m De Zonnebloem kleurt je wereld Ook bij jou in de buurt. Informatiemarkt 55+ en Wonen Malafide kledinginzameling Zevende Schiedamse Boekenmarkt Nieuw asfalt voor gedeelte Schiekade Gemeenteberichten Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen Aanvraag vergunning nacht van het water Lees ook het weblog van burgemeester Verver-Aartsen Te vinden via www.schiedam.nl Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Loket www.schiedam.nl V DE ZONNEBLOEM 18 augustus 2010 nummer 33 Pagina 2 Commissie voor beleidsonderzoek De Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen vergadert De Rekenkamercommissie vergadert op 24 augustus 2010 in het Stadskantoor van de gemeente Schiedam, aanvang 19.30 uur. Er zal worden gesproken over de stand van zaken van de volgende onderzoe ken: Quick scan communicatiebeleid (Schiedam) Wijkontwikkeling (Schiedam) Subsidiebeleid (in Vlaardingen) Verkeersveiligheid (Vlaardingen en Schiedam) Re-integratie (Vlaardingen en Schiedam) U kunt de vergadering bijwonen. Wilt u, met het oog op de faciliteiten, daar over de secretaris informeren Op de website van de gemeenten Schiedam en Vlaardingen (www.schiedam. nl of www.vlaardingen.nl) kunt u nadere informatie inwinnen en de agenda van de vergadering inzien. Voor vragen over de agenda of informatie over het werk van de Rekenka mercommissie kunt u contact opnemen met de secretaris, Mieke van der Stel, te bereiken onder telefoonnummer 010 2484547 of per e-mail mieke. vanderstel@vlaardingen.nl. Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van het evenement Nacht van het water, een vrij toegankelijk kunstevenement in het park "de Plantage" op zaterdag 11 september 2010 van 20.00 uur tot 01.00 uur. De Lange Nieuwstraat zal worden afgezet. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van on derstaande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Nacht van het water (aanvraag): 18 augustus 2010 t/m 1 september 2010 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam, onder vermelding van Nacht van het water. Zaterdag 11 september De gemeente organiseert op zater dag 11 september tussen 10.00 en 14.00 uur de Informatiemarkt 55 en Wonen in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat in Schiedam. De informatiemarkt is net als voor gaande jaren gekoppeld aan lan delijke Open Monumentendag die eveneens op 11 september wordt gehouden. Het is inmiddels de zevende editie van de markt, die zich specifiek richt op Schiedammers van 55 jaar en ou der. Voor hen is bij een groot aantal kramen informatie te vinden over al lerlei zaken rondom wonen, zorg en welzijn voor senioren in Schiedam. De informatiemarkt is een initiatief van Team Wonen en Milieu van de gemeente Schiedam samen met het Platform Wonen. Deelnemende organisaties zijn de ouderenbonden KBO, ANBO en PCOB, ROGplus, Seniorenwelzijn, Steunpunt Vrijwilligerswerk Schie dam, Stichting Woonpromotie Schie dam, Wmo-loket, VAC Schiedam, Veringmeier tandprotheticus, VGOS, Woonzorg voorziening Nieuwe Ha ven, Argos Zorggroep, Frankeland- groep, H.S.H.S. Stricklede, NVVE, Anke Bodewes Makelaardij en Woonplus. De Informatiemarkt 55+ en Wonen wordt gehouden tussen 10.00 en 14.00 uur in de Grote of Sint Jans- kerk aan de Lange Kerkstraat. De toegang is gratis. In Schiedam zijn de afgelopen da gen in verschillende wijken folders verspreid waarin kledinginzame- lingsacties worden aangekondigd. Deze folders roepen op om kleding en andere tweedehands gebruiks voorwerpen in te zamelen voor 'goe de doelen'. Voor deze inzameling is echter geen vergunning verleend en de afzender is bij de gemeente niet bekend. De folders zijn huis-aan-huis ver spreid en roepen op om in te za melen voor het liefdadigheidsfonds 'HELPFULA'. Deze instantie heeft geen vergunning en staat niet be kend bij het Centraal Bureau voor Fondsenwerving of bij de Kamer van Koophandel. Inwoners van Schiedam wordt dan ook verzocht niet te reageren op de oproep in de folder en geen zakken met kleding of andere tweedehands spullen langs de straat te zetten. Inwoners die twijfelen aan de echt heid van oproep tot inzameling kunnen contact opnemen met team Toezicht en Handhaving van de ge meente Schiedam via 010-219 1455. Winkeliers veren iging Hoogstraat organiseert op zaterdag 18 septem ber 2010 opnieuw een tweedehands boekenmarkt in het centrum van Schiedam op de Hoogstraat (bij de Grote Markt), Korte Dam en Lange Haven/Dam. Op de Grote Markt wordt die dag ook weer de culinaire versmarkt gehouden, met een ruim aanbod aan delicatessen. De zevende Schiedamse boeken markt biedt een groot en gevarieerd aanbod van tweedehands boeken. Zowel voor koopjesjagers als verza melaars van antiquarische boeken is er volop keuze in de 35 kramen. Het wegdek van de Schiekade tus sen de Polderweg en het fietspad naar de Matlingeweg, wordt op maandag 23 en dinsdag 24 augus tus 2010 vernieuwd. Op maandag wordt de oude asfalt- laag verwijderd en op dinsdag wordt de nieuwe deklaag aangebracht. Tij dens het aanbrengen en uitharden van het nieuwe asfalt op dinsdag 24 augustus is het wegdeel beperkt doorgankelijk. Voor de hulpdiensten is de doorgang te allen tijde gega randeerd. De afsluiting wordt met borden aangegeven. Voor vragen over de asfaltwerk- zaamheden kunt u terecht bij de heer D. Boer (projectleider gemeen te Schiedam) via telefoonnummer 010-219 1672 of per email via d.boer@schiedam.nl. Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 219 1111 Stadswinkel, Stadserf 1 Fax:(010)473 70 21 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: lnfo@schledam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam De vrijwilligers van de Zonnebloem geven elke dag kleur aan het leven van zieken, gehandicapten en hulpbehoevende ouderen, leder op hun eigen manier, in hun eigen omgeving. Ook bij jou in de buurt is de Zonnebloem op zoek naar mensen die dicht bij iets willen betekenen voor een ander. Als vrijwilliger of als donateur. Doe mee: word vrijwilliger of donateur Kijk op www.zonnebloem.nl of bel met 0900-50004000. <CBF? - Nationale Vereniging

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 7