Woonplus nieuws woon Woonwensweken bij Woonplus lilEKEn Vernieuwing in Nieuwland Maak kennis met ons aanbod Vanaf september: 11.09-09.10 WoonaanbodJJJJ Dat corporaties sociale huurwoningen verhuren is alom bekend. Maar Woonplus biedt veel meer: van knusse woning in De Gorzen tot royale eengezinswoning op loopafstand van de Maasboulevard. Van een prachtig stadsappartement tot een starters-appartement in Groenoord. Woonplus geeft Schiedammers graag een overzicht van het hele palet en organi seert daarom vanaf september de 'Woonwensweken'. "Om Schiedam als woonstad interessant te houden, is een uitgebreid aanbod aan woningen nodig", geeft verkoopmedewer ker Patricia Kempers aan. "Woonwensen veranderen. Een starter heeft bijvoorbeeld andere wensen dan een gezin met opgroeiende kinderen. Een forens stelt vaak andere eisen aan de woning en woonomgeving dan een gepensioneerde. Als woningcorporatie proberen we rekening te houden met deze verschillen in woonwensen. Dat is niet eenvoudig, want in Schiedam is het aa,nbod behoorlijk eenzijdig. Er zijn veel portiek- en galerijwoningen, terwijl de vraag naar eengezinswoningen blijft groeien. Waar het kan, passen we ons woningbestand daarop aan, maar dat gaat natuurlijk niet van de ene op de andere dag". 55+ Beurs Tijdens de Woonwensweken is het woningaan bod van Woonplus te zien op verschillende evenementen. Bijvoorbeeld, op 11 september op de themadag van het Woon Informatie Centrum, met een overzicht van nieuwbouw woningen. Op diezelfde dag is Woonplus ook te vinden op de 55+ Bêurs, met een overzicht van het woningaanbod dat geschikt is voor 55-plussers. De gepresenteerde woningen zijn tijdens die evenementen ook gelijk te bezichti gen. In diverse woningen zijn 'open huizen'. Een actueel overzicht van alle evenementen en open huizen van Woonplus vindt u vanaf begin september op www.woonplus.nl onder 'ik zoek een woning'. Verbaasd Het is Woonplus in de afgelopen tien jaren gelukt om meer variatie te bieden. Door de verkoop van voormalige huur woningen, door renovaties en door om vangrijke sloop- en nieuwbouwprojecten. "Maar veel Schiedammers weten dat niet", zegt Kempers. "Dat we ook wonin gen verhuren in de vrije huursector kan men zich nog wel voorstellen, maar als ik vertel dat we ook woningen verkopen, dan zijn mensen vaak echt verbaasd. Ons aanbod is echt uitgebreid en dat wil len we graag laten zien." Een goed voorbeeld van wat kan worden bereikt met 'meer variatie in het woningaanbod' is te zien in Nieuwland. Deze wijk is gebouwd in de jaren vijftig om de enorme woningnood op te vangen. Nu ontstaat stukje bij beetje een 'lap pendeken van buurten' met elk een eigen karakter. In de jaren negentig bleek de wijk, die vrij- in het woningaanbod in Nieuwland mogelijk wel geheel bestond uit portiekflats, niet meer maakte. Er zijn diverse woningtypen en voor aan 'de vraag van vandaag' te voldoen. zieningen gerealiseerd. Voor starters en ge- Daarom is er een plan opgesteld voor 'her- zinnen. Voor kopers en voor huurders. Voor structurering', wat ingrijpende aanpassingen liefhebbers van een tuin of een dakterras. Groen en ruimte Tussen de Van Haarenlaan en het Dr. Wibautplein werden in 2006 de eerste woningen van de nieuwe buurt 'Nieuwe Tuinen' opgeleverd. Wie daar nu een kijkje neemt, ziet een buurt met eengezinswonin gen en ruime appartementen, veel openbaar groen en ruimte voor kinderen om te spelen. In 2009 is gestart met de bouw van het on derdeel 'Het Terras'. Deze koopwoningen met tuin worden naar verwachting nog voor het einde van 2010 opgeleverd. Meer informatie Er staan in 'Het Terras' nog een paar woningen te koop. Meer informatie vindt u op: www.riieuwetuinen.nl. Na oplevering van Het Terras bestaat Nieuwe Tuinen in totaal uit 110 koop- en 58 huurwoningen. De huurwoningen worden verhuurd via Woonplus. Geen toegang tot internet? Tijdens de Woonwensweken is Woonplus op diverse evenementen te vinden. Begin september valt in heel Schiedam een 'Woonwensspecial' in de brievenbus met een overzicht van het woonaanbod en een evenementenkalender. Vanaf 6 september is deze special ook af te halen bij ons kantoor aan de Valeriusstraat 3. Ook kunt u gebruik maken van één van de computers in onze centrale hal, waar mee u de website kunt bezoeken. Liever persoonlijk advies? Dat kan ook. Onze baliemedewerkers helpen u graag verder. Tijdens de 'Woonwensweken' komt u alles te weten over het actuele aanbod van Woonplus. Maar, daar hoeft u natuurlijk niet op te wachten. U kunt zich alvast oriënteren via www.woonplus.nl. Onder 'ik zoek een woning' vindt u een overzicht van onze koop- en huurwoningen. Voor de koopwoningen wordt u doorver wezen naar de betrokken makelaar. Voor de huurwoningen kunt u rechtstreeks met Woonplus contact opnemen. De meeste huurwoningen die Woonplus via de website aanbiedt zijn per direct beschikbaar, kunt via de website ook direct reageren. Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 20 45 100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveldnl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 29 september.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 14