Leven als huisvrouw met chauffeur Bourgondisch Valkenburg Sieraden Set van 4 romans 'Ik vroeg me toen hardop af of die bodyguard echt zou schieten' 3 daags half pension arrangement Tierelantijnen en Sportpraatjes Win een weekend- of midweek bij Landal GreenParks Landal voor het laatste nieuws kijk op deweekkrant.nl COLUMN I HFNK SPAAN DOOR DICK SNUDERS Bijna van de een op de an dere dag vertrok Eugenie van Stratum naar Mexico. Haar man kreeg er een baan en ze besloten zich voor on bepaalde tijd te vestigen in het Midden-Amerikaanse land. In Move it! beschrijft zij haar leven met body guards en kindermeisjes. "Ik blijf me nog steeds ver bazen." Bewust kozen Eugenie en haar man ervoor zich niet bij de ex- pat gemeenschap aan te slui ten. "Mijn man was al vrij vaak in Mexico geweest. Zelf was ik, eigenlijk vrij toevallig, één keer meegeweest. Omdat hij een lokaal contract kreeg, besloten we ook alles zelf te doen om ons te redden in het land. Onze zoon gaat naar een Mexicaanse school, ik heb alleen Mexicaan se vriendinnen en mijn man alleen Mexicaanse collega's en werknemers." Maar die vriendinnen kreeg Eugenie niet vanzelf. "Het was voor ons veel harder werken dan wanneer we ervoor ge kozen hadden ons bij de Ne derlandse gemeenschap aan te sluiten. Het heeft veel meer energie gekost, maar we heb ben er wel heel veel voor terug- Eugenie van Stratum even terug in Nederland. Vooroordeel Het vertrek naar Mexico was voor Eugenie een stap in het grote onbekende. "Ik had zo mijn clichématige voorstel lingen: groot, één blik beton, vies en heel erg arm. Dat beeld moest ik snel bijstellen. Inder daad is Mexico City heel eig groot maar bijvoorbeeld ook opvallend groen. Wat niet wil zeggen dat het er ongevaarlijk is. De avond voor vertrek zaten we nog op ons vaste terrasje. Aan de overkant zag ik toen ie mand met een bodyguard, die vol bewapend was. Ik vroeg me toen hardop af of hij echt zou schieten. Hm, alleen de vraag stellen is 'm eigenlijk al beant woorden." Zeker in het begin was dat soort dingen erg wennen. "Het is een bizarre stad. Welkom in het land van de huisvrouw met chauffeur. Het is daar niet de vraag óf je een chauffeur wilt; als je het getroffen hebt, dan heb je gewoon een chauffeur." Bevoorrecht In haar voorstelling vooraf was de situatie in Mexico veel schrijnender dan het bleek te zijn. "Maar natuurlijk moet ik bekennen dat mijn leven daar zich absoluut in de bevoorrech te klasse afspeelt. En inderdaad, F7FRSACTIF I ARKF-RFI7FN Geniet heel voordelig van twee overnachtingen inclusief ontbijt en diner in het Best Western Hotel Walram. Ont dek charmant, Bourgondisch en veelzijdig Valkenburg, met vele gezellige winkels, restau rants en cafés met terrassen. In de omgeving kunt u prima wandelen of fietsen, of voor delig shoppen in de populaire OuÜets Maasmechelen of Roermond. Ook kunt u zich heerlijk laten verwennen in de wellness van het hotel of in Thermae 2000. Best Western Hotel Walram Dit comfortabele 3-sterren hotel is rustig gelegen aan ri vier de Geul, op slechts twee minuten loopafstand van het gezellige centrum van Valken burg. Het hotel beschikt over een restaurant, gezellige bar, zwembad en wellness. Het arrangement is inclusief: 2 x Overnachting in een stan daard kamer 2 x Uitgebreid ontbijtbuffet 2 x 3-Gangen diner Welkomstdrankje VVV-Wegwijzer Entree Holland Casino Gratis gebruik binnenzwem bad 50 Korting op de wellness faciliteiten van het hotel 8 Korting op entree Ther mae 2000 (entree alleen ver krijgbaar bij hotelreceptie) Aankomst dagelijks Standaard 2-pk 1/7-31/12 €99 Prijs is per persoon per ar rangement o.b.v 2-per- soonskamer. Prijs is exclusief toeristenbelasting 1,27 p.p.p.n.), parkeerkosten (ca. €5,75 per nacht) en Reser- veringskosten €15,- per boeking bij online boekin gen; €25 bij telefonische- of reisbureauboekingen Voor meer informatie en boe kingen kijk op www.arke.nl/ wegener De ANVR/SGR-voorwaarden zijn op deze aanbieding van toepassing. ARJEN KOOKT I MAKKELIJK EN