nt door binnenstad GENIETEN OP HET WATER J Wat te verwachten op het bluesfestival? Ook volgend jaar genieten van de Bluesroute Scyedam Paspoort mee dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 26 mei 2010 - Pagina 5 SCHIEDAM - Dit is de eerste keer dat Stichting Sehiedam- se Jazz de 'Biuesroute' orga niseert. Volgend jaar witten ze het nóg grootser aanpak ken. "Dan moet er gewoon twee dagen lang drie podia staan in plaats van één dag". geeft Willem van der Wal ei genaar van Muziekeetcafe van der Wal en bedenker van de Biuesroute aan. Ook wi! hij voigend jaar een markt bij het festival. "Kraampjes met muziekspuiletjes maakt het festival af." SCHIEDAM - Volop blues tij dens de Bluesroute in Schie dam. Op 29 en 30 mei is er van af 14.00 uur muziek op de Koe markt, Grote Markt en in de Hoogstraat. Het festival wordt om 14.15 uur geopend door Li- vin"BluesXperience op de Koe markt. Het programma ziet er als volgt uit: Om 15.30 uur treedt Wolfpin op de Grote Markt op. Daarna, om 16.45 uur blaast BMasters het publiek weg op de Koemarkt. Om 18.00 uur is Mama's Bad Boys aan de beurt op de Grote Markt, waar na om 19.15 uur Superjam Lademacher/ Gaynel Hodge het stokje overneemt op de Koemarkt. Anna Popovic sluit het festival om 20.30 uur af op de Grote Markt. Behalve op de drie podia treden bluesbands ook op in achttien verschillende kroegen. Deze be ginnen vanaf 14.00 uur. Café het Weeshuis heeft een podium ge regeld waar de Schiedammers op zaterdag en zondag om' 14.30 uur en 19.00 uur kunnen genieten van live muziek. "We hopen dat er veel mensen op af komen. Dan maken we er een groot bluesfeest van", geeft Joop Weber van de Stichting Schie- damse Jazz aan. "Dit is de eerste keer, maar ik weet zeker dat dit een groot succes wordt. juup vvcuei en vv wem van uer vvai m een van ue caies uie meeaoet aan ae Biuesroute. Na café het Weeshuis wandelt het publiek verder langs de kroegen in de Hoogstraat en eindigt het festival op de Grote Markt met Anna Popovic. "De afsluiting wordt echt fantastisch op het grote podium." Maar dat betekent niet dat de Bluesroute is afgelopen. Het festival gaat door in de kroegen. "Er zijn bandjes gere geld die nog tot diep in de nacht doorspelen. Op zondag klinkt er blues op het podium in de Hoogstraat." KOKKERELLEN Kijk vlug op www. nieuwestadsblad.nl voor dagrecepten. Anderhalf jaar voor een fietspad DOOR LEZER WIM GUNLACH Ruim anderhalf jaar geleden is de gemeente begonnen met ophogen in de Velden en het stukje fietspad aan de Slemme Watering vanaf de Velden tot aan het Sveapark. Op ruim 20 meter na is het fietspad klaar, maar die laat ste 20 meter daar doet de ge meente, ondanks herhaalde lijk bellen, niets aan. Nu denk ik, ik ga het in het stadsblad plaatsen hoe laks de gemeente wel niet is. Mis schien dat er dan wel iets ge beurt. Gaan zoals je bent SCHIEDAM - Zorgcentrum Francois HaverSchmidt or ganiseert de lezing 'Gaan zo als je bent'. Tijdens deze bij eenkomst worden de ver schillende mogelijkheden op uitvaartgebied bespro ken. Relatiebeheerder Angé- lique Barèl gaat ook in op de nieuwe wettelijke bepalin gen die per 1 januari 2010 van kracht zijn. De lezing vindt plaats in de recreatie zaal van zorgcentrum Fran cois HaverSchmidt op dins dag 1 juni aan de Willem de Zwijgerlaan 35. Aanmelden voor de lezing van Angélique Barèl kan via: 010-4091333. P^fLITI E Rotterdam-Rijnmond De zon schijnt. Dan is het heerlijk aan of op het water. Vissen, zwemmen, surfen, varen. Het recreatieteam van de Zeehavenpolitie houdt een oogje in het zeil. Een dagje mee op het water. In de regio Rotterdam kun je op meerdere plekken op of aan het wa ter genieten, zoals het Brielse meer, het Haringvliet, het Grevelingen- meer en de Bergse piassen. Dan wemelt het van zeilboten, plezierjachten, waterscooters, zwemmers en vissers. Om het voor iedereen aangenaam te houden, surveilleert het recre atieteam van april tot en met eind augustus op de wateren in de regio Rijnmond. Dodemanskoord Ook al is de zomervakantie nog niet aange broken, toch is er genoeg leven op het water. Erik Philips en Henk Blauw van het recreatie team surveilleren dit keer op het Brielse meer. De sfeer is ontspannen. Op het water ziet het tweetal een witte motorboot met een jonge bestuurder. Hij blijkt 13 jaar oud te zijn en de boot is van zijn vader. Een vaarbewijs heeft hij niet. "Op zich mag dat"legt collega Henk Blauw Het recreatieteam van de Zeehavenpolitie controleert tijdens het recreatieseizoen. uit "Vanaf 12 jaar mag je zonder vaarbewijs een kleine motorboot besturen die niet har der kan dan 13 km per uur. Pas met achttien jaar mag je je-vaarbewijs halen en een boot besturen groter dan vijftien meter." Geen probleem dus voor de bestuurder. Dat hij zijn dodemanskoord, een veiligheidskoord, niet om heeft zien Erik en Henk door de vingers. "We waarschuwen dit keer maar als de veiligheid echt in het geding is, geven we een boete." Snelheid Plotseling ziet het tweetal een boot die veel te hard vaart. "Die gaat te hard. Zeker wel twintig kilometer per uur", zegt Erik. Dat weet ik omdat de romp van de boot uit het water komt. Zo snel gaat-ie. In plané heet dat." Henk voegt toe: "We kunnen de snelheid van een boot ook inschatten door de snel heid te vergelijken met een voetganger aan wal. Die gaat zo'n vijf km per uur. Een fietser De Zeéfaavenpolüe aar&oJeertgërieht bij 'grensorergangen' qp het water. Ook tiaar geldt dal je een paspoort moet kjav nert toaen zodra je Nederland verlaat Dat gekit bijvoorbeeld bij dte fctutensiuis van Stellendam en bij de Maasmond als je het Lage Licht passeert Zwemmen/surfen ia verboden gebied Vissen zander vergunning 90.- 60,- Geen ckxtemansSrooid €160,- Geen vaarbewijs €350,- Itehardvaren va 60. circa dertien en een brommer circa veertig km per uur." Als het team de motorboot bereikt ontkent de bestuurder zijn snelheid niet. Al beweert hij niet te weten dat het daar niet mag. Gelaten neemt hij de bekeuring van 60 euro in ontvangst. "Maar letten jullie dan ook op die jongens, die een eindje terug stenen van de brug gooien", zegt zijn vrouw. Dat belooft Henk.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 5