Lancering creatieve kaart De gemeenteraad 4 gemeente Schiedam Afgelopen vrijdag lanceerde wet houder Menno Siljee samen met de initiatiefnemers van de Creatieve Kaart Schiedam de website www. creatievekaartschiedam. nl. Het veld waarin kunst, cultuur, mensen, creativiteit, innovatie en economie hand in hand gaan, vormt bij elkaar de 'creatieve industrie' en dit is een groeiende sector in Schie dam. De Creatieve Kaart Schiedam maakt dit inzichtelijk. Op deze digitale plattegrond is voor consu ment en producent informatie te vinden. Behalve dat er op te vinden is wat de stad te bieden heeft aan kunst en cultuur, biedt de kaart ook een platform voor discussie, idee-uit wisseling, presentaties en inspiratie. Kapverqunninaen www.creatievekaartschiedarh.nl. Foto: Jan van der Ploeg Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam zijn op 21 juni 2010 kapvergunningen verleend voor het rooien van de volgende bomen: - Hoek Lange Nieuwstraat 5: twee Esdoorns in verband met de aanleg van een damwandconstructie langs de waterzijde en nieuwbouw van een woning. Dit zijn besluiten in de zin van de Algemene wet bestuursrecht. Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten binnen zes weken na bekendmaking daar van een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten: a. naam en adres van de belanghebbende; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht; d. de gronden van het bezwaar; e. een volmacht, indien het bezwaarschrift niet door de belanghebbende, maar door een ander, namens hem, wordt ingediend; U wordt verzocht een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, mee te zenden. Bezwaar tegen deze beslissing heeft geen schorsende werking. Om de rechtsgevolgen te schorsen dient er een voorlopige voorziening aangevraagd te worden bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sec tor bestuursrecht, postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voor vragen kunt u contact opnemen met mevrouw S. de Held van de afdeling Vergunningen Handhaving onder telefoonnummer: 010- 2191727 Verplaatsen taxistandplaatsen en parkeren twee wielen op de stoep Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: I. Op 23 juni 2010, conform de als bijlage al bijgevoegde tekening de Hor- vathweg nummer 1, bovenop nabij de lift van het station Schiedam - Cen trum aan te wijzen als een taxistandplaats, aan te geven door plaatsing van het bord model E5 bijlage I RVV met het onderbord "3 x" en door het aanbrengen van drie taxiparkeervakken door middel van belijning; II. Op 25 juni 2010, tot het legaliseren van het parkeren met twee wielen op de stoep in de Merwedestraat en Leliestraat middels plaatsing van twee verkeersborden E08b zoals omschreven in bijlage 1 bij het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990 per straat. Juridisch kader Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. L. Robbemond, tel.nr. 219 1867. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van zes weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 25 juni 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert Op woensdag 30 juni 2010, aan vang 20.30 uur en donderdag 1 juli 2010, aanvang 20.00 uur vergadert de gemeenteraad. De vergaderin gen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergaderingen zijn live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Op de raadsagenda staan A- en B- stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie una niem heeft ingestemd en waarover de raad in principe alleen nog een besluit moet nemen (hamerstukken). B-stukken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is en waar over de beraadslagingen nog moe ten worden voortgezet (bespreek- stukken). Incidenteel gebeurt het dat overeenstemming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). De commissies hebben vergaderd over de raadsvoorstellen. De vol gende voorstellen gaan als A-stuk naar de raad: Beleid schakelklassen 2010 - 2014 (VR 64/2010) Maatregelenverordening IOAW- IOAZ (VR 65/2010) Tweede wijziging Legesverorde ning 2010 VR 70/2010) Aanbesteding accountants diensten (VR 71/2010) 1 Voorbereiden projectbesluit Hoogstraat 45 en 47 (VR 72/2010) Tevens komen aan de orde (de onderwerpen staan als B-stuk op de