augustus 2010 Buurtfeest 'Kinderen zien alles' Twee Sociale Sofa's voor Groenoord Algemeen. Publicaties op Woonplus.nl In de wijkenj Onderhouc^ Serviceabonnement 25 september: In de wijken' Woonplus wil haar klanten zo goed ïnogelijk informeren en van dienst zijn, ook via de dit jaar vernieuwde website. Daarom zijn alle publicaties van Woonplus overzichtelijk op één webpagina terug te vinden: www.woonplus.nl/over-woonplus/ publicaties. Een kleine greep uit het overzicht. Folders en formulieren Wilt u iets nalezen in één van onze fol ders? U kunt ze eenvoudig downloaden vanaf de website. Ook zijn verschillende formulieren, zoals een aanmeldingskaart serviceabonnement, registratieformulier overlast en huuropzeggingsformulier, via de website op te vragen. U kunt deze printen, invullen en naar ons terugsturen. Jaarverslagen en - plannen Interesse in de resultaten en de bedrijfsstrategie van Woonplus? U vindt hierover informatie in onze jaarverslagen en -plannen. De publi caties van 2007 tot en met de laatste versie zijn te downloaden. Bewonersbladen en relatiemagazine Uitgaven van de laatste jaren van de bewonersbladen vervangen door: Groenoord Magazine, Nieuwland Nieuws en het Woonplus relatiemaga zine Surplus zijn gemakkelijk op de website terug te vinden. Handig als u nog eens een bepaalde uitgave wilt lezen of de laatste publicatie heeft gemist. Overige publicaties? Ontbreken er volgens u nog bepaalde publicaties op de website? Laat dit ons dan weten via het contactformulier in de rubriek 'contact'. Heeft u liever een gedrukte versie, dan kunt u deze gratis bij ons kantoor aan de Valeriusstraat 3 verkrijgen. Begin oktober is Groenoord twee "sociale sofa's" rijker. Dan worden deze betonnen banken geplaatst op het Albert van Raalteplein en in het Oreliopark. De sofa's zijn kunstwer ken en doen tegelijkertijd dienst als ontmoetingsplaats voor bewoners. "Dat de twee nieuwe sociale sofa's in dit deel van Groenoord worden geplaatst, is een logische keuze", zegt Jeanine van den Berg, medewerkster Sociale Begeleiding van Woonplus. "Er is veel gebeurd in dit deel van de wijk. Door sloop en nieuwbouw verhuizen veel bewoners. De binding van de bewoners met hun buurt verandert hierdoor. We hopen ontmoetingsplaatsen te creëren waar bewo ners graag samenkomen." Thema sociale sofa's De betonnen sofa's worden bekleed met een mozaïek, waarvoor bewoners het ontwerp hebben aangeleverd. De bank aan het Albert van Raalteplein heeft als thema 'muziek'. De sociale sofa in het Oreliopark heeft het thema 'variatie in de wijk'. Deze is ontworpen door bewoners die elkaar dagelijks ontmoe ten bij Het Zimmertje, een inlooplocatie voor ouderen in Groenoord. Onthulling De sociale sofa op het Albert van Raalteplein wordt op 6 oktober door kinderen uit de buurt onthuld. De datum waarop bezoekers van Het Zimmertje de sofa in het Oreliopark onthullen, wordt nog bekend gemaakt. Omwonenden ontvangen daarvoor een uitnodiging. Naast de feestelijke onthulling, organiseert Woonplus nog diverse activiteiten. Een defecte deurbel, een lekkende kraan of kapotte schanieren? Klust u liever niet zelf maar vindt u een monteur te duur? Dan is het service abonnement iets voor u. De kosten van dit soort reparaties zijn voor uw eigen rekening. Dat kan aardig oplopen. Sluit u een serviceabonnement af, dan staat voor het vaste maandbe drag van 4,55 een vakman voor u klaar. Over voorrijkosten, materiaalkos ten en de arbeidsuren hoeft u zich geen zorgen te maken; die brengen wij niet in rekening. Aanmelden? Meer informatie over het Serviceabon nement staat in de brochure 'Onder houd en klussen'. In de tabel achterin staat welke werkzaamheden onder het abonnement vallen. U kunt de brochure ook vinden op www.woonplus.nl; in de rubriek 'ik ben huurder' onder 'onderhoud en klussen'. Op de landelijke burendag op 25 september, is er tussen 10.00 en 14.00 uur een groot buurtfeest in de Willem Pijperstraat in Groenoord-Zuid. Tijdens dit feest voor jong en oud, worden de eerste resultaten onthuld van het project 'Kinderen zien alles'. Met het project wil Woonplus de kinderen bewuster maken van hun eigen woon- en leefomgeving. De portieken worden dagelijks vervuild met zwerfafval en oude kranten. Met het project worden ook de ouders aan gesproken op het gedrag van hun kinderen. Waarschuwingsborden Tijdens een buurtfeest in juli hebben me dewerkers van Woonplus met de kinderen gesproken over wat "schoon, heel en veilig" betekent voor Groenoord-Zuid. De kinderen hebben vervolgens waarschuwingsborden gemaakt, begeleid door TOS (Thuis op Straat) en het 'Reizend kunstatelier van Tante Yo'. Die borden wijzen iedereen erop wat in de portiek wel en wat niet mag. Onthulling Tijdens het feest onthult Bob Venhuizen, directeur-bestuurder Woonplus Schiedam, samen met Will Verwijs, projectleider TOS, het eerste waarschuwingsbord. Verder zijn er voor de kinderen talloze (gratis) activi teiten en zijn volwassenen welkom voor een praatje met een kopje koffie. Spreekuren Onze complexbeheerders en medewerkers sociale begeleiding van Woonplus spelen een belangrijke rol in de buurt. Zij vormen de ogen en oren van de wijk, wijzen op de regels, spreken bewoners aan, signaleren problemen en helpen deze op te lossen. Vragen, opmerkingen of meldingen? Bezoek het spreekuur! Stad Centrum Di. 15.30 tot 16.30 uur Bagijnhof 20 Oost Di. 10.00 tot 11.00 uur Wattstraat 35 West Do. 15.30 tot 16.30 uur Van Beverenstraat 36B Zuid Di. 14.30 tot 15.30 uur Zwartewaalsestraat 11 Noord Van Beethovenplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Onderbouw Van Beethovenflat Giroenoord Midden C Di. 10.00 tot 12.00 uur L. Zimmermannplein 55a Groenoord-Zuid Di. en do. 14.00 tot 14.30 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermansplein Ma. 09.00 tot 9.30 uur Do. 13.00 tot 13.30 uur Begane grond Heijermansfiat Woudhoek Lisztplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Lisztplein 241a Nieuwland B.H. Gretelaan Di. 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 289 Nolenslaan Do. 13.00 tot 14.00 uur in Min. Donkerstraat 11 even weken/ D. Curtiusstraat 94 oneven weken Troelstralaan Ma. 13.00 tot 14.00 uur Buurtpost Troelstralaan 83

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 15