GEZOND Wat eten we vandaag? M^i^KÖfcKT Ga naar www.deweekkrant.nl/arjen-kookt soms voel je je daar wel eens schuldig over. Merkwaardig is dat je medelijden hebt met mensen die dat absoluut niet met zichzelf hebben. Wat wel opvalt is dat alles heel anders is geregeld dat in Nederland. Het is hier heel normaal dat onze voormalige chauffeur bij ons om een lening kwam vra gen toen zijn vrouw een staar operatie moest ondergaan. Dat gebeurt in reguliere bedrijven trouwens ook..." In Move it! beschrijft Euge nie van Stratum haar leven in Mexico tot aan de geboorte van haar dochter. "Wellicht komt er ooit nog een Move it back!maai voorlopig ben ik bezig met het schrijven van een thriller. Of dat ook daadwerkelijk wordt uitge geven moet ik nog afwachten maar mijn redacteur wil er wel mee verder." Eugenie van Stratum, Move it!, Bruna, 15,-. DEWEEKKRANT.NL I WEBWINKEL FOTO: PETER ELENBAAS De Publieke Omroep is bang. Het is niet nodig. Het Journaal bijvoorbeeld is een anker in onze samenleving. Zo zijn er meer reddingsboeien en rustpunten. Bij de verschijning van Frits Sissing daarentegen ren ik gillend weg. Hij mag van ons allemaal zijn, maar hem geef ik graag terug. De Publieke Omroep zou zelfvertrouwen moeten uitstralen zoals de BBC. Nooit zou de BBC spotjes uitzenden waarin gekke dingen worden gezegd door BUK-ers. (Bekende Engelsen.) Zij zouden zich niet lenen voor spotjes die het uitschreeuwen van doodsangst. De Publieke Omroep is bang omdat politici die lieven van ran- cunestemmen de 'zakkenvullers'van Hilversum monddood wil len maken, zoals Berlusconi de RAI. Paradoxaal is dat die politici zeggen terug te verlangen naar het Nederland van de jaren vijftig, met zijn dorpspleinen en zacht gemaaide tuintjes. Nederland sprak met één stem, hoe verzudil ook. Iedereen luisterde naar Tierelantijnen en naar het Sport- praatje door Klaas Peereboom. Inhoudelijk is de Publieke Omroep sterk. Er staat veel talent op de vloer. Valt er nog iets aan te merken? Jazeker: op een bureaucratie van Pekinese proporties. Er zijn werkbezoeken van het Chinese partijkader geweest waarbij men fluitend van bewondering door het raamloze gangencomplex van het mediapark liep. Elke omroep heeft zijn eigen admini stratie, omdat elke omroep zijn eigen budget heeft. Binnen die omroep heeft elk programma zijn eigen administratie omdat elk programma zijn eigen budget heeft. Als je iets doet voor een van die programma's bij een van die omroepen, kom je de stadsgrens van Hilversum niet over zonder fiscale verklaringen en paspoort. Overal worden de papieren opgeslagen, wegge- borgen in ordners en onvindbaar gemaakt zodat je steeds weer nieuwe formulieren dient op te sturen. Erger is dat die omroepen elkaar de tent uit blijven vechten. Een mooi voorbeeld is Kunststof, een dagelijks programma van de NPS op Radio 1. Het laatste jaar zijn ze gegroeid van 90.000 naar 130.000 luiste raars. Nu moeten ze opeens een uitzending inleveren omdat de VPRO de vrijdag opeist. Dit noemen we de tegenstander in de kaartspelen. Hoewel deze tegenstander bij het woord kunststof waarschijnlijk in eerste instantie aan een bootje denkt. Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan Parelset met zilveren sluiting Waardevolle parels met een royale diameter van 8,5 mm. Collier 45 cm en armband 20 cm. Welke zich eenvoudig laten combineren tot een lang collier. Adviesprijs €49.95 Lezersprijs* €29,95 'exclusief €1,95 verzendkosten Een hele vakantie lekker lang lezen op het strand, bij de caravan of achter in de tuin met deze bestsel lers van formaat: - Het voorbijgaan (Nicci Gerrard) -Wie niet weg is (James Patter son) - Sleuteloog (Hel- la Haasse) - Laat het morgen mooi weer zijn (Abdelkader Benali) Meer dan 1.000 pagina's leesplezier! Lezersprijs* 19,95 'exclusief €4,95 verzendkosten Kijk voor meer informatie en kopen op www.deweekkrant.nl/webwinkel. AGTIF I Ql W.K ft WIN ga snel naarwww.deweekkrant.nl/actie

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 53