Brandweer bezuinigt fors Maatschappelijk werken aan de Nieuwe Waterweg geding' dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 7 juli 2010 - Pagina 31 EXPOSITIE Fotografe Inge Hondebrink heeft revalidatie in beeld gebracht in het Vlietland ziekenhuis KUK&BLADER Kijk op nieuwestads- blad.nl voor het krantenarchief SCHIEDAM - Een mime meer derheid van de 20 aangesloten gemeenten heeft ingestemd met een bezuiniging van 4,5 miljoen euro op de Veiligheids regio Rotterdam-Rijnmond. Al leen Brielle, Hellevoetsluis en Middelharnis stemden tegen omdat zij vinden dat de kos tenbesparing de veiligheid in de regio onder druk zou zetten. Als gevolg van de bezuinigingen worden er kleinere brandweer teams ingezet bij kleine bran den een aantal kazernes moet fuseren. De bezuinigingen op de brandweer hoeven niet te leiden tot meer onveiligheid. Ideeën die er al lagen, worden nu wat sneller uitgevoerd", nuanceert brandweercommandant Elie met de inzet van dit soort klei- van Strien in VNG Magazine, nere busjes." VanStrien bedrukt een uitgave van de Vereniging dat deze busjes bij het perso- van Nederlandse Gemeenten. De Veiligheidsregio Rotterdam- Rijnmond, waar de brandweer onderdeel van uitmaakt, moet 4,5 miljoen euro neel zelf voor de deur staan. "Zij hoeven zich niet meer te melden bij de kazerne maar kunnen direct naar de plek van bestemming rij- 1}%j iimjuv-ii c,uiu UUOlt-llUlllllg lij" bezuinigen. BT8HÓVe11igheid den", legt hij uit. "Die busjes wor- "Dit levert al snel denalleen inge- niet in het een tijdwinst op van drie a vier zet in gebieden- met weinig uit rukken en een- laag risico", zegt de brandweer commandant. "Gecombineerd met een extra investering in rookmelders en andere brand- preventiemiddelen, hebben we een aantal gebieden uitgekozen waar we een pilot willen starten minuten." Door het plaatsen van rookmelders wordt een brand bovendien veel sneller opge merkt. Van Strien: "Alles bij el kaar kunnen we zo minimaal vijftien minuten sneller ter plaatse zijn." De kleine busjes worden alleen ingezet voor klei nere incidenten en buitenbran- den. Als blijkt dat ook sprake is van een binnenbrand, dan rukt een grotere wagen met een grotere bezetting uit. "Het is ab soluut geen vervanging van" de tankautospuit", benadrukt Van Strien. Dan is er nog de kwestie van de brandweerchauffeurs, die ook ambulances zouden moeten besturen. "Als je het zo leest, klinkt het inderdaad niet erg verstandig", geeft Van Strien toe. "Het zijn twee verschillende disciplines. Het is niet de be doeling om brandweerbestuur ders van de ene op de andere dag op de ambulance te zetten. Eerst moet worden onderzocht wat de mogelijkheden zijn. We gaan niet over een nacht ijs." SCHIEDAM - In deze ru briek laat een maatschap pelijk werker van Maat schappelijke Dienstverle ning Nieuwe Waterweg u meekijken in zijn spreek kamer. Hoewel de namen en omstandigheden onher kenbaar zijn gemaakt, krijgt u een beeld van de dagelijk se praktijk. Deze week: Het mes en de ik-boodschap Via het Steunpunt Huiselijk Ge weld kreeg ik een aanvraag om met een cliënt te spreken. El len (37) had haar man een mes op de keel gezet. Zij vertelde erg boos te zijn geworden, omdat haar man Ben (40) vreemd was gegaan. Het ging niet meer goed thuis, ver telde zij, en ze vertrouwde Ben met meer. Ik heb Ellen gevraagd of zij Ben de volgende keer wilde mee nemen omdat ik het als een probleem van hen beiden zag. Daarmee stemde zij in en de week daarop zag ik het echt paar in mijn spreekkamer. Er was weinig opbouwende com municatie mogelijk. Ze deden beiden hun