Kijkje achter de schermen op de bouw Kijk Je ogen uit OPEN DAG ZATERDAG 5 JUNI VAN 10.00 - 16.00 UUR STATION ROTTERDAM CENTRAAL rM7/!EI?l!TTTïT< Nieuwe Stadsblad REGIO - Bouwbedrijven in heel Nederland stellen za terdag 5 juni hun meest bij zondere bouwlocaties open voor het publiek. De cam pagneslogan luidt dit jaar: 'Kijk je ogen uit'. In totaal kan een kijkje worden ge nomen bij 280 projecten, ruim 40 projecten meer dan in 2009. Doel van de Dag van de Bouw is het grote publiek te laten kennismaken met de vele as pecten van de bouw. Het evene ment is een initiatief van Bou wend Nederland en de aange sloten bouwbedrijven en maakt onderdeel uit van de campagne 'De Bouw maakt het'. Het overzicht van alle bouwpro jecten staat op de website www.dagvandebouw.nl. De projecten zijn open van 10.00 tot 16.00 uur. Naast grote wo ningbouwprojecten zijn infra- projecten, restauratieprojecten, renovatie en onderhoudspro- jecten te bewonderen. Grote ge bouwen zoals ziekenhuizen, kerken en scholen openen eveneens hun deuren. Ook in onze regio doen veel bouwprojecten mee. Zo kan een kijkje achter de schermen worden genomen in de nieuwe OV-Terminal Rotterdam Cen traal. Sinds februari is de sloop van de oude perronkappen in volle gang, net als het aanbren gen van fundatiepalen, veel be ton te storten en enorme stalen kolommen en liggers te monte ren. Ook is in april de bouw van de nieuwe reizigerspassage be gonnen. Uiteindelijk verrijst er een modem station, compleet met een glazen overkapping en kantorencomplex. Op de Dag van de Bouw worden ter plekke rondleidingen gege ven. Aanmelden voor de rond leidingen kan tussen 10.00 en 15.00 uur bij het Infracentrum, Weena 705 in Rotterdam. In Delft kan tijdens de Dag van de Bouw tussen 10.00 en 16.00 uur een kijkje worden genomen in appartementencomplex Vis- straat. In de oude jenever stoke rij worden 9 appartementen ge realiseerd. Op 5 juni zijn deze appartementen in de interne af- bouwfase. In Wateringse Veld verrijst het TenneT 380kV Schakelstation. ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 2 juni 2010 - Pagina 32 Speurtocht bij geluidsscherm In Rotterdam doet niet al leen het nieuwe Centraal Station mee aan de Dag van de Bouw. Er kan zaterdag 5 juni onder meer ook een be zoek worden gebracht aan de Spinozatoren in Rotter- dam-Lombardijen en aan de Lloydtoren op de Lloydpier (Kratonkade). Hier .wordt nieuwbouw gecombineerd met gerenoveerde oude Fia- vengebouwen. Bijzonder is dat zaterdag 5 juni het Geluidsscherm Port land in Rhoon langs de A15 van dichtbij bekeken kan worden. Momenteel is dit het hoogste geluidsscherm van Nederland, voorzien van de langste heipaal. Van 10.00 tot 16.00 uur is het project opengesteld voor publiek. Bezoekers kunnen een infor matief en interactief wandel - parcours afleggen. Kinderen kunnen er bovendien op de foto gaan op een (bouw)voertuig. Ook zijn er prijsjes te winnen met een speurtocht. De noordelijke ingang is te vinden bij de verzor gingsplaats Portland (Shell Station) richting A15Rozen- burg-Nijmegen, afslag A15 (hmp 55.7) tussen afrit 19 en knooppunt Vaanplein op de Ring Rotterdam nabij Rhoon. Zuidelijke ingang, Rhoonse Baan te Rhoon (Albrands- waard) t.h.v. Tankstation Vo gelaar. In Berkel en Rodenrijs doet 't Noordeindsche Dael aan de Oesterstraat mee aan de Dag van de Bouw. De eerste fase bestaat uit 29 woningen en de tweede fase uit 16 wonin gen in 6 verschillende typen. 'Kijk je ogen uit' is de slogan van de Dag van de Bouw komende zaterdag. Dit project maakt deel uit van het hoogspanningsnetwerk in West Nederland. Ook op deze bouwplaats op de grens van Wateringen en Den Haag kan zaterdag tussen 10.00 een 16.00 uur worden rondgekeken. Net als bij de nieuwbouw van sport- F0T0: PR hal Velo aan de Noordweg 26. De sporthal is bijna klaar en de bouw van de kantine begint in juni. Keukencheque t.w.v. 15.000,- cadeau bij aankoop voor 1 augustus 2010!* prijzen vanaf: 287.900,- v.o.n. Comfortabel wonen in een karakteristieke omgeving Project Oranjehof aan de Oosterstraat 8 te Viaardingen U bent van harte welkom te komen kijken naar de bouw werkzaamheden aan het nieuwe station Rotterdam Centraal. Rondleidingen starten vanaf 10.00 uur bij het Infracentrum, Weena 705, Rotterdam (inschrijven kan tot 15.00 uur). Kom en kijk je ogen uit! ROTTERDAM mObfflS CENTRAAL TBI infra 3 penthouses met riant dakterras 2 woon-werkwoningen vloeroppervlak vanaf 70m2 tot en met 140m2 riante dakterrassen penthouses vanaf 110m2 ind. eigen parkeerplaats in afgesloten garage op loopafstand van het centrum Jubbel K X |MH|| I HUiill khWHi INFORMATIE: 010-2 457 457 OF INFO0DUBBELKKOOPWONINGEN.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 32