'Alles moet kloppen' WK 2010 actie Circa 150 top occasions op voorraad www.mijnoranjeplein.nl De WK-kansen volgens Van Marwijk Na elke gewonnen wedstrijd van het Neder lands elftal bij aankoop van een occasion een GRATIS navigatiesysteem of een volle tank. Moes Cars Nijverheidsstraat 10, 3133 ER Vlaardingen, Tel.: 010-2341021 Een kleine greep uit onze ruime cabriolet occasion voorraad Kijk op www.moescars.nl dé Weekkrant WK-SPECIAL 2010 Woensdag 9 juni - Pagina 3 Het merendeel van de zestien miljoen Nederlandse bondscoaches denkt dat Oranje wereldkampioen kan worden. Maar hoe denkt de enige echte officiële bondscoach daarover? Bert van Marwijk legt uit. Praat met Bert van Marwijk over Oranje en hij zal een paar keer de naam van FC Barcelona laten vallen. De manier waarop de Spaanse topploeg. speelt, is een voor beeld voor het Nederlands elftal. "Ik wil op de manier spelen die Barcelona speelt. Creatief, direct spel, tussen de linies," geeft Van Marwijk zijn plannen met Oranje bloot. Het spel van Barcelona spreekt voetballiefhebbers over de hele wereld aan. "Ook onze gehele techni sche staf en de spelers," zegt Van Marwijk. "Niet iedereen ziet het, maar mis schien wel het belangrijkste onderdeel van die speelstijl is het moment dat ze balver lies lijden. Dan zetten ze op dat punt meteen druk op de tegenstander. Meteen de bal veroveren en de counter van de tegenstander voorko men. Dat lijkt simpel, maar iedereen in het team moet dat kunnen opbrengen. Met name de creatieve spelers. Maar je ziet het Lionel Messi doen en Thierry Henry en Zlatan Ibrahimovic. Dus dan moeten onze spelers het ook kunnen." Speelstijlen Hoe ver is Oranje daar al in? Van Marwijk: "Dat weet ik niet. Barcelona doet dat natuurlijk beter dan wij, want zij trainen iedere dag. Ik ben er al anderhalf jaar mee bezig, maar heb die jongens telkens maar één keer in de zoveel tijd drie dagen bij elkaar gehad. Het probleem is ook dat onze jongens in allemaal verschillende com petities spelen. Oranje heeft spelers in diverse competi ties, met diverse speelstijlen. Ik moet daar mijn eigen speelstijl van maken. Daarom ben ik blij dat ik de groep nu voor langere tijd bij elkaar heb gehad in de voorberei ding op het WK. Ik heb nu veel meer tijd gehad om daar aan te werken." Reëel Of Van 'Marwijk voldoende tijd heeft gehad, zal moe ten blijken. Hoe ziet de bondscoach de kansen van Oranje op het WK? "Ik ben een realist. Ik weet dat Brazilië, Spanje, Italië, Argentinië en Engeland sterkere ploegen hebben dan wij. Wij hebben slechts zestien miljoen inwoners; de grotere landen hebben veel meer potentie. We moeten ook geluk hebben. Alles moet kloppen, willen wij een kans maken. Al onze sleutel spelers moeten fit zijn en in vorm. Missen wij drie belang rijke spelers, dan hebben we een probleem. In Engeland trekken ze bij blessures een kast open en vallen er vier, vijf gelijkwaardige spelers uit. Brazilië kan zelfs spelers van het kaliber Ronaldinho thuis laten! Aan de andere kant hebben we bewezen dat we ieder topland incidenteel kunnen verslaan. Als je dan naar een WK gaat, moet je er ook heen gaan om het te winnen. Bij ons is het echter een mentale kwestie. We moeten leren dat het op een eindtoernooi niet klaar is na één goed resultaat." DV'SoïsT.lVsHI M lOBEDHIJF föEsTTf? •^MtOOOC rsions

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 27