verhaal, waarbij ze elkaar niet mochten onderbre ken. Daarna kregen ze de gele genheid terug te koppelen wat de ander had verteld. Uiteinde lijk werd duidelijk dat Ben zich geen man meer voelde omdat hij geen werk meer had. Daar door terug hij zich terug van zijn vrouw. Ellen had het idee dat hij het allemaal wel prima vond. Daardoor trok zij zich te rug van Ben. Kortom: er werd met meer gecommuniceerd. Van een buurvrouw kreeg Ben de aandacht die hij miste. Van liefde of verliefdheid was daar bij geen sprake. In de zes daaropvolgende ge sprekken hebben we aandacht besteed aan een meer effectieve manier van communiceren en daarmee ook geoefend. Het betreft communiceren van uit de ik-boodschap. Ellen en Ben hebben dit serieus aange pakt en kwamen daardoor nader tot elkaar. Zij on dernamen ook meer activitei ten samen zoals langs het strand wandelen, sa men naar de bioscoop en een keer uit eten gaan. Ben heeft het communiceren vanuit de ik- boodschap verder doorgetrok ken dan alleen thuis. Hierdoor is hij met meer zelfvertrouwen aan het solliciteren gegaan. Ik hoorde laatst dat hij was uitge nodigd voor een gesprek! Door dat zij aan hun relatie hebben willen werken, is verder huise lijk geweld - in elk geval voorlo pig - voorkomen. Ze overwegen om in relatietherapie te gaan, wat mij verstandig lijkt. Algemeen Maatschappelijk Werk is gratis en u hebt geen verwijsbrief nodig. Kijk voor meer informatie op www.md- nw.nl of bel 43510 22 (Vlaardin- gen), 47310 33 (Schiedam). Almatis staat voor Alumina Materials Innovative Solutions. Met een eeuw aan technische expertise in de productie en verkoop van kwalitatief hoogwaardige specialistische Alumina materialen, is Almatis wereldwijd marktleider in het leveren van Premium Alumina. De producten van Almatis wor den gebruikt binnen een scala van industrieën - waaronder de staal-, cement-, non-ferro-, plastic-, papier-, keramische industrie en de elektronica. Er werken wereldwijd 850 medewerkers op 20 locaties. Met ruim 129 medewerkers wordt, op onze locatie Rotterdam-Botlek, in twee fabrieken het productieproces sterk gestuurd op kwaliteit, productie-efficiency en veiligheid en gebruik gemaakt van o.a. six sigma technieken. Wij hebben plaats voor een full-time ALLROUND ELEKTROMONTEUR m/v Als medewerker van onze afdeling ETD krijgt u te maken met: PLC's, Procescomputers, kracht stroom, sturingsinstallaties, verpakkingslijnen en instrumentatie. De werkzaamheden bestaan uit: Het verbeteren en onderhouden van installaties Het zelfstandig afhandelen van storingen, inclusief het lopen van storingsdiensten Wij vragen: Voltooide MBO opleiding elektrotechniek of VEV Monteur Sterkstroom Installaties (VEV MSI) of gelijkwaardig en enige jaren aantoonbare werkervaring Flexibele inzet, u start in de dagdienst, later bent u werkzaam in de ploegendienst Eigen vervoer Wij bieden: Een afwisselende baan in een uniek productiebedrijf Ruime leer- en ontwikkelingsmogelijkheden; wij Zijn een Kenteq erkend leerbedrijFWaar het mogelijk is door te groeien naar Eerste Monteur Bedrijfsinstallaties (VEV EMBI) en uiteindelijk Technicus Bedrijfs Installaties (TBI) De juiste kandidaat kan in teamverband werken en heeft een flexibele instelling. Meer informatie over deze functie kan je verkrijgen bij: Willem van Rossum, Electrical Foreman, 0181 - 270165 Interesse? Laat het ons weten en stuur je brief, voorzien van motivatie en C.V. naar onderstaand (e-mail) adres. Almatis Rotterdam (officieel VAPRO leerbedrijf) Theemsweg 30 - 3197 KM BOTLEK Rotterdam (havennummer 5115), Human Resource