Woonplus nieuws Veel bereikt in een financieel moeilijk jaar Oog voor brandveiligheid Jaarverslag 2009 Algemeen Onderhoud Verzeker uw inboedel! Onlangs verscheen het jaarverslag 2009 met de titel 'Kwaliteit in samenwerking', waarin Woonplus de resultaten van het afgelopen jaar verantwoordt. De rode draad van het verslag: met diverse activiteiten zijn goede resultaten geboekt, maar deze staan onder druk door financieel moeilijkere tijden. Een goede samen werking is daardoor, meer dan ooit tevoren, cruciaal. In 2009 heeft Woonplus de nodige succes sen kunnen vieren. Samen Buurten zorgde voor een beter contact met bewoners in Schiedam Nieuwland. De veiligheid van on ze huurders is vergroot, doordat we in 2009 bijna 10.000 rookmelders hebben kunnen plaatsen. In Schiedam-Zuid en Nieuwland zijn prachtige nieuwbouwpro jecten gestart. Tweehonderdvijftig klanten dachten mee over de opzet en invulling van de nieuwe interactieve website van Woonplus. Een greep uit de resultaten waar Woonplus met trots op terugkijkt. In het jaarverslag staan er nog veel meer. Koers bijstellen De woningcorporatie werkt al jaren succes vol samen met huurders, bewonersgroe- pen, gemeente en andere samenwerkings partners met dit soort concrete resultaten als gevolg. Wat nieuw is, zijn de omstan digheden waarbinnen Woonplus dat nu moet doen. Financieel gezien, vielen de resultaten over 2009 tegen. De econo mische malaise door de kredietcrisis is uiteindelijk ook aan Woonplus niet voorbij gegaan. Kostenstijgingen in de bouw, teruggang in de inkomsten door lage huur verhogingen en onverkochte woningen zijn daar voorbeelden van. Tegelijkertijd blijven investeringen in het woningbezit van Woonplus de komende jaren nodig. Woonplus is daarom èind 2009 de onder- nemingskoers gaan bijstellen. Investeren Woonplus blijft hard werken aan de woon wensen van met na'me de minder draag- krachtigen in Schiedam. Daarvoor zijn enorme investeringen nodig, qua geld en qua inzet. Bij het zorgen voor prettig wonen en een leefbare woonomgeving is samenwerken geen keuze, maar een absolute noodzaak. De medewerkers van Woonplus zullen zich daarbij blijven laten inspireren door de huurders, bewoners- groepen en andere samenwerkingspartners. Jaarverslag lezen? Het jaarverslag van 2009 is beschikbaar op www.woonplus.nl in de rubriek 'Over Woonplus' via dë link 'Publicaties'. Brand is nooit voor honderd procent uit te sluiten, maar u kunt er zelf veel aan doen om de kans op brand te verkleinen en de eventuele schade te beperken. Daarom werkt Woonplus sinds enkele jaren samen met de Brandweer Rotter dam-Rijnmond om brandveiligheid onder de aandacht te brengen. Een belangrijk, maar eenvoudig middel om iets aan de brandveiligheid te doen is het plaatsen van rookmelders. Met een wer kende rookmelder verdubbelt namelijk de kans dat de bewoners een woningbrand overleven. Woonplus heeft daarom in 2009 alle woningen gratis van rookmelders voor zien. In totaal werden bijna 10.000 rook melders geïnstalleerd. Controlelijst Een ander eenvoudig middel is de folder 'Controlelijst brandveiligheid thuis', waar mee u kunt testen hoe brandveilig uw eigen huis is. Ook bevat de folder tips over hoe uw brand kunt voorkomen. Deze folder staat op www.brandweer.nl in de rubriek 'brandveiligheid'. Kies voor de oranje knop met de tekst 'Publieksfolders op een rijtje'. Inboedelverzekering Ook is het heel belangrijk om in het geval van brand goed verzekerd te zijn. Een opstalverzekering hoeft u ais huurder niet af te sluiten, want die is voor rekening van Woonplus. Wel bent u zelf verantwoordelijk voor het afsluiten van een inboedelverzeke ring! De schade aan uw spullen door brand (of bijvoorbeeld inbraak) wordt dan vergoed. Zorg er daarbij voor dat u niet bent 'onder- verzekerd', want dan krijgt u slechts een deel van de schade terugbetaald. Wilt u klussen? Woonplus geeft huurders veel vrijheid om de woonruimte aan te passen aan hun wensen. Uiteraard moeten de veranderingen wel aan een aantal voorwaarden voldoen. De voorwaarden zijn er om de veiligheid en een goede kwaliteit te garanderen, ook voor een volgende huurder. Als deze goed worden nageleefd, ontstaan er geen problemen bij verhuizing. U mag de aanpassing dan achterlaten en in sommige gevallen stelt Woonplus daar zelfs een vergoeding tegenover. Het is verstandig om alle veranderingen schriftelijk te melden. Voor een aantal klussen heeft u uitdruk kelijk schriftelijke toestemming van Woonplus nodig. Dan gaat het bijvoor beeld om het aanpassen van de indeling van de woning of veranderingen aan de gevel (zoals het aanbrengen van zonwering of een antenne). Vraag voor meer informatie naar de folder 'Onderhoud en klussen' of bekijk deze op www.woonpius.nl in de rubriek 'Ik ben een huurder' onder 'Onderhoud en klussen". u i/> Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 20 45 100, Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 25 augustus. Jaarverslag 2009 Woonplus Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 14