Tentoonstelling 'Huis vol verhalen' in Stadswinkel Buizerd moet meeuwenoverlast terugdringen Het Ondernemersloket Bs voor alle (startende) ondernemers in Schiedam gemeente Schiedam De reizende tentoonstelling Huis Vol Verhalen van de Stichting Mooi Werk wordt geopend in de Stadswinkel op vrijdag 9 juli om 16 uur met een poppentheater op wiel tjes rond 16.15 uur op het Stadserf Huis Vol Verhalen gaat over wonen in Schiedam-West. Het vertelt de historie van de huizen aan de hand van persoonlijke verhalen van buurtbewoners. De expositie geeft op die manier een beeld van de ge schiedenis van mens en gebouw. Educatief De tentoonstelling is op woensdag 21 april van start, gegaan in basisschool De Kring, waarna de opstelling langs de andere basisscholen Annie M.G. Schmidt, De Wieken en de Sint Ber- nardus en zorgcentra Fran§ois Ha- verSchmidt en Frankeland reisde. Speciaal voor de scholen heeft Mooi Werk een bijpassend lesboekje ge maakt, om leerlingen spelenderwijs kennis te laten maken met de historie van hun woonwijk. Veel leerlingen zijn zelf op onderzoek gegaan naar historische overblijfselen in hun ei gen school of huis. Voor bewoners van zorgcentra was Huis Vol Verha len een groot feest der herkenning en werden her en der herinneringen opgehaald. Verhalen Door bewoners te interviewen kreeg stichting Mooi Werk, bekend van haar participatieprojecten in de wijk, informatie boven water over de geschiedenis van gebouwen in de buurt. De verhalen zijn als teksten en aüdiovisuele fragmenten verwerkt in de tentoonstelling. Beeldmateriaal van de huizen komt onder meer uit het gemeentearchief. De expositie is voorafgegaan door de Krant Vol Verhalen, die in Schiedam- West ver spreid werd in maart vorig jaar. Aan de hand van historische feiten en verhalen over het thema huizen werd de krant gemaakt. Deze krant is ook te zien op de tentoonstelling. Divers Schiedam-West Schiedam-West is een wijk met on geveer vijfduizend woningen. De di versiteit in architectuur en het aantal vooroorlogse woningen en monu menten geven West een eigen ka- I Foto's: Jade rakter. Veel gebouwen zijn van de hand van de architect A. Stahlie en Piet Sanders. Huis Vol Verhalen is tot en met vrij dag 20 augustus in de Stadswinkel te bezichtigen van maandag t/m vrijdag tussen 9 en 13 uur. De laatste locatie die de tentoonstelling aan doet is GGZ Delfland De Stadhouder, daar staat Huis Vol Verhalen van 23 sep tember tot 29 oktober. Meerinfo: www.stichtingmooiwerk.nl Huis Vol Verhalen Vuilniszakken zijn al langere tijd een prooi van meeu wen, die de zakken openpikken. Met name in de wijken Zuid en Centrum heeft dat veel zwerfvuil tot gevolg. De gemeente Schiedam zet vanaf maandag 19 juli een nieuw wapen in tegen de meeuwen. Een valkenier verjaagt de vogels met een Steppebuizerd, een relatief kleine roofvogel. De nieuwe methode is diervriendelijk. De buizerd valt de meeuwen niet aan, maar verjaagt ze slechts. Vervolgens waarschuwen de meeuwen elkaar, waardoor het effect nog wordt vergroot, De roofvogel wordt ingezet op de inzameldagen in de wijken, waar het huisvuil wordt aangeboden in vuilniszakken. In andere wijken wordt het afval ingezameld in containers,waardoor meeuwen er niet bij kunnen. Wethouder Ad Hekman verwacht met het inzetten van de buizerd een effectief middel gevonden te hebben tegen de meeuwen. Het gaat vooralsnog om een proef. Het tegen gaan van meeuwenoverlast is lastig, omdat meeuwen be schermde dieren zijn, waarop niet mag worden gejaagd. De verwachting is dat de hoeveelheid zwerfvuil in de wijken Zuid en Centrum substantieel zal afnemen. Stadserf 1 3112 DZ Schiedam 010-219 12 59 info schiedam.nl openingstijden: maandag 12.00 uur - 16.00 uur dinsdag, woensdag, vrijdag 8.00 -16.00 uur donderdag 8.00 uur - 20.00 uur Kennisgeving wet Milieubeheer Verklaring inzake melding artikel 8.19 Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 15 februari 2010 van Oliehandel Kerkhof Aldoc B.V. gelegen aan de Ringerspad 5 te Schiedam een melding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer ontvangen voor verandering van de inrichting. De melding betreft de aan de inrichting ver leende vergunning van 24 december 2007 en heeft betrekking op de toename van de huidige opslag met maximaal 250 liter aan diverse gassen. De voorschriften die verbonden zijn aan de vigerende vergunning, waarbor gen voldoende bescherming van het milieu. Inzage U kunt de verklaring inzake melding en de overige van belang zijnde stukken van 8 juli 2010 tot en met 18 augustus 2010 op de volgende plaats inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam. Op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur (telefoonnummer 010 - 246 8621). Indien daarom telefonisch wordt verzocht kunnen de stukken in de boven genoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien. Bezwaar Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na verzending van de verklaring inzake melding bezwaar maken tegen deze verklaring bij Burgemeester en Wethouders van Schiedam, onder vermelding van Awb-bezwaar in de linker bovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift, Postbus 1501 3100 EA Schiedam. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzending van de beschikking, die mogelijk niet samen valt met de termijn van terinzagelegging. De exacte verzenddatum kunt u opvragen bij de DCMR (010 246 8621). Inlichtingen De heer Eerland van de DCMR (Wm), 010 246 8029, DCMR bureau DCI (inzage, procedure en kopieën), 010 246 8621. Locatienummer: 307923. DMS: 21059892. Onttrekkinqsverqunnin Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het ont trekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte (een woning, kamers of delen van een woning) door afzonderlijke huishoudens wordt be woond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die één of meer kamers verhuren zijn verplicht over een zogenaamde onttrekkingsvergunning te beschikken. Deze vergunning is vereist voor het omzetten van een zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimten. Wat wordt verstaan onder onzelfstandige woonruimte? - Onzelfstandige woonruimte is woonruimte die geen eigen toegang heeft en die niet door een huishouden kan worden bewoond zonder afhankelijk te zijn van wezenlijke voorzieningen buiten die woonruimte. Wat wordt verstaan onder een huishouden? - Een huishouden is een alleenstaande (1) of twee (2) of meer personen, die een duurzame gemeenschappelijke huishouding voeren of willen gaan voeren. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdagT woens dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende onttrekkingsvergunning: Verzonden d.d. 22 juni 2010 Adres: Geervlietsestraat 8 B, 3114 VE, voor het omzetten van een zelfstan dige woonruimte in vier (4) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaapplaatsen; Deze vergunning is verleend op grond van overgangsrecht, als bedoeld in artikel 10 van het uitvoeringsbesluit kamerverhuur gemeente Schiedam. Hierin staat vermeld dat voor bestaande kamerverhuurbedrijven die tijdig een aanvraag om een vergunning hebben ingediend, de weigeringsgronden van artikel 4 van eerder genoemd besluit niet van toepassing zijn. N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden be sluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, ver zoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6