Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl Gemeenteberichten www.schiedam.nl 28 juli 2010 nummer 30 Pagina 4 Aanvraag Exploitatievergunning Chinees-Indisch restaurant Fu-Chen Korte Dam 3-5, 3111 BG Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2010 (exploitatie vergunning) ten behoeve van de overname van een horecabedrijf, te weten een Chinees-Indisch restaurant, in het pand met adres Korte Dam 3-5, 3111 BG Schiedam. De aangevraagde openingstijden van het horecabedrijf zijn: maandag t/m zondag van 12.00 uur tot 22.00 uur. Er is geen terras. Vanaf 28 juli 2010 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeente lijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van 'zienswijze horecabedrijf Korte Dam -3-5'. Onttrekkingsvergunningen Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het onttrekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte (een woning, kamers of delen van een woning) door afzonderlijke huishoudens wordt bewoond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die één of meer kamers verhuren zijn verplicht over een zogenaamde onttrek kingsvergunning te beschikken. Deze vergunning is vereist voor het omzetten van een zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimten. Wat wordt verstaan onder onzelfstandige woonruimte? - Onzelfstandige woonruimte is woonruimte die geen eigen toegang heeft en die niet door een huishouden kan worden bewoond zonder afhankelijk te zijn van wezenlijke voorzieningen buiten die woonruimte. Wat wordt verstaan onder een huishouden? - Een huishouden is een alleenstaande (1) of twee (2) of meer personen, die een duurzame gemeenschappelijke huishouding voeren of willen gaan voeren. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woens dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende onttrekkingsvergunningen: Verzonden d.d. 6 juli 2010 Adres: Geervlietsestraat 1, 3114 VC, voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in zes (6) onzelfstandige woonruimten met totaal zes (6) slaap plaatsen; Adres: Geervlietsestraat 2 A, 3114 GE, voor het omzetten van een zelfstan dige woonruimte in twee (2) onzelfstandige woonruimten met totaal twee (2) slaapplaatsen; Adres: Geervlietsestraat 2 B, 3114 GE, voor het omzetten van een zelfstan dige woonruimte in drie (3) onzelfstandige woonruimten met totaal drie (3) slaapplaatsen; Adres: Geervlietsestraat 4 A, 3114 GE, voor het omzetten van een zelfstan dige woonruimte in vijf (5) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaapplaatsen. Deze vergunningen zijn verleend op grond van overgangsrecht, als bedoeld in artikel 10 van het uitvoeringsbesluit kamerverhuur gemeente Schiedam. Hierin staat vermeld dat voor bestaande kamerverhuurbedrijven die tijdig een aanvraag om een vergunning hebben ingediend, de weigeringsgronden van artikel 4 van eerder genoemd besluit niet van toepassing zijn. N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden be sluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Kennisgeving Wet Milieubeheer Beschikking Maatwerkvoorschrift Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken het volgende bekend. Op 1 januari 2008 is het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (hierna: Activiteitenbesluit) in werking getreden. De activiteiten van Subway vallen onder de werkingssfeer van dit besluit. De inrichting wordt op grond van het Activiteitenbesluit als een type B inrichting beschouwd (meldingsplichtig). Het bedrijf dient te voldoen aan de artikelen zoals gesteld in het besluit. Op 27 mei 2010 is door Subway het verzoek ontvangen om vrijstelling voor het lozen van afvalwater op het vuil waterriool zonder vetafscheider en slibvangput. De inrich ting is gelegen aan de Broersveld 103-105 te Schiedam. Het is niet noodzakelijk een slibvangput en vetafscheider te plaatsen. Door het stellen van maatwerkvoorschriften wordt de doelmatige werking van het vuilwaterriool ge waarborgd. Wij hebben besloten de aan deze beschikking verbonden maatwerkvoorschriften vast te stellen. Inzage U kunt de beschikking en overige van belang zijnde stukken van 29 juli 2010 tot en met 8 september 2010 op de volgende plaats inzien: Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam zijn op 19 juli 2010 kapvergunningen verleend voor het rooien van de volgende bomen: - Munterstraat 4: vier Coniferen met een stamdiameter van 15 - 30 cm, in verband met de slechte staat van de bomen en het feit dat de bomen te dicht tegen de erfgrens staan; - Beatrixpark achter de WK speelvelden: één Paar- denkastanje met een stamdiameter van 65 cm, omdat de boom in zeer slechte staat verkeerd en gevaar oplevert voor de omgeving. Voor deze kapvergunning geldt een herplantplicht van één soortgelijke Paarden- kastanje op de kaplocatie; - Hoefsmidstraat 16 één Spar met een stamdiameter van 22 cm. Dit omdat de boom de doorgang naar de