'Keileuke meiden' Rondemissen: meer dan alleen een kus! Kampeerhal De Vrijbuiter Roden, Gouda Roermond www.vrijbuiter.nl 34.95 WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG KOOPAVOND 10.00-21.00 UUR dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 30 juni 2010 - Pagina 40 DOOR NOELIA ROMERO CABRERA REGIO - De Tour de France komt eraan: op vier juli zul len de wielrenners dwars door de regio fietsen, waarbij onder meer Hoogvliet, Spijkenisse en Bernisse aangedaan zullen wor den. Iedereen is er maar druk mee: winkeliers, horeca-onder- nemers en sportverenigingen hebben van alles gepland. Tij dens die festiviteiten worden de zogenoemde 'rondemissen' ingezet: dames, maar ook he ren, die activiteiten begeleiden en alles in goede banen leiden. Els Barendregt, van reclame- en communicatiebureau Move- On, is medeverantwoordelijk voor de organisatie van de fes tiviteiten rondom de Tour de France in BernisSe, maar ook in Spijkenisse. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan alle voorbereidingen. Barendregt: "Nu komt alles bij elkaar. Het is wel veel geregel en de laat ste loodjes wegen het zwaarst! Maar iedereen zet zijn beste beentje voor om er allemaal iets bijzonders van te maken." In de hele regio is van alles te doen rondom de tour, varië rend van gezinsfietstochten tot poffertjeskramen tot optredens met de zogenoemde BMX- fietsen. Bij veel van deze ac tiviteiten zijn de zogenoemde rondemissen aanwezig. Ze hel pen daarbij onder meer met de kaartverkoop voor activiteiten, de artiestenondersteuning en de verkoop van de horecamuri- ten. Maar rondemissen, dat zijn toch die dames die in korte jurkjes de winnaars van de wedstrijden een krans omhangen, de fles champagne aangeven en de Touractiviteiten Regio in de ban van Tour de France De Giro d'Italia die de regio in mei aandeed, was een mooie vin geroefening voor de Tour. foto: joop van der hor wielrenner in kwestie een zoen geven? "Nee", zegt Barendregt. "Het zijn geen meiden in Ba- variajurkjes", zegt ze lachend. "Het zijn keileuke meiden met opgestroopte mouwen, overal inzetbaar en heel actief. Dit gaat verder dan alleen een kus geven." De rondemissen zullen overal op het terrein rondlopen. Niet in een jurkje dus, maar volgens Barendregt waarschijnlijk in een simpele spijkerbroek en polo. Waarom deze rondemis sen inzetten? Barendregt: "Het is onderdeel van een zoge noemd charme-offensief. Deze mensen zorgen ervoor dat alles gezellig is, leuk blijf ten lekker doorloopt. Ze spelen een be langrijke rol om het feest vlek keloos te laten verlopen." De rondemissen doen hun werk vrijwillig en in hun eigen vrije tijd. In totaal lopen er in Bernisse zo'n twaalf rond, in Spijkenisse zijn het er veertien. Barendregt: "We hebben geen moeite gehad om deze mensen te vinden. Het is een bepaalde mentaliteit mensen en gelukkig zijn die er nog steeds, wat er ook gezegd wordt over jonge ren tegenwoordig." In Spijkenisse starten de festi viteiten donderdags al, in Ber nisse is alles gericht op die ene dag waarbij de fietsers door de streek zullen rijden. Kijk voor meer informatie op www.spijkenisseopdefiets.nl en www.toerenbernisse.nl. Spijkenisse Pleintje Versteeg is vanaf 1 juli vier dagen lang het kloppend hart van het Tourfeest in Spij kenisse. Met optredens en veel meer. Kijk voor het complete programma op onze website www.debotlek.nl. Hoogvliet In Hoogvliet gebeurt het 4 juli vanaf 9.30 uur op het parkeer terrein bij de Binnenban. Een bloemlezing uit het program ma van People Village Hoog vliet: tijdritbak, live verslagge ving, gekke-fietsen-parcours en game zone. Er zijn optredens en de eerste etappe is op een tv-scherm te volgen. Hellevoetsluis Springkussens, een minitrein- tje, feesttent met terras, tri bune, bruncharrangement en een feestelijk programma op vrijdag- en zaterdagavond en zondagmiddag; het is een greep uit de activiteiten, die van 29 juni tot en met 4 juli in Helle voetsluis plaatsvinden. Locatie is A.I. Laan/Zoomweg, nabij rotonde tegenover Helinium/ hockeyterrein, op loopafstand van Camping 'tWeergors Bernisse Ook in Bernisse gaat de Tour niet onopgemerkt voorbij. Van 10.00 tot 18.00 uur is er groot feest dorpsfeestterrein langs de Groene Kruisweg. Tijdens het Tourdorpsfeest is de hele etappe vanaf grote schermen te volgen en worden diverse ac tiviteiten georganiseerd, zoals een optreden van het speciaal voor deze gelegenheid samen gesteld Tourorkest. Albrandswaard Onder het motto 'Op