I Mooi, nieuw Fabriplein voor kinderen en volwassenen! Geen vrije inloop Stadswinkel Wijkoverleg Schiedam Zuid Binnenkort op vakantie? Paspoort vernieuwen? Openingstijden gemeente Schiedam éi - Op zaterdag 29 mei is een ver nieuwd Fabriplein geopend door Wethouder Groene samen met kin deren die dagelijks genieten van het nieuwe plein. Kinderen, bewo ners en bewonersvereniging zijn van het begin af aan betrokken geweest bij het ontwerp van het nieuwe plein en zijn heel tevreden met het resultaat. De opening werd feestelijk omlijst met kinderchampagne, muziek en kinderactiviteiten. Het feest, geor ganiseerd door bewoners met onder steuning van TOS, werd afgesloten met een warm en koud buffet. I Foto: Bart Bos In verband met de verkiezingen op 9 juni 2010 is de Stadswinkel op donderdag 10 juni 2010 gesloten tot 14.00 uur. Die dag is er geen vrije inloop mogelijk. Wel kunt u een afspraak maken voor de middag en avond van 14.00 uur tot 20.00 uur. U kunt dit doen via www.schiedam.nl of u kunt bellen met telefoonnummer 010-2191111. Onze excuses voor het ongemak. Recht op geheimhouding persoonsgegevens Inleiding Als gemeente Schiedam houden we algemene persoonsgegevens bij van alle inwoners en mensen die voor hun overlijden of vertrek naar het buitenland in onze stad woonden. Deze persoonsgegevens staat in de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens (GBA). Bedrijven, instellingen en particulieren mogen uw gegevens uit de GBA opvragen. Tenminste, onder bepaalde voor waarden. Wat houdt de GBA en het recht op privacy in? Sinds 1 oktober 1994 staan de per soonsgegevens van alle inwoners van Nederland geregistreerd in de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens (GBA). De GBA is een gesloten elektronische ad ministratie. Dit betekent dat niet iedereen zomaaf persoonlijke ge gevens mag inzien of opvragen in het systeem. Denk aan gegevens als: naam, geboortedatum, adres, huwelijkse staat, kinderen of datum van overlijden. Het recht op privacy speelt hierin een belangrijke rol. Wie mogen uw persoonsgegevens inzien? Toch zijn er ook personen en in stellingen die wettelijk gezien wél gebruik mogen maken van gegevens in de GBA. Meestal hebben deze instanties persoonsgegevens nodig om hun taak goed uit te voeren. Dan moet u denken aan: - verschillende gemeentelijke orga nisaties; - overheidsorganisaties, zoals de be lastingdienst; - de sociale verzekeringsbank; - notarissen en gerechtsdeurwaar ders; - kredietinstellingen; - effecten- en beleggingsinstellin gen; - verzekeraars; - Stichting Interkerkelijke Ledenad ministratie (SILA); - een aantal zogenaamde 'vrije der den', zoals vakbonden. Let op: wij verstrekken nooit gege vens uit de GBA aan commerciële bedrijven. Voor een compleet overzicht van uw rechten en plichten in de GBA kunt u de brochure "De basisregistratie personen: voor de overheid en voor u" van het Ministerie van Binnen landse Zaken en koninkrijksrelaties lezen. Deze brochure is te vinden in de Informatiebank op www.bprbzk. nl onder het kopje GBA. Hoe kunt u verstrekkingen tegen gaan? Als inwoner van Schiedam kunt u gegevensverstrekking uit de GBA aan bepaalde personen en instanties tegengaan. Hoe? Door een verzoek om geheimhouding in te dienen. Hiermee voorkomt u dat advoca ten, niet-commerciële bedrijven of instellingen, verenigingen en kerk genootschappen uw gegevens kun nen opvragen. Voor een verzoek om geheimhouding van uw persoonsge gevens hoeft u niet te betalen. Voor het indienen van een verzoek kunt u 's middags of 's avonds een afspraak maken in de Stadswinkel of gebruik maken van de inloopochtenden. Let op! Wilt u dat uw vorige woongemeente(n) met terugwerkende kracht ook geen gegevens verstrekt? Dan laat u dat schriftelijk aan deze gemeente(n) weten. Is het verzoek tot geheimhou ding in Schiedam geregeld en ver huist u naar een andere gemeente? Dan blijft ook in de nieuwe gemeente de geheimhouding van kracht. Het wijkoverleg van de wijk Zuid zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 7 juni 2010 Locatie: Bewoners ver. Schiedam Zuid, Leliestraat 10 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - Presentatie Leefbaarheidsmonitor 2009 door Johan Deijl (rapporten worden ter vergadering uitgereikt) - - Presentatie werkzaamheden opbouwwerk - Terugkoppeling werkzaamheden cultuurscout Ineke Hagen - Verslag bijeenkomst 19 april 2010 - Stand van zaken vouchers - Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties - Stand van zaken wijkbudget - Rondvraag/ Wat verder ter tafel komt Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger., tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Maak een afspraak met de Stadswinkel via www.schiedam.nl Uiteraard kunt u ook een afspraak maken voor andere producten van de Stadswinkel. Zonder afspraak Maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Met afspraak Maandag, woensdag, donderdag van 14.00 tot 20.00 uur. Vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. (Dinsdagmiddag en -avond gesloten.) Toch bellen? Dat kan tussen 09.00 en 17.00 uur (010)219 1111 Kennisgeving voornemens Ontheffing ex.artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een ont heffing ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het verbouwen van het pand aan de Hoogstraat 116 ten behoeve van een kantoorfunctie ten behoeve van het Stedelijk Museum Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan Binnenstad 2003 be stemmingen gemengde doeleinden -GdB-, Het bouwplan is in strijd met hef vigerende bestemmingsplan, omdat het binnen de bestemming -GdB- niet is toegestaan kantoren te vestigen. Het bouwplan kan daarom tevens worden aangemerkt als-een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om de functie te wijzigen zolang niet meer dan 1500m2 wordt benut. Het kantoor heeft een oppervlakte van ca. 115m2 en komt hierbij in aanmerking voor een ontheffingprocedure Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 3 juni t/m 14 juli 2010 ter inzage bij de balie Bou wen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur en na afspraak maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en op vrijdag van 14.00 - 17.00 uur, telefoon 010-2191111 of via www.schiedam.nl. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Sloopzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende sloopvergunningen Verzonden 25 mei 2010 Kerk weg 71, 3124 KD Het verwijderen van asbest N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het beslui (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van he bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niei schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om eer voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Eer verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Recht ban! Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat eer bezwaarschrift is ingediend.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8