mmfKs - GRATIS Nu 500,00 korting op een van de topschermen uit onze collectie Publieke en private partijen slaan handen ineen Elektrisch rijden (wij mogen van de leverancier niet met de merknaam adverteren i.v.m. te lage prijs) Dit scherm is een absolute topper Een zeer compact cassette scherm Met een strak gelijnde voorlijst en bovenkap Roomwit Bruin structuur mm Koop nu een absolute Voor de prijs van een gemiddeld scherm Voor de dolle dwaze rolluik actie Gratis trendpakket Kijk op www.wullems.com Twy 300 0() Antraciet struc. Alu look Grijs structuur Keuze uit: -6 kleuren frame -Doek uit trendcolletie -Incl. motor afstandbediening Zonwerin^^TKJëcïaïïst www.wuilems.com dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT. N L Woensdag 9 juni 2010 - Pagina 14 Oveivaller naar regio DOOR FRANS ASSENBERG SCHIEDAM - Ten gevolge van de aanpak in Rotter dam stijgen de overvallen in de omliggende gemeenten, zoals Schiedam. Samen werking en een regionale aanpak van overval-crimi- naliteit, subsidies voor slachtoffers en onderne mers en meer pinappara- ten, zijn enkele middelen die dit zogenoemde water bedeffect moeten tegen gaan. De jongens staren bedremmeld naar de grond. De imposante gestalte van de agent op de fiets boezemt hen angst in. Nu de 'juut' hen voor de tweede keer heeft zien voetballen, voert hij zijn dreigement uit: de bal gaat mee! Na nog enkele vermanen de woorden rijdt hij weg, het ge liefde speeltuig als een corpus delict triomfantelijk omhoog stekend. Het jaar: 1956. Die we reld is er niet meer. Nu plegen hun leeftijdgenoten overvallen, maar dan wel in het 'echt'. En dat is een probleem voor be stuurders, particulieren, bedrij ven en politie. Zozeer zelfs dat de Task Force Overvallen het re gionaal gaat aanpakken. Ver heugend in dit verband is het feit dat steeds meer daders wor den opgepakt, vervelend dat de overvallen toenemen. Welis waar niet in Rotterdam, daar Volgens korpschef Aad Mei boom heeft de lage leeftijd van de overvallers te maken heeft met groepsgedrag en het ontbreken van een 'nor matief kader'. Men beïn vloedt elkaar. Ook de omge ving speelt een rol. Lieden uit het oosten van Europa blijken ook steeds vaker lid te zijn van dit gilde. Overvallers gaan naar gebie den, winkels, of woningen, waarvan ze denken dat er iets te halen valt. Via verha len van anderen zoeken ze gericht naar kostbaarheden. Dit verhalencircuit blijkt voor de criminelen een be langrijker bron in informa tie, aldus korpschef Mei boom. In huis-aan-huisbladen zul len binnenkort foto's van overvallers worden geplaatst die ook op sites van de poli tie staan. vonden in 2008 304 overvallen plaats en in 2009 274, maar wel in bijvoorbeeld Maassluis en Spijkenisse: respectievelijk 1 en 6 en 10 en 23. Hoogvliet likt ook haar worden: in 2008 5 en 2009 17 overvallen. In het Vlaardingse Delta Hotel gaven de acteurs tekst en uitleg. De voorzitter van de Task Force, de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb: 'Een harde aanpak van drugs en uitbreiding van pin-faciliteiten in bijvoor beeld taxi's zijn prioriteiten.' föid: whm Ahmed Aboutaleb, korpschef Aad Meiboom en anderen wa ren naar de haringstad geko men om het probleem voor het voetlicht te brengen. Volgens Aboutaleb neemt de kans op ar restaties toe. "Samenwerken, een strakke regie op maat en het maken van bindende afspraken is daarbij van groot belang. Een harde aanpak van drugs en uit breiding van pin-faciliteiten in bijvoorbeeld taxi's zijn prioritei ten." De kosten van pinappara- ten blijken volgens hem wel mee te vallen; enkele honder den euro's. E.M. ten Hoom Boer, directeur generaal van het Ministerie van lustitie, zij dat haar ministerie veel waarde hecht aari samen werking tussen de publieke en private sector op dit terrein. "Er bestaan verschillende subsidie regelingen op lokaal en ook lan delijk niveau, waarmee de kos ten van veiligheidsmaatregelen kunnen worden beperkt." In mei dit jaar is een subsidiere geling in werking getreden voor slachtoffers van een overval. "De regeling houdt in dat slachtoffers van een overval maximaal 1000 euro kunnen krijgen voor het nemen van pre ventieve maatregelen. Wie kan aantonen dat hij slachtoffer van een overval is, kan de kosten van beveiligingsmaatregelen vergoed krijgen. Doel van de re geling is te voorkomen dat deze slachtoffers opnieuw betrokken raken bij een overval in hun wo ning of bedrijf." De minister heeft hiervoor drie miljoen euro uitgetrokken. Naast deze rege ling kunnen kleine bedrijven van het ministerie van Econo mische Zaken geld krijgen om preventief veiligheidsmaatrege len te treffen. Ook grote ondernemingen ma ken aanspraak op subsidie in dit kader. DOOR LEZER HANS HENRICHS We kunnen voor belangrijke dingen overal terecht, lucht voor onze banden. Brand stof voor de auto, om de ha verklap een tankstation. Wat komt er tegenwoordig meer op weg? Elektrisch rijden. Laatst werd ik verrast door een collega die mij inhaalde zonder dat ik iets had ge hoord, zo stil. Ook een vriend van mij, die proble men had met zijn accu's, was mijn volgende gespreks partner. En over deze laatste groep wil ik wat kwijt. In een winter zijn accu's minder ge willig om lang(er) mee te gaan dan in de zomer. Daar om had hij een probleem met zijn scootmobiel. Hans, ik kan nergens mijn accu opladen onderweg en omdat ik afliankelijk ben van mijn vervoer, is dat lastig. Ik zie dat er meer elektrisch wordt gereden. Je zou den ken dat er oplaadpunten worden gecreëerd, niets is minderwaar. Misschien een voorzetje voor Schiedam om daar iets aan te doen in de nabije toe komst. Goed voor het milieu, maar beter voor degene die het nodig heeft! REAGEREN? GA NAAR nieuwestadsblad.nl 1999,00 voor 1499,00 trendpakket twv. 300,00 Als enige in de Regio ISO en VCA gecertificeerd. NOOIT ZONWERING BESTELLEN ZONDER WULLEMS TE BELLEN LAAGSTE PRIJSGARANTIE Neem gerust de offerte van de concurrentie mee. Wij zullen u altijd een betere aanbieding doen. Dus gegarandeerde garantie!

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 14