De aemeenteraad Het Ondernemersloket Wijkoverleg Schiedam Spaland/Sveaparken Wijkoverleg Schiedam Zuid Binnenkort op vakantie? Paspoort vernieuwen? Spirits of the Dutch Masters voor alle (startende) ondernemers in Schiedam Maak een afspraak met de Stadswinkel via www.schiedam.nl Openingstijden gemeente Schiedam Op donderdag 27 mei 2010 verga dert de gemeenteraad. De verga dering begint om 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergadering is live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Op de raadsagenda staan A- en le stakken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie una niem heeft ingestemd en waarover de raad in principe alleen nog een besluit moet nemen (hamerstukken). B-stukken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is en waar over de beraadslagingen nog moe ten worden voortgezet .(bespreek- stukken). Incidenteel gebeurt het dat overeenstemming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). De commissies hebben vergaderd over de raadsvoorstellen. De vol gende voorstellen gaan als A-stuk naar de raad: Nationale dan wel gemeentelijke ombudsman (VR 45/2010) Afwijzing bezwaarschrift tegen Wet voorkeursrecht gemeenten (VR 46/2010) Licht Gemeenschappelijke Rege ling Archeologie Schiedam (VR 47/2010) Tevens komt aan de orde een on derwerp dat niet in de commissies is behandeld: Samenvatting rapport feitenon derzoek grondexploitatie Schie- veste en Gusto terrein Door Deloitte is begin 2009, op verzoek van de gemeente, een selec tie van grondexploitaties van de ge meente Schiedam doorgelicht. Naar aanleiding van deze doorlichting zijn voor enkele grondexploitaties forse dalingen van het resultaat en grote risico's geconstateerd. Vervolgens is een diepgaander feitenonderzoek verricht naar de grondexploitaties. Schieveste en het Gusto terrein. Daarbij was vooral de vraag aan de orde op welk moment zich (financi ële) problemen voordeden, wie hier van op de hoogte hadden moeten zijn en hoe hiermee is omgegaan. Hiertoe heeft Deloitte twee rapporten opgele verde ('Feitenanalyse Schieveste en Gusto terrein' d.d. 5 februari 2010 en de rapportage 'Beantwoording vra gen raadscommissie Vooronderzoek Schieveste en Gusto terrein' d.d. 5 februari 2010.) In deze samenvatting worden het doorlopen proces en de belangrijkste bevindingen kort toegelicht. De samenvatting is opgesteld ter ondersteuning van het publieke debat over de twee rapporten. Meer informatie over de commis sies en raad, zoals de verslagen en de genoemde raadsstukken, vindt u op www.schiedam.nl onder Bestuurs Informatie Stadserf 1 3112 DZ Schiedam 010-219 12 59 info@schiedam.nl openingstijden: maandag 12.00 uur -16.00 uur dinsdag, woensdag, vrijdag 8.00 - 16.00 uur donderdag 8.00 uur - 20.00 uur Het wijkoverleg van de wijk Spaland Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 3 juni 2010 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: 1. Presentatie Leefbaarheidsmonitor 2009 door Ton Dijkshoorn (rapporten worden ter vergadering uitgereikt) 2. Stand van zaken vouchers 3. Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties 4. Presentatie werkzaamheden opbouwwerk 5. Stand van zaken wijkbudget 6. Rondvraag Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Het wijkoverleg van de wijk Zuid zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 7 juni 2010 Locatie: Bewonersver. Schiedam Zuid, Leliestraat 10 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - Presentatie Leefbaarheidsmonitor 2009 door johan Deijl (rapporten worden ter vergadering uitgereikt) - Presentatie werkzaamheden opbouwwerk Terugkoppeling werkzaamheden cultuurscout Ineke Hagen Verslag bijeenkomst 19 april 2010 - Stand van zaken vouchers - Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties - Stand van zaken wijkbudget - Rondvraag/ Wat verder ter tafel komt Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger., tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Uiteraard kunt u ook een afspraak maken voor andere producten van de Stadswinkel.- Zonder afspraak Maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Met afspraak Maandag, woensdag, donderdag van 14.00 tot 20.00 uur. Vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. (Dinsdagmiddag en -avond gesloten.) Toch bellen? Dat kan tussen 09.00 en 17.00 uur (010)219 11 11 Met een stoet van historische pakschuiten en muziek en theater op de kade geven burgemeester W.M. Verver-Aartsen en gedeputeerde M. van Engels hoven-Huls op zaterdag 29 mei in Schiedam het startschot voor een nieuw toeristisch arrangement 'Spirits of the Dutch Masters'. Dit arrangement is een vaartocht in een pakschuit vanuit Delft naar Schiedam, waarbij ook het Vermeercentrum en het Jenevermuseum worden bezocht. Het arrangement, ontwikkeld in opdracht van de provincie Zuid-Holland, behoort tot een serie toeristische arrangementen met als rode draad historisch vervoer over water. Op zaterdag 29 mei van dit Waterjaar wordt het arrange ment feestelijk gepresenteerd. De historische pakschuit 'Nooitgedacht', ver gezeld van de 'Vlietlander 2', enkele andere historische schepen en een vloot sloepen varen van Delft naar Schiedam. Om circa 13.00 uur komt de vloot aan bij het Jenevermuseum in de Lange Haven. Enkele personages uit de schilderijen van Johannes Vermeer, Shantykoor Stuurloos en het zakkendra- gersgilde uit Schiedam zorgen voor een feestelijke presentatie op de kade. Vaarwegen Trek- en pakschuiten vormden de belangrijkste vorm van vervoer in de eeuwen vóór de uitvinding van de trein en de auto. Nederland had een dicht netwerk van vaarwegen. Vervoer over water was dan' ook de meest veilige, betrouwbare en efficiënte transportvoorziening. Zonder deze vaarverbindin- gen en schepen hadden de Hollandse Meesters waarschijnlijk nooit kunnen genieten van hun inspirerende hartversterkertjes. De stokerijen waren name lijk afhankelijk van de scheepvaart voor aanvoer van grondstoffen en de af voer van hun producten. De Delftse en de Schiedamse Schie waren hiervoor de belangrijkste vaarwegen. Arrangement Vanaf 29 mei is het voor groepen vanaf 25 personen mogelijk om het arrangement te boeken. Het arrangement begint in Delft. Na een bezoek aan het Vermeercentrum en een stadswandeling in het thema Vermeer, volgt een tocht in een historische pakschuit naar Schiedam. Hier volgt een bezoek aan het Jenevermuseum en de stad. Meer informatie over het arrangement is te vinden op www.ontdekschiedam.nu. Aanvraag evenementenvergunning Stuntshow 'Stuntmovie Productions' Bij de burgmeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd door "Stunt Movie Productions" voor het houden van een stuntshow op het voormalig Gustoterrein aan de Fortunaweg op 26 en 27 juni 2010. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Stuntshow 'Stunt Movie Productions' (aanvraag): 27 mei t/m 10 juni 2010 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten_aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8