liiiiH-s 5Q11E0AM Witte ratten in Schiedam Binnenstad niet verontrust over komst van ratten •stoW.sïsttiïftesaKS ttsssaiSS HSèris rsS&^ss S£j5T Wet bodembescherming; Besluit uniforme saneringen (Buitenhavenweg 48) gemeente Schiedam Zomergast op 1 augustus, de bi oloog Maarten 't Hart, sprak in de uitzending over zijn ervaringen als consulent voor de film 'Nosfe- ratu the Vampyre' uit 1979. Enkele scenes voor deze griezelfilm, ook de keuzefilm van die avond, zijn opge nomen in Schiedam en Delft. In deze remake van de film uit 1922 brengt de vampier door de pest dood en verderf in de stad. 'T Hart was als expert gevraagd om te helpen met de ratten die nodig waren voor de film. De boot waar graaf Dracula mee aankomt - in de Lange Haven - heeft ratten met pestbacillen aan boord. Volgens het scenario rent een stroom zwarte ratten van het schip de kade op. Hiervoor had regisseur Werner Herzog meer dan tienduizend witte labaratoriumratten uit Hongarije laten overbrengen - in een overdekte vrachtwagen... waarbij de dieren ook nog eens geen drinken kregen omdat de flessen waren gebroken. De bekende bioloog en auteur be schrijft de situatie in het verhaal 'On gewenste zeereis' (te vinden in de gelijknamige bundel essays uit 1979). Hij wordt gevraagd naar een schuur in Hoorn te komen waar kooien met ratten opgestapeld staan. Na drie da gen transport zonder eten of drinken zijn de gek geworden ratten al elkaar aan het opeten. Van de dertienduizend ratten waren er na een paar dagen nog achtduizend over. De ellende voor de overlevenden was nog niet over; Herzog wou immers zwarte ratten in de film, dus moesten de ratten geverfd worden. Om de verf beter te laten zit ten werden de dieren eerst in kokend water gedompeld, wat een groot deel niet overleefde. Ondanks alles wat de ratten \yordt aangedaan, en de gewe- Tijdens de opnamen op de Lange Haven van de film Nosferatu. (Beeldnummer 26214, Foto Roel Dijkstra nicronbcKhcrming vraagt inlichtingen Ski dtfbuurlbcwoners ruet «ebt verontrust. Het bestuur Schied^-Centnun^uKter ïtebLunnlrart'Kra'wraraiSS u~ J. de U«» llv-tn KSSfU'SSa «Jg "T"1 B»...yaL-gJS «til afstuiten. JÜ* wij Aw hc «t verkeer richten." its Sperm on. inspecteur „Ik weet nc* haven opeens wd worden afge- den gtwwt. Dot *wt> - reoeeerde een be- het college gevraagd. Ook 1 siuurslid van <te vereniging op tk gevraagd spréke it van oïï'&'SïïT'ci. t tens wroeging die hij daar bij krijgt blijft 'T Hart meewerken aan de film. De beoogde scène werd niet wat de regisseur voor ogen had. In plaats van duizenden zwarte ratten die de stad in renden, struikelden wat tamme, vuil grijze ratten van de loopplank af. Wat natuurlijk veel goed maakte, is dat de Havenkerk en Molen De Walvisch mooi in beeld zijn! Dat de Duitse regisseur naar Schie dam kwam, ging niet onopgemerkt voorbij. Al weken van tevoren werd er over gerapporteerd in de kranten. Of de binnenstad werd afgesloten, of Herzog moest betalen voor een vergunning, en vooral of de ratten niet konden ontsnappen? Nog voor de vergunning was afge geven, stelde de plaatselijke afdeling van de dierenbescherming schrifte lijke vragen aan het college of er geen sprake zou zijn van kwellend vervoer en dierenmishandeling, zo blijkt uit een artikel in het Rotterdams Dagblad van mei 1978. Die brief vonden we terug in het archief van het gemeen tebestuur. In het antwoord aan de Dierenbescherming stelt het gemeen tebestuur niet te weten hoeveel ratten gebruikt gaan worden en verzoekt het de dierenbescherming controle uit te voeren. Uit de kranten(-fotos's) die ook in het dossier terug te vinden zijn blijkt dat hoofdinspecteur van politie tevens voorzitter van de plaatselijke afdeling van de dierenbescherming Peter Broeders aanwezig was bij de opnamen. Tenslotte is er nog een brief van Werner Herzog Filmproduktion van 17 mei in antwoord op vragen van de gemeente: 'Tenslotte zouden wij nog met nadruk willen wijzen op het feit, dat noch in Schiedam, noch elders op enigerlei wijze wreedheden tegen die ren, ratten of anderszins zijn of zullen worden begaan ten behoeve van in aanhef vermelde film. Immers