Vouchers voor wijkinitiatieven 14 Kent u iemand die in aan merking komt voor een Lintje? Fondsenwerving en Sponsoring Binnenkort op vakantie? Paspoort vernieuwen? 'Hetis jouw wijk dus jy 3>: i mag het zeggen Een Koninklijke onderscheiding in 2011? Aanvragen vóór 1 augustus 2010! 4Ê Openingstijden Let op gemeente Schiedam Een leuk idee om samen met bewoners en buurtge noten uit te voeren? Vanaf nu kan dat! Wilt u graag een veldje in de buurt om te sporten? Speel toestellen voor jong en oud? Of toch liever een picknick tafel om gezellig aan te eten? Fleurige plantjes in elke straat? Of maakt u liever een mooi kunstwerk, samen met bewoners uit de buurt? Misschien heeft u een ander idee voor uw wijk. Laat het ons weten. Want een goed idee verdient uitvoering. De vouchers bewonersinitiatieven hebben het mogelijk gemaakt dat diverse bewoners wensen zijn uitgevoerd of in uitvoering zijn. Zo zijn er diverse speelplekjes opgeknapt, hangen er in diverse straten hanging baskets en zijn er picknicktafels geplaatst. Daarnaast zijn er diverse feesten gerealiseerd, zijn er sociale sofa's in de #C .-MtSkz - y - stad geplaatst en zijn er buurtbarbecues geweest. Tot 1 september is het weer mogelijk om ideeën voor uw wijk in te dienen. Heeft u ook een goed idee voor uw wijk? Kijk dan op www.schiedam.nl/hetisjouwwijk of bel naar het secretariaat van de afdeling wijkontwikkeling via 010-2191023. Iemand kan in aanmerking wor den gebracht voor een Koninklijke onderscheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. In Schiedam zijn honderden vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hiervoor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bijzondere prestatie hebben ge leverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omgeving die wellicht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u diegene voordragen. Koninklijke onderscheidingen Omdat aan de aanvraag van een Ko ninklijke onderscheiding een lange procedure verbonden is, moeten een dergelijke aanvraag ten behoeve van de volgende algemene decoratiever lening op 29 april 2011 vóór 1 au gustus 2010 bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de bur gemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u downloaden via www. A lintjes.nl. Formulieren zijn ook op te vragen bij het kabi net van de burgemeester, telefoon nummer 010-2191116 of per e-mail wej.steekelenburg@schiedam.nl. Verder is er een informatiefolder beschikbaar met als titel 'ere .wie ere toekomt', uitgegeven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze informatiefolder en overige informa tie zijn eveneens verkrijgbaar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, worden Koninklijke onder scheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Op 8 september a.s. organiseert het Steunpunt Vrijwilligerswerk van de gemeente Schiedam een thema-avond Fondsenwerving en Sponsoring. De avond is bestemd voor organi saties die met vrijwilligers werken en heeft tot doel inzicht te geven in de mogelijkheden van het verkrijgen van subsidies, giften etc. Aan de avond doen o.a. mee het Fonds Schiedam-Vlaardingen e.o., de Rabobank en het Gemeenschaps fonds Schiedam^ waar direct een aanvraag kan worden ingediend. Op 10 november worden de uitsla gen bekendgemaakt en toegelicht. De uitnodigingen zijn inmiddels naar organisaties verzonden. U heeft ech ter ook de mogelijkheid u aan te mel den via email adres svs@ schiedam. nl uiterlijk tot 15 augustus 2010/ Oud en Nieuw viering, kerstbomenverbranding Ook dit jaar is het mogelijk om een stookontheffing te krijgen voor een vreugdevuur tijdens de jaarwisseling. Het doel is om een prettige en vreugdevolle Oud en Nieuwviering te bewerkstelligen en om ongeregeld heden te voorkomen. De veiligheid