3x Bavaria City Racing Rotterdam Tliüringen natuurlijk! Lekker barbecuen snoepreisje Digitale videoconverter PC-spellen voor iedereen Win een 4-daags Snoepreisje 4 dagen More Inclusive Thüringen, vanaf 99 euro p.p. dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTUD ACTUEELDEWEEKKRANTNL Woensdag 18 augustus 2010 - Pagina 35 nnillMN I HENK SPAAN Lekker barbecuen was een term die voor mij een inner lijke tegenspraak bevatte. "Komen jullie vanavond lekker barbecuen?" vroegen mensen wel, voor mij een reden om snel onder de wol te kruipen. Hoe vaak had ik niet tot diep in de nacht op Foro. PETER EL£NBAAS een stukje gaar, niet verbrand vlees had zitten wachten, terwijl de gastheer enthousiast in de weer was met houtskool, spiritus en takken. "Neem een glas rosé", zei hij. "Die is op", zei ik. "Haal een nieuwe fles. Staat in de koelkast. Ik kan mijn vuur niet alleen laten", zei hij. Vuur? Ik zag alleen maar rook. De volgende dag had je hoofd en maagpijn. Dus toen mijn vrouw thuiskwam met een grote doos waarop de afbeelding van een barbecue, koos ik meteen het hazenpad. "Wacht! Deze barbecue doet het wel. Het wordt gegarandeerd. Lees maar", riep ze. Maar eerst moest de nieuwe barbecue in elkaar worden gezet. "Help je mee met installeren?" vroeg mijn vrouw. Ik voelde me een veroordeelde die zijn eigen galg moest oprichten. Mijn vrouw las de gebruiksaanwijzing. "Eerst de poten", zei ze. Er waren twee korte en een lange poot. "Waarom?" vroeg ik. "Omdat aan de korte poten wielen komen. Dat maakt ze even lang als de derde poot", zei ze. Op de een of andere manier wist ze de wielen aan de poten te bevestigen. Daarna klemde ze een soort aluminium asbak tussen de poten op klemmetjes van ijzerdraad. "Nu gaan we de bak op de poten zetten", zei ze. Ik moest het een en ander vasthouden en zij schroefde. "Shit, het handvat zit aan de verkeerde kant", zei ze. Het hand vat moest boven de lange poot. Bij ons hing het boven een wiel, alsof het stuur aan de zijkant van een fiets zat. "Zo kan hij niet rijden. Uit elkaar halen. Eerst de klemmetjes los, dan de asbak er tussenuit trekken, dan de drie poten los en opnieuw beginnen", zei mijn vrouw. "Ik heb geen zin meer", zei ik. Mijn vrouw haalde een grote, zware barbecuevork uit de doos en keek er pijnzend naar. "Ik heb alweer zin", zei ik. Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie LEZERSACTIE I PHAROS REIZEN VAN ANWB Informatie Reserveringen WWW.phdrOSr6iZ6l1.nl/WG6kklcint of via 0900 -365 65 65 20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoekcode 64097 DEWEEKKRANT.NL I WEBWINKEL De Video2PC is een ana- loog/digitaal- converter die het niet al leen makkelijk maakt om uw oude video - opnames over te zetten op de PC, maar ook nog eens de beeldkwaliteit waar mogelijk verbetert. Wie nog een werkende videocamera of videore corder heeft liggen, kan hiermee op een eenvou dige manier alle oude opnames bewaren. Met de bijgeleverde converter-software kunnen opnames geknipt worden en deze branden op een dvd of kopiëren naar een portable media speler. Adviesprijs 79, Lezersprijs 39,95 Kijk voor meer informatie en kopen op www.deweekkrant.nl/webwinkel. ACTIE I Q1 ICKJStJNJN. Schwarzwald voor twee personen! Zondag 22 augustus vindt alweer de zesde editie van Bavaria City Racing plaats, na een bijzonder geslaagde derde editie in Moskou. Di verse coureurs zullen weer racend door de straten van Rotterdam gaan. Het spek takel