IK rij! 3x BMW X5 XDRIVE40D In het bad i'4* Win M ■mmdrnKT VIP première kaarten De populariteit van de BMW X5 is groot. Onlangs verliet de miljoenste de fabriek in Ame rika. BMW geeft het succes een vervolg met een facelift. Die omvat nieuwe designde tails zoals grotere luchtinlaten aan de voorzijde en een nieuw vormgegeven achterbumper. Tevens is de afwerking rondom de uitlaten veranderd. Meer car- rosseriedelen zijn in de kleur van de carrosserie gespoten en de koplampen hebben voortaan de LED-toevoeging in de vorm van 'coronaringen'. Ook de ach terlichten zijn voorzien van die techniek. Het verhoogt de zicht baarheid van de auto. Behalve deze veranderingen doen in de X5 ook een nieuwe reeks efficiënte zes- en achtci lindermotoren hun intrede. Een achttrapsautomaat is voortaan standaard. Meer kracht en zui niger zijn de kenmerken van de motoren. De kennismaking met de X5 xDrive40d vroeg om verlenging omdat de auto comfortabel en sportief rijden combineert. De instapprijs be draagt 82.200 euro. De prijs van de uitvoering waarmee we ken nismaakten was 129.161 euro: luxe als sleutelwoord. FACELIFT BMW X5 1BMW heeft de X5 een facelift gegeven. Je moet van goede huizen komen om de uiterlijke verschillen te zien. De achterkant heeft qua design de grootste verande ring ondergaan. 2 De 40d is een dooront wikkeling van de 3.5 liter. De aanpak zorgt voor ze ven procent meer vermogen en een verbruik van 7,5 liter per 100 kilometer en dat is tien procent minder dan zijn voorganger. 3 De Steptronic achttraps automaat doet zijn werk optimaal. Het lijkt alsof hij geen inspanning hoeft te leve ren zo soepel kiest hij steeds het juiste verzet. 4 Veiligheid is een kost baar goed. De X5 krijgt van de techneuten voor zieningen, die alleen nog in combinatie met de 5 Serie leverbaar waren zoals Lane Change Warning (do- dehoek waarschuwing), Lane Departure Warning (spooras- sistent) en Speed Limit Info (de techniek attendeert de bestuurder op de geldende snelheidsregels). 5Head-Up display. Het kost 1.710 euro maar het geeft rust om je snelheid en de aanduidingen van na vigatie boven de motorkap te zien 'zweven'. 6 De BMW X5 is met zijn RDW-gewicht van 2.110 kilogram een enorme kolos. Toch stuurt de auto perfect. Geen moment heb je het gevoel met een mastodont op pad te zijn. Active Front Steering is daarbij (voor 1.391 euro) een handige assistent. 7Eigenlijk wil je met je X5 niet met een trekhaak gezien worden. De meta len knobbel doet immers een beetje afbreuk aan de sporti viteit en de esthetiek van de auto. BMW snap daf en kan de X5 voorzien van een trekhaak met elektrisch wegklapbare kogel. Het was even zoeken naar het knopje in het bagage compartiment maar het werkt verbluffend goed. 8Comfortverhogende voorzieningen zijn ook bij BMW in vertrouwde handen. Een goed voorbeeld daarvan is de comfortopening en sluiting van de voorportie ren. Met de sleutel op zak is het aanraken van een knopje op de handgreep voldoen om het portier te openen. Het kost een paar euro's maar dan heb je ook wat en dat geldt ook voor het totaalplaatje wat de X5 en zijn extra's bieden. F7FRSACTIF I P&0 FFRR1FS COLUMN I HFNK SPAAN Ik zeg ligbad omdat we thuis een zitbad hadden. Vermoedelijk daarom woon ik nu in een huis met twee ligbaden. Het zitbad, een granito kuip en een dito gootsteen met opstaande randen waarop ik mijn benen kwijt kon toen ik ouder