Gemeenteberic ÜM! Kent u iemand die in aan merking komt voor een Lintje? Geen vrije inloop Stadswinkel Op kunstreis naar Flevoland Wijkoverleg Schiedam Nieuwland Een Koninklijke onderscheiding in 2011? Aanvragen vóór 1 augustus 2010! mooi werk gemeente Schiedam Iemand kan in aanmerking wor den gebracht voor een Koninklijke onderscheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. In Schiedam zijn honderden vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hiervoor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bijzondere prestatie hebben ge leverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omgeving die wellicht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u diegene voordragen. Koninklijke onderscheidingen Omdat aan de aanvraag van een Ko ninklijke onderscheiding een lange procedure verbonden is, moeten een dergelijke aanvraag ten behoeve van de volgende algemene decoratiever lening op 29 april 2011 vóór 1 au gustus 2010 bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de bur gemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u downloaden via Jk www.lintjes.nl. For- muiieren zijn ook op te vragen bij het kabinet van de burgemeester, telefoonnummer 010-2191163 of per e-mail g.vd.schee@schiedam.nl. Verder is er een informatiefolder beschikbaar met als titel 'ere wie ere toekomt', uitgegeven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze informatiefolder en overige informa tie zijn eveneens verkrijgbaar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, worden Koninklijke onder scheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. In verband met de verkiezingen op 9 juni 2010 is de Stadswinkel op donderdag 10 juni 2010 gesloten tot 14.00 uur. I)ie dag is er geen vrije inloop mogelijk. Wel kunt u een afspraak maken voor de middag en avond van 14.00 uur tot 20.00 uur. U kunt dit doen via www.schiedam.nl of u kunt bellen met telefoonnummer 010-2191111. Onze excuses voor het ongemak. Inwoners van Schiedam Noord gaan onder begeleiding van cul tuurscout Ineke Hagen land schapskunst land art) in Flevoland bekijken op zaterdag 5 juni. De reis gaat per bus langs 'land art' in de openbare ruimte van on der meer Marinus Boezem, Richard Serra en Daniel Libeskind, maar doet ook het museum De Paviljoens in Almere aan. De Paviljoens beheert 'de Collectie Almere' die bestaat uit werken binnen en buiten. Een docent van het museum reist mee om de diverse landschapskunstwerken in de openlucht toe te lichten. Land art is een stroming in de beel dende kunst waarbij kunstenaars veranderingen aanbrengen in het landschap door dingen toe te voegen of weg te halen. Bijvoorbeeld door het graven van grachten, kuilen, het maken van ophogingen, muren te plaatsen of, zoals in het geval van Marinus Boezem, door bomen in een bepaalde vorm te planten in het werk 'De Groene Kathèdraal' bij Almere. Deze vorm van kunst is onlosma kelijk met Flevoland verbonden. Flevoland is de enige provincie in Nederland met een groot aantal vrij toegankelijke landschapskunstwer ken. Het uitgestrekte landschap van deze jonge provincie leent zich bij uitstek voor deze bijzondere kunst werken die om veel ruimte vragen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij in de bus. Woont u in Noord en wilt u graag mee naar Flevoland, dan kunt u zich aanmelden bij Ineke Hagen: ineke@stichtingmooiwerk.nl of 010- 2343774. Er zijn geen kosten aan verbonden. Meer info: www.stichtingmooiwerk.nl De kunstreis wordt georganiseerd door cultuurscout Ineke Hagen en Stichting Mooi Werk en gefinancierd door de gemeente Schiedam. Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland zal plaats vinden op: Datum: Donderdag 3 juni 2010 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur - Verslag van de vorige vergadering - Bespreking kredietoverzicht nieuwe aanvragen wijkbudget - Stand van zaken betreffende de vouchers - Rondvraag Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Darius Spencer, tel. 010-2191029 of e-mail: dm.spencer@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling wijk ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam zijn op 17 mei 2010 'kapvergunningen verleend voor het rooien van de volgende bomen: - St. Liduinastraat 10: drie bomen, omdat deze bomen te dicht op de gevel en toekomstige aanbouw staan, te weten: één Metasequoia (deze boom neemt tevens veel licht weg), met een stamdiameter van 40 cm één Esdoorn met een stamdiameter van 25 cm en één Ceder met een stamdiameter van 40 cm. Voor deze vergunning geldt een herplantplicht van tenminste drie soortge lijke bomen op of nabij de kaplocatie; - Goereesestraat: één Beuk in verband met het oprichten van nieuwbouw woningen; - Burgemeester Knappertlaan 41: één Meidoorn wegens overlast, de boom is dood en kan daardoor schade veroorzaken aan naastliggende percelen; - Schiedamseweg 38: één Conifeer in de voortuin wegens overlast in de vorm van wortelopdruk; - Maasboulevard: vijf Populieren met een stamdiameter van 40 - 80 cm. Dit in verband met de herinrichting van de Maasboulevard. Voor deze kapvergunning geldt een herplantplicht van vijf soortgelijke bomen op of nabij de kaplocatie, nader te bepalen in ontwerp en visie. Dit zijn besluiten in de zin van de Algemene wet bestuursrecht. Belangheb benden kunnen tegen deze besluiten binnen zes weken na bekendmaking daarvan een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam. Het bezwaarschrift moet onderte kend zijn en ten minste bevatten: naam en adres van de belanghebbende a. de dagtekening b. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht c. de gronden van het bezwaar d.een volmacht, indien het bezwaarschrift niet door de belanghebbende, maar door een ander, namens hem, wordt ingediend. U wordt verzocht een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, mee te zenden. Bezwaar tegen deze beslissing heeft geen schorsende werking. Om de rechtsgevolgen te schorsen dient er een voorlopige voorziening aangevraagd te worden bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht, postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Vergun ningen en Handhaving, mevrouw M. Schut: 010 219 1894 of mevrouw S.K. de Held: 010 219 1727 Onttrekkingsvergunningen Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het onttrekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte (een woning, kamers of delen van een woning) door afzonderlijke huishoudens wordt bewoond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die één of meer kamers verhuren zijn verplicht over een zogenaamde onttrek kingsvergunning te beschikken. Deze vergunning is vereist voor het omzetten van een zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimten. Wat wordt verstaan onder onzelfstandige woonruimte? - Onzelfstandige woonruimte is woonruimte die geen eigen toegang heeft en die niet door een huishouden kan worden bewoond zonder afhankelijk te zijn van wezenlijke voorzieningen buiten die woonruimte. Wat wordt verstaan onder een huishouden? - Eén huishouden is een alleenstaande (1) of twee (2) of meer personen, die een duurzame gemeenschappelijke huishouding voeren of willen gaan voeren. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woens dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 Uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende onttrekkingsvergunningen: Verzonden d.d. 17 mei 2010 Adres: Professor Kamerlingh Onneslaan 96 B 2, 3112 VJ, voor het omzet ten van een zelfstandige woonruimte in drie (3) onzelfstandige woonruimten met totaal drie (3) slaapplaatsen; N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden be sluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, ver zoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6