wordt afgesloten met de officiële after party'Club Monaco' met Dl Ingrosso, Sunnery lames en Ryan Marciano in Club Vie. Traditiegetrouwwordthetweek- end op zaterdagavond geopend met het Burning Rubber Gala. Op zondag is er een drukbezet programma met demonstraties van het F1 Renault Team, Ho Pin Tung, Tim Coronel, de Ca- terham Academy, Westfield en andere grote namen binnen de autosport. Dan, om 14.00 uur barst vervol gens het loeien van de motoren los op de Willemsbrug voor de race door de Rotterdamse stra ten. Via de verlengde Willemsbrug en de Coolsingel leidt de race richting het Hofplein. Ook dit jaar is Bavaria City Racing weer grotendeels gratis toegankelijk voor publiek. Met het vorig jaar geïnitieerde VIP-dorp direct aan het parcours staan nu zo wel de betaalde als onbetaalde bezoekers bovenop de actie en kunnen zij van dichtbij de au tosport voelen, ruiken, horen en zien. Club Monaco Op zondagavond is het tijd om het weekend vol 'Glitter and Glamour' af te sluiten met de officiële after party in Club Vie, die is verkozen tot de beste club van Nederland. De bezoekers staan oog in oog met onder an dere coureurs, VIP's, F1 bazen, modellen en pitspoezen. Vanaf 22.00 zorgt de line-up met Sebastian Ingrosso, Sun nery James Ryan Marciano en Baggi Begovic voor een onver getelijke avond. Club Vie pakt extra uit om de talloze bezoekers, VIP's en cou reurs te trakteren op een waar glamour extravaganza met mooie mensen, topentertain- ment, cocktails, champagne en sexy beats. De kaarten, beschikbaar in alle Free Record Shops in Neder land of op www.clubvie.com/ tickets, kosten 20,- in de voor verkoop. Aan de deur kosten kaartjes 25,-. Thüringen is een prach tige streek in het groene hart van Duitsland! Houdt u van wandelen? Dan kunt u uw hart ophalen in het Thüringer Woud! Hier vindt u honderden wan delpaden, waaronder de be roemde Rennsteig, dé wan- deboute van Duitsland. Maar Thüringen biedt nog meer! U vindt hier de prachtige steden Weimar en Erfurt. Ook het vakwerkstadje Schmalkalden is een bezoekje waard. Kortom: dit bijzonder scherp geprijsde arrangement van Pharos Reizen van ANWB biedt u volop mogelijkheden! Uw verblijf U verblijft in het fraai gele gen hotel Rodebachmuehle in Georgenthal in het Thüringer Woud. Het hotel beschikt over drie restaurants, een gezellige bar met haard, en sauna en fitness. Vanuit het hotel liggen meer dan duizend kilometer aan wandelpaden aan uw voeten. Prijzen 15/08-20/12 09/01 - 31/03 Inbegrepen: 3 x overnachting met ontbijtbuffet 2 x driegangenmenu •lx candlelightdiner 1 x welkomstdrankje 1 xwandelkaart 1 x wandeling met de boswachter 1 x bezichtiging pluchedieren-fabriek Steiner gratis gebruik sauna en fitness Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamér) le kind t/m 11 jaar: 100 2e kind t/m 11 jaar: 50% Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten, kosten calamiteitenfonds en toeristenbelasting 0,50 p.p.p.d.). Urenlang spel- plezier met zes populaire spellen voor de pc. Ga op zoek naar verloren relikwiëen, win de ultieme schat of bouw een nieuwe beschaving. Ook de ultieme puzzel verzameling ont breekt niet. Mah- jongg Artifacts, Ga- lapago, The Mix 'n Match Collection, Het boek met le gendes, Aztec Tribe en Pirateville. De spellen zijn in het Nederlands en Engels en gemakkelijk speelbaar zonder handleiding. Adviesprijs 39,95 Lezersprijs 19,95

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 35