de trap pers in etappes' is zaterdag 3 juli tussen 13.00 en 17.00 uur in Natuur en Recreatiegebied IJsselmonde te Poortugaal van alles te beleven op fietsgebied. Locatie is het parkeerterrein bij de Albrandswaardsedijk. PLOEGENPRESENTATIE Ras-Rotterdammer Wïlfried de Jong en de Belgische wielerver- slaggever Michel Wuyts verzor gen op donderdag 1 juli vanaf 18.00 uur op het Willemsplein in Rotterdam de presentatie van de Tourploegen. DJ Ronald Molendijk zal voor de muzika le omlijsting zorgen en na de voorstelling is er een live optre den van de bekende Zeeuwse band Blof. CorVos In het Informatiecentrum aan de Sprong 10 in Hoogvliet is tot en met 10 juli een overzichts tentoonstelling te zien van 35 jaar wielerfotografie door de Hoogvlietse fotograaf Cor Vos. Naast vele foto's zijn er aller lei wielerattributen te zien die Cor in de loop der jaren heeft verzameld. De tentoonstelling is gratis toegankelijk tijdens de openingstijden van het Infor matiecentrum, maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Extra opening op zondag 4 juli tijdens de het passeren van de Tour, de gehele dag. Fotoclub Fotoclub Spijkenisse houdt in de hal van het stadhuis van Spij kenisse een expositie waarin fietsers worden getoond op al lerlei verschillende manier. De Fotoclub heeft de Giro d'Italia en de Tour de France als inspi ratie genomen en fietsers, wiel renners en fietsen op allerlei manieren tentoongesteld. Nog tot 9 juli te bezichtigen. Familietentoonstelling De Kunsthal in Rotterdam pre senteert deze zomer een inter actieve familietentoonstelling over het grootste wielereve- nement van het jaar. Met in terviews, foto's, film en talrijke attributen wordt de karavaan van start tot finish in beeld gebracht. Meer informatie op www.kunsthal.nl. Wielertruien In de Centrale Bibliotheek in Rotterdam zijn de 190 wieler truien uit de privé-collectie van TonnyEyktezien. Nederland fietst In het Schielandshuis is vanaf 26 juni de tentoonstelling 'Ne derland fietst' te zien. Aan de hand van prenten, tekeningen, foto's en affiches uit de Atlas Van Stolk wordt een gevarieerd beeld gegeven van fietsend Ne derland. Meer informatie op de website www.atlasvanstolk.nl. Vijftig sporters met een be perking rijden vrijdag 2 juli de proloog van de Tour de France in een handbike. In de historie van de Tour de France is het de eerste keer dat handbikers de proloog rijden. De eerste hand bikers starten om 9.15 uur bij het Zuidplein in Rotterdam. Vrijbuiter Beaver 3 Vrijbuiter Arkansas 5 Campingaz Koelbox Smart 2-pits kooktoestel Cadac Carri Chef set - Geschikt propaan en butaan - Electronische ontsteking - Inclusief draagtas - Complete set met wok en barbecue - 2 jaar garantie - 5 persoons bivaktent - Ademend poly katoenen buitendoek - Glasfiber stokken - Zwaar PVC kulpzeil - Stahoogte: 2.50 - 3 persoons bijzettent Poly katoenen buitendoek - PVC grondzeil - Glasfiber stokken - Stahoogte: 1.40 - Incl. deksel/windscherm - Vermogen: 3000 Watt - Stevig afneembaar pannenrooster - 2 jaar garantie - Inhoud: 25 liter Werkt op 230 en 12 Volt - 2 jaar garantie Voorraadkast Campingstoel Droogmolen 3-arms Grisport Torino Birkenstock Sandalen NI! MET 10 EURO KORTING Trendy dames en heren sandalen Door gebruik van natuurlijke materialen en ergonomische pasvorm super loopcomfort In diverse kleuren Damesmaten: 36 t/m 42 Herenmaten: 40 t/m 46 - 600 D polyester doek - Afmeting: 59x48 - Gecoat frame - 2 jaar garantie - Aluminium frame - Weerbestendig textileen - Rugleuning 5 standen verstelbaar Nu al vanaf Goed comfort met waterafstotende voering - Slijtvaste zool - Maat 36-46 - Aluminium - In de neuswielklem te plaatsen Vrijbuiter Slaapzak Camper Vrijbuiter Outdoor Economic 5 Windstopper Breeze Regatta Damesjack Joelle Regatta O - Zelfopblazend matras - Afmetingen: 198x63x5 cm - Sterke bovenlaag gevuld met massief schuim en voorzien van metalen ventiel - Winddicht waterafstotend - Hoge isolatiewaarde - In nieuwe modekleuren - Damesmaten36 t/m 48 - Herenmaten: s t/m 3X1 Ook als regenjack te gebruiken Waterdicht, winddicht ademend In diverse kleuren Artikelen geldig van 30 juni t/m 6 juli 2010 Zet- en/of drukfouten voorbehouden - Afmeting: 220 x 100 - Comfortwaarde: 6°C - Katoenen tijk en geprinte katoenen voering - Aan elkaar te ritsen Ruim 500 tenten opgesteld 45.000 artikelen 40.000 M2 winkelplezier Deskundig personeel Altijd de laagste prijs! DE VRIJBUITER

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 40