raadsagenda): Benoemingen in besturen gemeenschappelijke regelingen (VR 62/2010) De fracties van GroenLinks en PS bespreken het voorstel nog in hun fractie, want is een en ander wel goed afgestemd op de portefeuille verdeling in het college? Overigens is in de vergadering van de commis sie Samenleving en Bestuur van 21 juni jl., op voorstel van de fractie van de PvdA, afgesproken om het punt verantwoording en verslag uit be sturen van gemeenschappelijke rege lingen in commissies in het vervolg zo te agenderen dat er meer tijd en aandacht aan kan worden besteed. Cameratoezicht - wijziging Al gemene Plaatselijke Verordening (APV) 2010 (VR 63/2010) De fracties van de PvdA en Groen Links willen zich in hun fracties nog even buigen over het voorstel. Zij willen het graag wat strakker regelen dan voorgesteld wordt door het college. Met name willen zij dat plaatsing van camera's voor beperkte tijd plaatsvindt. PS en SP delen deze mening. Meerjarenperspectief grond exploitaties 2010 (VR 66/2010) Diverse fracties constateren, dat dit stuk een stap is om tot verbeterde informatieverstrekking te komen. Enkele vragen worden nog voor de raadsvergadering schriftelijk beant woord, waaronder een vraag met betrekking tot de voormalige zieken huislocatie: - Infrastructuur voormalige zie kenhuislocatie aan de Burge meester Knappertlaan. Voor verharding, riolering, groen/ water, openbare verlichting, kunst werken zijn nog geen posten opge nomen. Heeft de hoogte van deze posten geen financiële consequenties voor de realisering van een nieuwe woonwijk ter plaatse van de voorma lige ziekenhuislocatie? Programmarekening 2009 (VR 67/2010) De subcommissie onderzoek der re kening heeft op 17 juni 2010 een advies uitgebracht met 12 aanbeve lingen. De subcommissie der rekening heeft met tevredenheid geconstateerd, dat de in 2008 ingezette opgaande lijn ten aanzien van de rechtmatigheid zich heeft doorgezet. Ook over de kwaliteit van de programmarekening constateert de subcommissie onder zoek der rekening verbeteringen. Wethouder Mostert staat positief tegenover de aanbevelingen. Met name de informatieverstrek king aan de gemeenteraad heeft de volle aandacht. Hierbij wordt ook de auditcommissie betrokken. Financiële rapportage 2010-1 (VR 68/2010) De wethouders Siljee en Mostert be antwoorden vragen over de volgende onderwerpen: - Extra structurele subsidie aan het Stedelijk museum. Op de vraag waarom de subsidie aan het Stedelijk museum niet is ver laagd antwoord wethouder Mostert, dat toezeggingen vanuit het verleden worden nagekomen. - Panden Hoogstraat-Midden en Monopole Op vragen over de financiële conse quenties voor de gemeente antwoordt wethouder Siljee, dat na het afronden van de plannen vopr deze panden de ze panden worden overgedragen aan derden. Het Fonds Schiedam-Vlaar- dingen subsidieert in de plannen. - Armoedebeleid. Wethouder Siljee antwoordt, dat armoedebeleid staat in het colle gewerkprogramma, dat door een meerderheid van de gemeenteraad is onderschreven. Steeds meer Schie dammers doen een beroep op ar moedebeleid. Als voorbeeld noemt hij het vergoeden van medicijnen, die voor eigen rekening komen. Met deze kwetsbare groep moet ui terst zorgvuldig worden omgegaan. Motie 27 mei 2010 m.b.t. feitenonderzoek grondexploi taties Schieveste en Gustoterrein (VR 75/2010) Een commissie bestaande uit raads leden heeft zich beraden over de dossiers van de grondexploitaties Schieveste en Gustoterrein. Op basis van haar bevindingen stelt deze com missie aan de gemeenteraad voor een raadsenquête te starten. Deze en quête zal zich richten op de gang van zaken rond de grondtransacties aan gaande het Gustoterrein. Een raad senquête is het zwaarste onderzoeks instrument dat de gemeenteraad tot zijn beschikking heeft. Het geeft de mogelijkheid om betrokkenen onder ede en in het openbaar te horen. Ten aanzien van de grondexploitatie Schieveste wordt voorgesteld de ge meenteraad de gelegenheid te geven vragen aan het college te stellen over het feitenonderzoek dat inmiddels is afgerond. Meer informatie over- de commis sies en raad, zoals de verslagen en de genoemde raadsstukken, vindt u op www.schiedam.nl onder Bestuurs Informatie

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6