Een zonnige 6e editie Bijzonder wonen in het Land van Belofte juli 2010 In de wijken In de wijken Woonplus kort Talent en vrijwilligers ge zocht voor Nieuwland Life! Groenoord Zomerfeest 2010 Woningaanbod Woonplus... óók voor vrije sector huurwoningen V Op zaterdag 2 oktober is het weer tijd voor Nieuwland Life. Dan is het Willem Dreesplein weer het podium voor veel muziek, dans en zang. Ben jij het muziek-, dans-, goochel- of zangtalent dat Nieuwland zoekt? Woon je in Nieuwland en ben je tussen de 5 en 18 jaar oud? Dan is onze talentenjacht echt iets voor jou! Wil je meedoen of hier meer over weten? Stuur dan een e-mail naar Kanar Rashid, kra@woonplus.nl. Vanaf 16 augus tus kun je ook langskomen op het spreek uur bij buurtpost Troelstralaan 83, maandag van 13.00 tot 14.00 uur. Voor de 18-plussers Ook zoekt de organisatie van Nieuwland Life nog vrijwilligers. Wilt u helpen dit evenement te organiseren of wilt u ons tijdens het festival ondersteunen? Geeft u zich dan nu op bij Jeffrey Davidsz, jdv@woonplus.nl. De vrijwilligersavond vindt plaats op 28 september. Zaterdag 26 juni werd in het Oreliopark de zesde editie van het Groenoord Zomerfeest gehouden. Alle ingrediënten voor een fan tastisch feest waren er; uiteenlopende optredens op het grote podium, sport en spel voor de jeugd, veel publiek en een zonnige zomerdag. Daarmee werd ook de editie van dit jaar een groot succes. Het programma was zeer gevarieerd; van Brassband tot Shantykoor, van breakdansers tot buikdanseressen, van een Wii-spelcompu- ter-competitie tot een voetbaltoernooi en van een mobiele kinderboerderij tot een wereld keuken. Het doel, een daverend feest organi seren voor en door Groenoorders van alle leeftijden, is weer ruimschoots gehaald. (iff ÜJ Bent u op zoek naar een huurwoning in de vrije sector? Ook daarvoor kunt u bij Woonplus terecht. U heeft daarvoor geen woonpas nodig en de meeste woningen zijn per direct beschikbaar. Een mooi voorbeeld zijn enkele stads- appartementen die nu beschikbaar zijn in 'Het Land van Belofte'. "Het Land van Belofte heeft iets speciaals", zegt Cas Kouwenberg, coördinator Mutatie van Woonplus. "Het is modern wonen, maar midden in het oude stadshart van Schiedam. Vanuit de woonkamer van de appartementen kijk je uit over de Broers- vest, de Liduina Basiliek en het theater. Een heel mooie combinatie tussen het stadse leven en rust, vind ik. Winkels, restaurants en cafés zijn letterlijk om de hoek, maar ook rustige plekken vind je op loopafstand. De binnentuin van het Land van Belofte, het Sebastiaanshof, is daarvan wel het mooiste voorbeeld." Modern En wat maakt het Land van Belofte modern? "Het is natuurlijk nieuwbouw. De woningen zijn in 2006 opgeleverd. De appartementen hebben een ruime woonkamer, die erg licht is doordat de gevel vrijwel geheel uit ra men bestaat. Er is een halfopen keuken, een bijkeuken en er zijn twee ruime slaapkamers. Parkeren is geen probleem, wantje hebt je eigen parkeerplaats in de parkeergarage onder het complex. Ook dit is een mooie combinatie, wat mij be treft: een modern gebouw met alle ge makken die daarbij horen, maar met een architectuur die goed past in de monu mentale omgeving." Modelwoning De huurprijs van de stadsappartementen bedraagt circa 840,- inclusief parkeer plaats en exclusief servicekosten. Een film pje op www.woonplus.nl geeft u een eerste indruk van de modelwoning aan de Boter- straat. Kijk daarvoor in de rubriek 'huren' bij 'modelwoningen'. Geïnteresseerd? Neem voor een vrijblijvende