Schiedam gaststad van de bruine vloot Nieuw asfalt voor gedeelte Schiekade Motorboten op de Poldervaart eerdaags op de bon Permanent kunstgrasveld Maasboulevard in aanleg www.schiedam.nl Gemeenteberichten 28 juli 2010 nummer 30 Pagina 2 Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van 's-Gravelandseweg 401, 3100 AE Degerfors 71, 3124 RA Degerfors 77, 3124 RA Nieuwe Waterwegstraat 52,3115 HE Van Heekstraat 43, 3125 BN Vivaldilaan 99 t/m 183, 3122 HX 25 juni 2010 tot en met 23 juli 2010 Het gedeeltelijk veranderen van de zijgevel t.h.v. stookruimte Het plaatsen van een airco unit Het plaatsen van een airco unit Het plaatsen van een laad lossteiger Het plaatsen van reclame (2e fase) Het gedeeltelijk vernieuwen van de hoofdentree Verleende bouwvergunningen Verzonden 19 juli 2010 Graaf Florisstraat 43, 3117 PJ Jan Vermeerstraat 26, 3117 WS Verzonden 26 juli 2010 Lange Nieuwstraat 5, 3111 AC Het plaatsen van een dakkapel aan voor- en achterzijde Het plaatsen van een dakkapel aan de voorzijde Het oprichten van één vrijstaande woning en 15 te vergroten buitenruimten (terras sen boven water) en bijbehorende voor zieningen als waterkering en erfafschei- dingen Mina Krusemanstraat 18, 3123 SJ Het gedeeltelijk vergroten van de entree N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende/ indien h it wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende sloopvergunningen Verzonden 20 juli 2010 Oostsingel 106, 3112 GG Verzonden 21 juli 2010 Amperestraat 17, 3112 MA Verzonden 26 juli 2010 Calandstraat 71/73/87/89, 3125 BA Calandstraat 83F 's-Gravelandseweg 280 en 282 Kerkweg 51, 3124 KD Woudweg 24,3123 KG Het verwijderen van asbest Het verwijderen van asbest Het slopen van asbesthoudende materialen Het .slopen van asbesthoudende materialen Het slopen van een serre en indelingen van de zoldering Het slopen van een houten schuur N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. U wordt Verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Algemene Plaatselijke Verordening De gemeenteraad heeft op 1 juli 2010 een wijziging van de Algemene Plaatse lijke Verordening Schiedam 2010 (APV) vastgesteld. De wijziging betreft het toevoegen van artikel 2.11.1 afdeling 11 hoofdstuk openbare orde met betrek king tot cameratoezicht op openbare plaatsen. Dit artikel geeft de-burgemees ter de bevoegdheid om te besluiten tot het plaatsen van (vaste) camera's voor een maximale duur 3 jaar ten behoeve van het toezicht op openbare plaatsen in het belang van de handhaving van de openbare orde en veiligheid. Het artikel in de gewijzigde APV 2010 treedt in werking met ingang van de achtste dag na die van de bekendmaking en is op te vragen bij het gemeente informatie punt, gevestigd aan het Stadserf 1 te Schiedam. Een visafslag die weer tot leven komt, een fruitveiling vanaf historische Westlanders en in de avonduren films en andere beelden op de zeilen en theateracts en live muziek op de kades. Dat is een kleine greep uit het programma van het evenement Scyedam Vaert dat van 30 juli tot en met 1 augustus plaatsvindt in Schiedam. In verband met de jaarlijkse reünie van de Landelijke Vereniging tot Behoud van het Historische Bedrijfs- vaartuig liggen komend weekend zo'n 200 historische bedrijfsvaartuigen fn de Schiedamse havens. Er vinden vele activiteiten plaats in, op en rondom het water. Zo doet de stoomsleepboot 'Hercules' op vrijdagmiddag een aanval op het wereldrecord slepen op de Nieuwe Maas. In 45 minuten tijd wil de 'Hercules' met een sleep van minimaal zestien klassieke zeilschepen een traject van een kleine vier kilometer op de Nieuwe Maas afleggen. Op zaterdag en zondag kunt u zelf de Maas op varen aan boord van één van de stoomschepen. Uitgebreid programma Nadat de meeste schepen op donderdag en vrijdag de stad binnen zijn gevaren, kan het publiek op zaterdag en zondag aan boord van enkele schepen kennismaken met het wonen en werken op een schip. Maar ook is het mogelijk om met de fluisterboot tussen de schepen door te varen. Verder wordt er weer vis verhandeld op de plek van de oude Schiedamse Visafslag. Door middel van demonstraties, workshops en natuurlijk het eten van vis, komt een stukje geschiedenis tot leven. Op de Vismarkt staan onder meer een paling- en haringroker, een mossel en oesterkoker, een touwslager en een scheepskaarsen- maker. 