achteruitgang van de tuin belemmert, te groot voor de tuin is geworden en door zijn omvang overlast bij de buren veroorzaakt; - Vlinderhoven - Dagpaauwooghof twee Berken met een stamdiameter van 15 en 25 cm. Dit in verband met ophoging van de voortuin; - Kortlandstraat en de Aleidastraat: zes bomen in ver band met de herinrichting van de locatie, te weten: één Es (Fraxinus) met een stamdiameter van 20 cm (Kortlandstraat 30 - 36); twee Populieren (Populus) met een stamdiameter van 50 en 65 cm (Aleidastraat 72-80); één Esdoorn (Acer) met een stamdiameter van 28 cm (Aleidastraat 84-98); één Eik (Quercus) met een stamdiameter van 30 cm (Aleidastraat 84-98); één Paardenkastarye (Aesculus) met een stamdia meter van 35 cm (Aleidastraat 84-98). - Calandstraat, Fokkerstraat, Doornestraat, 's-Grave- landseweg en Spykerstraat: achtentwintig bomen Dit in verband met de reconstructie en herinrichting in het kader van het project 's-Gravelandsepolder, te weten: zes Lindes (Tilia) met een stamdiameter van 8-20 cm, Calandstraat 84 - 90; één Eik (Quercus) met een stamdiameter van 12 cm, Fokkerstraat 507; vijf Essen (Fraxinus) met een stamdiapieter van 8 - 12 cm, Fokkerstraat 481 - Doornestraat; één Plataan (Platanus) met een stamdiameter van 20 cm, Fokkerstraat 521; Aanlegzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woens dag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende aanlegvergunning Verzonden 19 juli 2010 Natuurgebied Abtswoude Het uitvoeren van werkzaamheden ter realisatie, van Natuurreservaat N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam. Op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur (telefoonnummer 010 - 246 8621). Indien daarom telefonisch wordt verzocht kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien. Bezwaar Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na verzen ding van de beschikking bezwaar maken tegen deze beschikking bij Burgemeester en Wethouders van Schie dam, onder vermelding van Awb-bezwaar in de lin kerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift, Postbus 1501 3100 EA Schiedam. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzending van de beschikking, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van terinzagelegging. De exacte verzenddatum kunt u opvragen bij de DCMR (010 246 8621). Inlichtingen De heer D. Korkmaz van de DCMR (Wm) 010 246 83 76, DCMR bureau DCI (inzage, procedure en kopieën) 010 246 86 21. Locatienummer: 431139. DMS: 21073889. één Esdoorn (Acer) met een stamdiameter van 15 cm, Calandstraat hoek Spykerstraat; twee Platanen (Platanus) met een stamdiameter van 6 en 45 cm, 's-Gravelandseweg 369; één Meidoorn (Crataegus) met een stamdiameter van 20 cm, 's-Gravelandseweg 373; elf Populieren (Populus) met een stamdiameter van 30 - 50 cm, 's-Gravelandsewèg 250 - 373. Voor deze kapvergunning geldt een herplantplicht van eenenzestig bomen, te weten: vijftien Veldesdoorns (Acer Campestre) en achttien Knotwilgen (Salix alba) in de Fokkerstraat; vijftien Platanen (Platanus x hispanica) en één Sier- kers (Prunus serrulata) aan de 's Gravelandseweg; vijf Haagbeuken (Carpinus betulus 'Fastigiata') in de Calandstraat; twee Elzen (Alnus cordata) in de Spykerstraat; twee Elzen (Alnus cordata) in de Koolhovenstraat; drie Lindes (Tilia cordata 'Greenspire') in de Neherstraat. Dit zijn besluiten in de zin van de Algemene wet be stuursrecht. Belanghebbenden kunnen tegen deze beslui ten, binnen zes weken na bekendmaking daarvan, een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam. Het bezwaar schrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten: naam en adres van dé belanghebbende a. de dagtekening; b. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht; c. de gronden van het bezwaar; d. een volmacht, indien het bezwaarschrift niet door de belanghebbende, maar door een ander, namens hem, wordt ingediend. U wordt verzocht een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, mee te zenden. Bezwaar tegen deze beslissing heeft geen schorsende werking. Om de rechtsgevolgen te schorsen dient er een voorlopige voorziening aangevraagd te worden bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sec tor bestuursrecht, postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voor vragen kunt u contact opnemen met mevrouw S. de Held van de afdeling Vergunningen Handhaving onder telefoonnummer: 010- 219 1727. Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (OIO) 219 1111 Stadswinkel. Stadserf 1 i Fax: (010) 473 70 21 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam j (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wet houders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indie nen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sec tor Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is inge diend.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 9