de zin van de film is juist, dat de mensen veranderen, door een bedreiging van buiten, waarvoor in dit geval ratten worden gebruikt." Het gehele dossier is op onze webstek terug te vinden in pdf-formaat. Ander archiefnieuws: - Op onze webstek is een link te vin den naar het pdf-document 'Internet gids voor genealogisch onderzoek' een publicatie van Eric Hennekam met websites die handig zijn voor genealogisch onderzoek in Neder land, Nederlands-Indië en België. - We hebben nog steeds geen uitkomst over het zoekplaatje, te vinden op onze webstek. Speurt u mee? Het Gemeentearchief Schiedam is op maandag geopend van 13.00 tot 17.00 en op de overige werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskan toor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl Het Gemeentearchief bewaart in formatie over Schiedam en Schie dammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. GEMEENTEARCHIEF Milieu-informatie) Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de vol gende melding als bedoeld in de artikelen 28 en 39b van de Wet bo dembescherming is ontvangen van: - Architecten Van Mourik B.V. d.d. 26 juli 2010. Deze melding betreft het voornemen de bodem op de lo catie Buitenhavenweg 48 (postcode 3113 BD) kadastraal bekend ge meente Schiedam sectie L nummer 963 (gedeeltelijk) bekend onder de code DC060600288 te saneren vol gens het Besluit Uniforme Sanerin gen categorie immobiel (art 1.2.a). Indien de melding in overeenstem ming is met het Besluit uniforme sa neringen kunnen de saneringswerk zaamheden binnen vijf weken na ontvangst van de melding aanvangen tenzij binnen een termijn van circa 4 weken na ontvangst van de melding schriftelijk is medegedeeld dat de melding niet in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen. Indien de melding in overeenstem ming is met het Besluit uniforme saneringen moet de saneerder uiter lijk 12 maanden na ontvangst van de melding zijn aangevangen met de saneringswerkzaamheden. Deze mededeling betreft geen be schikking in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb). Het Besluit uniforme sanerin gen kent geen inspraak-, terinzagel- eggings-, zienswijzen-, bezwaar- en beroepsprocedure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Ge bruik, telefoon 010-2191 796. Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (ar- chief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen botiwaanvragen van 2 augustus 2010 tot en met 12 augustus 2010 Bernardus IJzerdraatsingel 114, 3123 CC Boerhaavelaan 33-35 en Edisonstraat 4, 3134 LB Prinses Beatrixpark 1, 3121 KJ het plaatsen van 2 dakkapellen Schie 7, 3111 PM Verleende bouwvergunningen Verzonden 10 augustus 2010 Schiekade t.o. nr 92/94 Westerkade 6a t/8e, 3116 GJ Verzonden 12 augustus 2010 De La Marplein 9, 3123 AC Mariastraat 12, 3117 NL Verzonden 13 augustus 2010 Nieuwe Passage 34, 3111 EG het vernieuwen van de fundering het vergroten van de horecagelegenheid middels plaatsen van een serre het vernieuwen van het kozijn aan de voorkant van de begane grond het oprichten van fundering op palen t.b.v. drie woonwagens het veranderen van de hoofdentree het plaatsen van een demontabel zwem bad het vernieuwen van de totale zijgevel het veranderen van een lichtbak Geweigerde bouwvergunningen Verzonden 12 augustus 2010 Brugmanstraat 50, 3117 KH het plaatsen van een scootermobielsafe Verzonden 13 augustus 2010 Westfrankelandsedijk 1, 3115 HG het plaatsen van een vlaggenmast N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -mel ding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burge meester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Opheffen gehandicapten parkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 10 augustus 2010: - Poortugaalsestraat nabij nummer 23, 3114 XJ Schiedam, per 31-8-2010 - Singel nabij nummer 78, 3112 GR Schiedam Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge motiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. L. Robbemond, tel.nr. 219 1867. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 10 augustus 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6