's Avonds is er het programma Schiedam Schit tert. Er worden films en andere beelden vertoond op de zeilen van de bedrijfsvaartuigen. Ook is het op de mooi verlichte havens genieten van live muziek, theateracts en kunstinstallaties. De musea hebben een aanvullend programma tijdens Scyedam Vaert. In de Kapel van het Stedelijk Museum Schiedam zijn films van Wilton Feyenoord te zien en in het Jenevermuseum is een tentoonstelling over de relatie van de stad'met de binnenvaart, visserij en scheepsbouw te bezichtigen. Hier kunnen bezoekers ook de speciaal voor dit weekend gedistilleerde 'Scydams Water' jenever proeven. Kijk voor het totale programma, aanvangstijden en bereikbaarheid op www.scyedamvaert.nl. Panoramische projectie Korenbeurs 'Schiedamsch Water' Zaterdag - 31 juli 2010 - 23.00 t/m 24.00 uur Op Zaterdagavond, 31 juli 2010 van 23.00 t/m 24.00 uur zal de panoramische projectie van'de audio-visuele productie 'Schiedamsch Water' van beeldend kunstenaar Ron Weijers op de buitenwanden van het historische rijksmonument 'de Korenbeurs' in Schiedam plaatsvin den, als programmaonderdeel van het 'Scyedam Vaert evenement (30 juli tot en met 1 augustus 2010). Het wegdek van de Schiekade tussen de Polderweg en het fietspad naar de Matlingeweg, wordt op maandag 23 en dinsdag 24 augustus 2010 vernieuwd. Op maandag wordt de oude asfaltlaag verwijderd en op dinsdag wordt de nieuwe deklaag aangebracht. Tijdens het aanbrengen en uitharden van het nieuwe asfalt op dinsdag 24 augustus is het wegdeel beperkt doorgankelijk. Voor de hulp diensten is de doorgang te allen tijde gegarandeerd. De afsluiting wordt met borden aangegeven. Voor vragen over de asfaltwerk- zaamheden kunt u terecht bij de heer D. Boer (projectleider gemeente Schiedam) via telefoonnummer 010- 219 1672 of per email via d.boer@ schiedam.nl. De gemeente Schiedam en de poli tie ontvangen steeds vaker klachten over het gebruik van motorboten op de Poldervaart. Het Hoogheem raadschap van Delfland stelt regels met betrekking tot het ge bruik van vaarwegen. De Polder vaart is geen aangewezen vaarweg en het is derhalve verboden om op de Poldervaart te varen met een motorvaartuig/motorboot. Om het rustgebied op en rondom de Poldervaart te waarborgen, wordt vanaf heden actief gehandhaafd op het verbod voor motorboten. Meer informatie over de regelgeving om trent het gebruik van waterwegen, kunt u vinden op de wèbsite van het Hoogheemraadschap van Delfland: www.hhdelfland.nl/digitaal-loket/ vergunning-melding/varen-in-delf- land. U kunt ook telefonisch con tact opnemen met het Hoogheem raadschap via telefoonnummer 015 -2608108. Op 9 augustus aanstaande start de aanleg van een nieuw permanent kunstgrasveld op de Maasboule vard. Het veld krijgt een kunstgras bodem, twee doelen en wordt om geven door een hek van drie meter hoog. Naar verwachting kunnen voetballertjes) het veld medio sep tember 2010 in gebruik nemen. Met de locatiekeuze van het veld (ten westen van Eetcafé Barney Beer) is ruimte gelaten voor eventuele reali satie van andere recreatieve voorzie ningen op de Maasboulevard. Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (OIO) 2X9 1111 Stadswinkel, Stadserf 1 Fax: (010) 473 70 21 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam E-maHLinfo@schiedam.nl Eindredactie Gemepnte Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 7