afspraak con tact op met onze mutatiemedewerkers via (010) 204 51 00. Kijk voor ons actuele aanbod in de vrije sector op www.woonplus.nl in de rubriek 'ik zoek een woning' bij 'direct te huur'. Aftrap eerste Cruyff Court Schiedam Op 10 juli is in Nieuwland de eerste Schiedamse Cruyff Court geopend. De Cruyff Court is een speciaal ingericht trapveld waar belangrijke waarden als 'samen spelen', 'respect voor elkaar' en 'gezond bewegen' centraal staan. Het veld is gerealiseerd vanuit het Wijk Actie Programma en mede gefinancierd door de Stichting Cruyff Court KNVB Velden. Het speelveld aan de Parkweg werd ge opend door wethouder Maarten Groene, directeur Bob Vënhuizen van Woonplus en Carole Thate, directeur van de Stichting CruyffCourt KNVB Velden. Direct daarna kwamen de voetballers in actie. De 14-ja- rige Schiedamse voetbaljongleur Nigel Voets trapte af, gevolgd cloor een voet balshow van straatvoetballer Soufiane Touzani. Daarna namen jongeren uit Schiedam hét nieuwe veld direct in gebruik tijdens een 5x5 toernooi. Ideeën In de wijk Nieuwland worden verschillende projecten uitgevoerd om deze 'aandaehts- wijk' aantrekkelijker te maken. Gemeente Schiedam en Woonplus investeren daar in via het Wijkactieprogramma Nieuwland. Voorkom legionella! Tijdens de zomervakantie staat water vaak lang stil in de waterleidingen, terwijl de temperatuur vaak hoog is. Dat vergroot de kans op de legionella- bacterie. Deze bacterie kan de 'vetera- nenziekte' veroorzaken, waarbij de ziekteverschijnselen variëren van een lichte griep tot longontsteking. U kunt met legionella besmet raken, wanneer u zeer kleine waterdruppeltjes in de lucht inademt. Bent u langer dan een week niet thuis geweest? Laat het water van alle kranen (warm en koud) dan een minuut lang rustig stromen. Voorkom daarbij dat u het water vernevelt. Houdt de sproeikop onder water in een emmer of haal het sproeistuk van de kraan af. Ook in een tuinslang kan legionella zich ontwikke len. Spoel daarom de tuinslang die u niet dagelijks gebruikt eerst door. Laat het water zonder sproeistuk een minuut in een gieter stromen. Beter nog; laat uw tuinslang na elk gebruik leeglopen. Kijk voor meer informatie op www.vrom.nl bij 'onderwerpen' en kies 'legionella'. Spreekuren Onze complexbeheerders en medewerkers sociale begeleiding van Woonplus spelen een belangrijke rol in de buurt. Zij vormen de ogen en oren van de wijk, wijzen op de regels, spreken bewoners aan, signaleren problemen en helpen deze op te lossen. Vragen, opmerkingen of meldingen? Bezoek het spreekuur! Stad Centrum Di. 15.30 tot 16.30 uur Bagijnhof 20 Oost Di. 10.00 tot 11.00 uur Wattstraat 35 West Do. 15.30 tot 16.30 uur Van Beverenstraat 36B Zuid Di. 14.30 tot 15.30 uur Zwartewaalsestraat 11 Noord Van Beethovenpiein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Onderbouw Van Beethovenflat Groenoord Midden C Di. 10.00 tot 12.00 uur L. Zimmermannplein 55a Groenoord-Zuid Di. en do. 14.00 tot 14.30 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermansplein Ma. 09.00 tot 9.30 uur Do. 13.00 tot 13.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek Lisztplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Lisztplein 241a Nieuwland B.H. Gretelaan Di. 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 289 Nolenslaan Do. 13.00 tot 14.00 uur in Min. Donkerstraat 11 even weken/ D. Curtiusstraat 94 oneven weken Troelstralaan Ma. 13.00 tot 14.00 uur Buurtpost Troelstralaan 83

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 15