Hele familie alvast in Veranderende kustlijn in beeld Bouwend Nederland opent de deuren Beesten aan boord! (www.maritiemmuseum.nl) De vele gezichten van het orgel Filmtip Tentoonstelling ROTTERDAM Liefhebbers van 'de koning der muziek instrumenten' kunnen hun hart ophalen tijdens de Rot terdamse Orgeldagen. Deze editie worden spannende combinaties gezocht tus sen het orgel en andere kunstvormen als dans, jazz, literatuur en zelfs popmu ziek. Naast concerten wordt de bezoeker verwend met een keur aan randacti- viteiten. Kijk voor het complete pro gramma op www.rotter- damseorgeldagen.nl. Wandelen door Tweede Wereldoorlog SCHIEDAM - Het Stedelijk Mu seum Schiedam presenteert van 6 juni tot en met 29 augus tus tentoonstelling 'Gert Jan Koeken. Positions'. Speciaal voor de tentoonstelling maakte Koeken nieuwe foto-installaties die ingaan op de Tweede We reldoorlog en de sporen hiervan in Amsterdam, Rotterdam en Schiedam. Ook de enormiteit van de atoombommen op Hi roshima en Nagazaki, 65 jaar geleden, komt in beeld. De rol die foto's, cartografie en ander beeldmateriaal vervult op cru ciale momenten in de geschie denis wordt door Koeken uit vergroot en ontleed, waardoor de toeschouwer bij wijze van spreken door de Tweede We reldoorlog loopt. Het museum is van dinsdag tot en met zondag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Op woens dag gratis entree. 'The A-Team': Hannibal, B.A., Face en Murdock zijn terug! GERT JAN K0CKEN, HIROSHIMA, AUGUST 6, 1945,"2010, C PRINT, 240 X 180 CM ten uit de Nederlandse tourge schiedenis belicht. Legend arisch fotomateriaal van dé Ne derlandse wielerfotograaf Cor Vos is te zien, naast polygoon journaals, interviews met ren ners en krantenartikelen van de afgelopen decennia. 'Tour Experience' bevat bijzon dere wielervoorwerpen, waar onder de gele trui van Joop Zoe temelk uit 1980. In de tentoon stelling wordt een beroep ge daan op de wielertalenten van bezoekers van alle leeftijden: zij kunnen zwoegen op een etappe in de Alpe d'Huez, over de kin derkopjes denderen op een spe ciaal ontwikkelde kasseienfiets en sprinten in het Holland Sport Wielerspel. Jong en oud mogen in 'Tour Ex perience' zelf ervaren hoe het is om deel te nemen aan 's we relds grootste wielerkoers. De tentoonstelling daagt uit om op uiteenlopende fietsen zo hard mogelijk te trappen. Wielerfans kunnen zich inschrijven voor de 'Tour de France 2010-pool' en raden wie de gele, de groene of de bolletjestrui wint. De hoofd prijs is een gesigneerd Rabo bank wielershirt. Voor kinderen is een eigen par cours door de tentoonstelling uitgezet. Zij mogen hun eigen wielertrui ontwerpen, in een behendigheidsspel etenstasjes vangen en zich als Tourwinnaar laten fotograferen op het erepo dium. Als zij de route doorlopen hebben, ligt er een leuke gratis wielergadget op hen te wachten bij de kassa. REGIO - Met de aanleg van Maasvlakte 2, de uitbreiding van de Rotterdamse haven, krijgt Nederland er een nieuw stukje land bij. Vanaf zaterdag 29 mei is in FutureLand, het in formatiecentrum over de aan leg van Maasvlakte 2, te zien hoe de kustlijn van Zuid-Hol land door de eeuwen heen ver anderd is. De tentoonstelling bestaat uit een aantal unieke historische topografische kaar ten vanaf de 17e eeuw tot heden uit de privé-collectie van Pleun en Jochem Vreugdenhil uit 's- Gravenzande. FutureLand staat op de grens van de huidige Maasvlakte en biedt een prachtig uitzicht op zee en Maasvlakte 2 in ontwik keling. Toegang is gratis. Zie ook www.futureland.nl. Onlangs is de 120 miljoenste kuub zand opgespoten; de helft van wat voor de eerste fase van Maasvlakte 2 nodig is. foroijPR ROTTERDAM - De Kunsthal Rotterdam pakt deze zomer uit met een grote familie tentoonstelling over de Tour in het kader van Le Grand Départ du Tour de France in Rotterdam van 1 tot en met 4 juli. In een spectaculair tentoonstel- lings-ontwerp dat de route van de Tour de France 2010 ver beeldt, worden vanaf 5 juni his torische en heroïsche momen- REGIO - Tijdens de Dag van de Bouw op zaterdag 5 juni stellen de bouwbedrijven in Nederland hun meest bijzondere bouwlo caties open voor het grote publiek. Dat zijn in totaal 280 projec ten, verspreid over het hele land. Doel van de Dag van de Bouw is het grote publiek te laten kennismaken met de vele aspecten van de bouw. Een greep uit de projecten die in onze regio zijn te bezoeken: het Centraal Station in Rotterdam, het geluidscherm Portland A15 in Rhoon, de nieuwbouwwijk Kreken van Nibbeland in Zuid- land, de voormalige stadsarmenschool aan het Broersveld in Schiedam, woningbouw Spiegelhof in Vlaardingen, nieuw bouwproject Wilgentuin in Rozenburg en zorgboerderij Insu- linde in Oostvoorne. Kijk voor een overzicht van alle projecten op de website www.dagvandebouw.nl. Joop Zoetemelk tijdens zijn winnende Tour de France (1986).

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 39