van mensen en gebouwen staat hierbij voorop. Wie een vreugdevuur wil stoken moet net als in voor gaande jaren wel over een ontheffing beschikken. Per locatie wordt één ontheffing uitgegeven. Tot 1 oktober 2010 kunt u zich aanmelden voor zo'n ontheffing. Ont heffinghouders dienen van onbesproken gedrag te zijn en dienen te kunnen fungeren als aanspreekpunt voor gemeente, politie en brandweer en tevens voor buurtge noten. De ontheffinghouder en zijn team kunnen na kerst aan de slag om het mooiste vreugdevuur van Schiedam op te bouwen. Om de dagen tussen Kerst en Nieuwjaar op een voor iedereen geslaagde manier te laten verlopen, is een aantal spelregels van belang. Brandstapels waarvoor geen ont heffing is verleend zijn niet toegestaan en daartegen zal worden opgetreden. In de vergunde brandstapels mogen uitsluitend kerstbomen worden verwerkt. Het gebruik van sloophout, autobanden en andere materialen is niet toegestaan. Uiteraard is diefstal van kerstbomen niet toegestaan. In voorkomende gevallen zal hier dan ook tegen worden opgetreden. Aanvragen voor een stookontheffing kunnen worden aangevraagd tot 1 oktober 2010, telefonisch of schrifte lijk bij de gemeente Schiedam, afdeling veiligheid, mevr. Deegeling 010-2191436 of dhr. Caris, 010-219 1419. Maak een afspraak met de Stadswinkel via www.schiedam.nl Uiteraard kunt u ook een afspraak maken voor andere producten van de Stadswinkel. Zonder afspraak Maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Met afspraak Maandag, woensdag, donderdag van 14.00 tot 20.00 uur. Vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. (Dinsdagmiddag en -avond gesloten.) Toch bellen? Dat kan tussen 09.00 en 17.00 uur (010)219 1111 Veel Schiedammers maken telefonisch of via www.schiedam.nl een afspraak met de Stadswinkel. Voor het maken van een afspraak kunt u het beste een week voor de gewenste datum contact opnemen. Dat kan telefonisch of via www.schiedam.nl u aanmelden. Mutatie register Kinderopvang Per 15 augustus 2010 heeft een mutatie in het Register Kinderopvang gemeente Schiedam als bedoeld in artikel 46 van de Wet kinderopvang plaatsgevonden. Het aantal kindplaatsen buitenschoolse opvang GorzenKids is van 20 gewij zigd in 30. De volgende gegevens zijn opgenomen in het register Kinderop vang. Gegevens van de houder Naam (rechtsvorm) Adres Postcode Vestigings- of Woonplaats Telefoon KomKids Kinderopvang B.V. B.V. Gerrit Verboonstraat 15 3111 AA Schiedam 010-449 32 00 (Inschrijfnummer Kamer van Koophandel en Fabrieken:) 24371588 Gegevens van het kindercentrum Naam Adres Postcode Vestigings- of Woonplaats Telefoon Locatienummer GorzenKids Dwarsstraat 2 3114 LC Schiedam 010-449 32 00 07.01 Aantal kindplaatsen Aantal plaatsen per opvangsoort buitenschoolse opvang 30 Het Register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie punt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Openingstijden voor vrije inloop: maan dag tot en met vrijdag van 9:00-13:00 uur. Daarnaast kunt u pok terecht op de website www.schiedam.nl. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij afdeling Onderwijs &Welzijn, telefonisch bereikbaar op het nummer 010-219 1528. Brandersfeesten 2010 Bij de burgemeester van Schiedam is door de Stichting Brandersfeesten Schiedam een vergunning aangevraagd voor het organiseren van de 26e Brandersfeesten van 24 t/m 26 september 2010 in de binnenstad van Schiedam. Dit evenement zal o.a. bestaan uit muziek optredens, de bran- dersmarkt, de gondelvaart en diverse kinderactiviteiten. Gedurende de onderstaande periode van 4 weken ligt een afschrift van de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Brandersfeesten 2010 (aanvraag): 28 juli t/m 25 augustus 2010 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8