Department, t.a.v. Marja van Gelder. E-mail naar HumanResources.ROT@almatis.com Commerciële werving naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Think alumina, think Almatis. Almatis staat voor Alumina Materials Innovative Solutions. Met een eeuw aan technische expertise in de productie en verkoop van kwalitatief hoogwaardige specialistische Alumina materialen, is Almatis wereldwijd marktleider in het leveren van Premium Alumina. De producten van Almatis worden gebruikt binnen een scala van industrieën - waaronder de staal-, cement-, non-ferro-, plastic-, papier-, keramische industrie en de elektronica. Er werken wereldwijd 850 medewerkers op 20 locaties. Met ruim 120 medewerkers wordt, op onze locatie Rotterdam-Botlek, in twee fabrieken het productieproces sterk gestuurd op kwaliteit, productie-efficiency en veiligheid en gebruik gemaakt van o.a.-six sigma technieken. Voor het initiëren en implementeren van verbeteringen in het productie proces en het machine park zoeken wij een JUNIOR PROJECT ENGINEER, FULLTIME die analytisch denken combineert met operationeel handelen, graag werkt in teamverband en een flexibele instelling heeft. Na een introductie periode ben je verantwoordelijk voor: het optimaliseren en vernieuwen van productie- en bedrijfsprocessen. het verbeteren van veiligheid, betrouwbaarheid en capaciteitsbenutting. het analyseren van productieprocessen, aandragen en implementeren van oplossingen en zorgen voor structurele borging. investeringstrajecten voor nieuwe of modificaties van bestaande installaties. contacten met ingenieursbureaus en toeleveranciers. Wij vragen: relevante HTS opleiding, zoals WTB of AOT, met kennis van AutoCAD. drive, conceptueel vermogen en creativiteit, die gecombineerd worden met oplossingsgericht denken en handelen, waarbij je de theorie vertaalt naar praktische oplossingen. kennis van productiefilosofieën, bijvoorkeur Lean Manufacturing, TPM, Six Sigma of de bereidheid deze eigen te maken. stage- en /of werkervaring binnen een productie omgeving geldt als een pre. beschikking over eigen vervoer. Wij bieden: een afwisselende baan in een uniek productiebedrijf. interessant werk, opleidingsmogelijkheden en goede arbeidsvoorwaarden. Meer informatie? Bel Arno Leerentveld, Engineering Maintenance Manager, 0181 - 270122. Interesse? Laat het ons weten en stuur je brief, voorzien van motivatie en C.V. naar onderstaand (e-mail) adres. Almatis BV Rotterdam (officieel VAPRO leerbedrijf) Theemsweg 30, 3197 KM BOTLEK Rotterdam (havennummer 5115), Human Resource Department, t.a.v. Marja J. van Gelder, HR Manager Email: humanresources.rot@almatis.com Commerciële werving naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Think alumina, think Almatis. Afscheid Juf Mieke! SCHIEDAM - Juf Mieke heeft afgelopen vrijdag afscheid genomen van de kinderen, de ouders en de collega's van basisschool De Wieken. De collega's en de ouders hadden een prachtig feest voor haar georganiseerd, een 'Miekedag'. luf Mieke werd welkom geheten voor de school met een mooi afscheidslied en heel veel bloemen. Daarna werd de dag gevuld met allerlei spelletjes, het springen op een springkussen en het leren van een dansje. Iedere groep had een speciale dans ingestudeerd en het laatste uur weid deze uitgevoerd voor juf Mieke. luf Mieke heeft 15 jaar op De Wieken gewerkt en deze school omgevormd tot een echte OGO school. Een school voor ont wikkelingsgericht onderwijs. Na de zomervakantie gaat ze werken op basisschool 'De Wereld' in Rotterdam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 31