ferences en de magische inter actie tussen Reinders én Kunst na Arbeid. Een prachtige finale van het jubileumseizoen 2009- 2010, inclusief veel retteketet van een trompet! Ook de Volkskrant was te spre ken over de cd 'Blaos mich 't landj door': "Het is een zeldza me combinatie van gevoelige teksten en golvende muziek die de woorden versterken. Vanaf 1999, toen de single 'Bla- osmuziek' verscheen, heeft Reinders de fanfare- en harmo nieorkesten uit de enigszins ge-i dateerde folkloristische sfeer gehaald. Dit album is de kroon op zijn werk." De voorstelling op vrijdag 4 juni begint om 20.30 uur en kaarten kosten slechts €16 incl. con sumptie. Ze zijn verkrijgbaar via de web site www.theaterschuurkerk.nl maar ook bij Koningshof op de Uiverlaan of Mastersound op de Noordvliet. ROTTERDAM - Vele spraakma kende artiesten, jonge talenten uit alle uithoeken van de we reld, grote namen op het gebied van wereldmuziek, verhalen vertellers en dichters van we reldformaat nemen zondag 30 mei bezit van het Park bij de Eu romast. "Het programma van de 33e editie van het Ortel Dunya festival bestaat uit meer dan 80 optredens verdeeld over zes verschillende podia. Als van ouds met uitgebreide randpro- grammering. Het gratis toegankelijke festival, dat vorig jaar 225 duizend be zoekers trok, is overigens geno mineerd voor de Nationale Eve- nementenprijzen, die vandaag worden uitgereikt in Arnhem. Kijk voor het volledige pro-, gramma op www.dunya.nl. Kees Torn staat 31 mei op de planken van het oude Luxor Theater met Einde Verhaal. weGeNeR Huis-aan-huisMedia The best of Cuby Blizzards ROTTERDAM - Jaar in, jaar uit weten Cuby Blizzards de fans van de blues aan zich te binden met fantastische livemuziek, zonder gebruik te maken van elektronische hulpmiddelen. Livemuziek dus zoals het ge speeld behoort te worden. Woensdag 2 juni komen ze met het programma 'The best of Cu by Blizzards' naar het Luxor Theater te Rotterdam. In 'The best of Cuby Blizzar ds' wordt het publiek met hun nu al legendaris che oeuvre. Ook komen de nummers van het nieuwe album aan Mede door produce] niël Lohues is dat weer een échte bluesplaat geworden. Ook deze keer vindt er voorafgaand van het concert een introductie plaats van Johan Derksen. In een huiskamer setting wordt er gepraat over zijn leven, en vooral zijn belevenissen van voorheen. Dat wordt dus lachen geblazen! Reserveren via www.luxor- theater.nl of010-4843333. REGIO - Op zaterdag 29 mei houdt FutureLand, het infor matiecentrum over de aan leg van Maasvlakte 2, een themadag over het onder werp 'Nederland groeit'. Speciaal voor deze dag opent FutureLand op zater dag haar deuren. Het pro gramma staat in het teken van een aantal unieke his torische topografische kaarten die vanaf de 17de eeuw tot heden laten zien hoe de kustlijn van Zuid- Holland door de eeuwen heen veranderd is.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 37