en langer werd, was een vooruitgang na de zinken teil in mijn geboortehuis. Eenmaal per week liet mijn moeder de teil voor driekwart vollopen en voegde er een ketel kokend water aan toe. Het bad was altijd te koud. Als ik me goed herinner zaten mijn broertje en ik vroeger samen in de teil. Het wasprocédé speelde zich afin een onverwarmde bijkeuken waarde wringer en een mangel stonden. In het volgende huis, dat met het zitbad, was een geiser dus koud heb ik het in bad niet meer ge had. Bij oom Gerard ging ik graag logeren. Er was een ligbad waar ik eens per week gebruik van kon maken. Ook daar was het comfort beperkt. Om economische redenen mocht er niet meer dan twee decimeter water in het bad. Ik herinner me een enigszins geelbruin uitgesla gen kuip op pootjes. Ik wentelde me in het laagje water bij het licht van een peertje en een matglazen bovenlicht in de hoek van de badkamer. Later werd ik een badlezer. Met een boek in de hand en een glas witte wijn binnen be reik kan ik een uur in Na de inleidende twee kwatrijnen van dit bad- sonnet, volgt nu de chute. De douche in de hotelkamer in St. Jean de Luz hing boven het bad. Er was geen gordijn. Dan moet je zittend in het bad douchen, anders wordt het een waterballet. Normaal sta ik voorzichtig op uit het bad. Omdat ik nu slechts haastig had gedoucht was ik niet geconcentreerd. Ik pakte de badrand, trok mezelf op, voelde mijn hand uitglijden overzeepresten, viel terug en brak een rib tegen de badrand. Het is nu een week gele den en nog steeds word ik 's nachts wakker van de pijn zodra ik beweeg. Het zal even duren voordat ik weer in het bad ga. Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan JEN KOOKT I MAKKELIJK EN GEZOND Wat eten vandaag? 9 Ga naar www.deweekkrant.nl/arjen-kookt voor Sammy's Avonturen 3D voor 4 personen! Wp arrangement Looptijd actie: tot vrijdag 30 juli 15.30uur ga snel naar vw de ek int actie Dé Weekkrant vaart samen met P&O Ferries naar hartje Rotterdam en u leunt daar bij zijn! Stap in september aan boord voor een unieke dagtocht dwars door de Rot terdamse havens tijdens het waterspektakel van De We reldhavendagen. Vanaf Europoort vaart het 215 meter lange schip de Nieuwe Waterweg langs Maassluis, Vlaardingen, Schiedam en Delfshaven tot aan de impo sante skyline van Rotterdam. In het centrum nemen wij deel aan een aantal spectacu laire helikopterdemonstraties voordat het schip bij de Eras- musbrug onder toeziend oog van duizenden toeschouwers een sierlijke draai maakt. Vanaf de buitendekken heeft u van ruim 30 meter hoogte een fantastisch uitzicht op alle kade activiteiten en is het echt genieten als onze Cruiseferry het centrum van Rotterdam binnen komt varen. Onder weg is het gehele schip aan de binnenkant te bezichtigen. Aanbieding Zaterdag 4 of zondag 5 september 2010. Normaal: €59 p.p. Weekkrant aanbieding: €54 p.p. Kinderkorting (t/m 15 jaar): €10 per kind. Lunchbuffet: €25 p.p. (beperkt aantal plaatsen). Busvervoer U kunt busvervoer naar P&O Ferries in Europoort bij boeken. Opstapplaatsen: Weert: €40 p.p. retour Eindhoven: €35 p.p. retour Tilburg: €30 p.p. retour Breda: €25 p.p. retour Rotterdam: €15 pp retour Bij voldoende deelname. Voor boekingen bel 020-2013333 (ma-za 09.00-17.00 uur). TM)/\k^ "p Vermeld uw kortingscode HPtTIAC WEG Wereldhavendagen 1 W/ f A l W.1ICÖ

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 37