Woonplus nieuws I 'Prestatiegericht Schilderwerk': een succesvolle nieuwe methode Een onafhankelijk meldpunt voor klachten Minder kosten, meer kwaliteit en tevreden klanten Algemeln^ Woningaanbod Bouw derde project Over het Water: Eerste paal 'De Watertoren' Woonplus streeft naar tevreden klanten, maar er kan iets mis gaan. Komt u er met Woonplus niet uit? Dan kunt u met uw klachten bij een onafhankelijk meldpunt, de Klachten commissie, terecht. Bent u niet tevreden over de manier waarop Woonplus uw vraag of klacht behandelt? Dan kunt u daar uw beklag over doen. Eerst schriftelijk aan Woonplus. Heeft u binnen twee maanden geen antwoord ontvangen of bent u niet tevreden over het antwoord? Dan kunt u uw klacht voorleggen aan de Klachtencommissie. Klachten over woonruimteverdeling, de hoogte van de huurprijs en servicekosten worden niet door de Klachtencommissie behandeld. Hoor en wederhoor Wanneer uw klacht in behandeling kan worden genomen, ontvangt u een uit nodiging om de klacht te komen toelichten. De commissie wérkt daarbij met het principe van hoor en wederhoor. Na deze hoorzitting wordt binnen twee weken na de commissievergadering schriftelijk advies uitgebracht aan u en aan de directeur-bestuurder van Woonplus. Hij informeert u vervolgens schriftelijk of de klacht aanleiding geeft tot het nemen van maatregelen en zo ja, welke. Meer weten? Vraagt u ons naar het jaarverslag van de Klachtencommissie. U kunt het klachten- reglement en het meldingsformulier ook vinden op onze website www.woonplus.nl. Vandaag wordt de eerste paal geslagen van 'De Watertoren'. De woontoren is het derde project in nieuwbouwwijk 'Over het Water' in Nieuwland. 'De Kadewoningen' (watervilla's) en 'De Mews' (eengezinswoningen) zijn inmiddels opgeleverd. Een aantal woningen is inmiddels verkocht, maar van ieder type zijn nog appartementen beschikbaar. Verkoopprijzen vanaf 199.500,- vrij op naam, inclusief parkeer plaats. Meer informatie over het project en de woningen: www.overhetwater.nl. De Watertoren wordt een opvallende appartemententoren die ver boven het water uitsteekt. De entree op de begane grond krijgt hoge glazen puien, waardoor de toren met zesendertig appartementen boven het water lijkt te zweven. De opzet wordt kleinschalig; slechts drie apparte menten per woonlaag. Keuze Er is keuze uit drie- en vierkamer apparte menten, met oppervlaktes van 91 tot 117 m2. Ieder appartement heeft een zonnig balkon op het zuiden en een eigen parkeer plaats aan de voet van de toren. De verkoop van de appartementen is in maart gestart. Woonplus Schiedam heeft ongeveer 12.000 woningen die gemiddeld om de zes jaar met schilderwerk onderhouden worden. De kwaliteit van dit schilderwerk is natuurlijk heel belangrijk. Daarom werkt Woonplus sinds 2006 volgens de nieuwe methode 'Prestatiegericht Schilderwerk'. De resultaten daarvan, gemeten over de eerste drie jaar, zijn zeer positief. Uit het onlangs verschenen rapport blijkt dat Prestatiegericht Schilderwerk zorgt voor betere kwaliteit, hogere klanttevredenheid, tot 23% minder directe kosten en tot 40% lagere indirecte projectkosten. Hoe werd dat bereikt? Erik Stam, teamleider Planmatig Onderhoud, vertelt erover: "Schilderwerk moet een aantal jaren goed blijven. Met de nieuwe methode kunnen we dat syste matisch controleren. Met de aannemer sluiten we een prestatieovereenkomst af voor zes jaar. Daarin staan alle gemaakte afspraken over de uitvoering, betaling, oplevering, kwaliteit en keuringen van het schilderwerk." Kwaliteit In de periode van zes jaar voert een onaf hankelijk adviesbureau een aantal keuringen uit. Enkele weken nadat de aannemer klaar is met het schilderwerk, is de eerste keuring. Na drie en vijfjaar volgen er nog twee controles. Er wordt gecontroleerd op punten als de mate van glans, hechting van de verf en aanwezigheid van houtrot. "Bij oplevering van een woning moet de hechting.van het schilderwerk 100% zijn en na zes jaar minimaal 90%. Blijkt uit de keuring dat het schilderwerk op dat moment niet voldoet aan de kwaliteitseisen, dan moet de aannemer het schilderwerk herstellen. Dit wordt weer gecontroleerd door middel van één of meerdere her keuringen, net zolang tot het schilderwerk in orde is". Niet eenmalig Waarom is Prestatiegericht Schilderwerk zo succesvol? "Op dele manier is er geen sprake van een eenmalige onderhoudsklus, maar nemen de aannemer en Woonplus samen de verantwoordelijkheid voor de kwaliteit van het schilderwerk over een langere periode. De processen lopen daardoor beter en we kunnen de kosten beter beheersen. De onderhoudsbedrijven voelen zich betrokken en hebben bij goede prestaties in zekere zin een werkgarantie", zegt Erik Stam. "Het zal niemand verbazen dat we door de goede resultaten doorgaan met Prestatiegericht Schilderwerk!" Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 20 45 100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 28 juli.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 14