Gemeentebericht Speelplek Overschiesedwars- straat feestelijk geopend Wijkoverleg Schiedam Spaland/Sveaparken Broersveld 140-144 opengesteld voor het publiek Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Loket Het verhaal van de zee Het verhaal van de zee The End The Happy End gemeente Schiedam Op vrijdag 21 mei is de speelplek aan de Overschiesedwarsstraat op feestelijke wijze opnieuw in gebruik genomen. De speelplek is de afgelopen tijd grondig aangepakt en ligt er nu weer piekfijn bij. Kinderen uit de om geving verrichten samen met wijk- procesmanager Ursula Rutten de openingshandeling. De jeugd heeft de speelplek inmiddels gevonden en gebruikt hem alle dagen volop. Foto: Jan van der Ploeg Het wijkoverleg van de wijk Spaland Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 3 juni 2010 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur Besproken yrordt o.a.: 1. Presentatie Leefbaarheidsmonitor 2009 door Ton Dijkshoorn (rapporten worden ter vergadering uitgereikt) 2, Stand van zaken vouchers 3. Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties 4. Presentatie werkzaamheden opbouwwerk 5. Stand van zaken wijkbudget 6. Rondvraag Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Op zaterdag 5 juni aanstaande is de bouwlocatie Broersveld 140-144 opengesteld voor het publiek in het kader van de Dag van de Bouw. Op dit moment wordt daar in opdracht van de gemeente Schiedam hard gewerkt aan het cascoherstel van de brandschade aan de monumentale panden Broersveld 142-144 in het centrum van Schiedam. Bij deze restauratie en herbouw wordt de voormalige Stadsarmenschool uit 1779 weer in ere hersteld en zullen woningen en appartementen in het pand worden gere aliseerd. Het naastliggende pand, Broersveld 140, wordt gerestaureerd en ingericht als winkel- en woonpand. Op 5 juni verricht wethouder Menno Siljee om 10.00 uur de opening van de dag. Hierna heeft u de mogelijkheid om het project te bekijken en te zien wat er bij het herstel van deze door brand aangetaste panden allemaal komt kijken. Daarnaast zal er ieder uur een rondleiding op de steiger van de ach tergevel plaatsvinden. Verder zal van 10.30 tot 11.30 uur en van 14.30 tot 16.00 uur Ooms Make laars aanwezig zijn om informatie te geven over de te realiseren woningen en appartementen. Voor de aanwezige kinderen zal vanaf 11.15 uur clown Ricky aanwezig zijn om hen te vermaken, zodat de ouders rustig rond kun nen kijken. De bouwlocatie is tot 16.00 uur opengesteld voor het publiek. Wij willen er op wijzen dat deze bouwlocatie niet goed toegankelijk is voor mindervaliden. We hopen u op 5 juni te verwelkomen op Broersveld 140-144! De zee wordt steeds leger. De mens haalt er te veel uit. Neem de blauwvintonijn. Die is geliefd. Om sushi mee te maken. Vandaar dat er intensief op hem wordt gejaagd. De zee wordt steeds leger. De mens haalt er te veel uit. Neem de blauwvintonijn. Die is geliefd. Om sushi mee te maken. Vandaar dat er intensief op hem wordt gejaagd. Het gaat slecht met de blauwvintonijn. Hypermoderne- vissersvloten harken in hoog tempo de zeeën leeg. Detoegestane vangstquota worden massaal over schreden. Als het zo doorgaat, zal het laatste exem plaar binnen een paar jaar gevangen zijn. Het Wereld Natuur Fonds dringt aan op sluiting van de visserij op blauwvintonijn en stopzetting van d,e handel. Veel restaurants hebben de blauwvintonijn van de menukaart geschrapt. Door onze donateurs zijn we in staat om herstelprogramma's uit te voeren. Zorg voor een happy end. Word donateur van het Wereld Natuur Fonds, wnf.nl WWF GEEF DE AARDE DOOR .Tirh219V T9fï T99l9d

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 10